Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 84

Wątek: EOS 30 i 33 pytanko

  1. #1
    hal
    Guest

    Question EOS 30 i 33 pytanko

    Pam takie pytanie użytkowników CANONA EOS 30 i 33 jak to jest z tym autofokusem bo przeczytałem ze ma ktoś z tym problemy oto cytat

    "Autofokus mało czuły- potrzebuje kontrastu nawet w przyzwoitych warunkach oświetlenia. Kiepska praca autofokusa przy słabym oświetleniu i w ciemności (wystarczy spojrzeć w dane techniczne: 1- 18 EV)- np. przy zdjęciach w pomieszczeniu z oknem i jasnym dniu, przy świetle domowych lamp, w półmroku autofokus ma kłopoty i często miota obiektywem z przodu na tył. Zawsze konieczny kontrast w polu widzenia czujników".

    no i jak sie ma z wizjerem wiem ze chyba ma korekcje driopri ale ja chcjał bym robić zdjęcia w okularach bo troche kłopotliwe jest za kazdym razem ściągać je.
    No i nie ma on pomiaru punktowego czy to boli
    Ponoć w 33 w okularach niezbyt mozna bo ma jakąć funkcie sterowania okiem
    chyba to sie nazywa (eye-contro) czy coś takiego?
    Ostatnio edytowane przez hal ; 04-08-2006 o 18:41

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    71
    Posty
    634

    Domyślnie

    Pewnie nie czytałes instrukcji (bo po co?). W moim 33 nie ma zadnego problemu z pomiarem. Problem z AF o którym piszesz może byc w kazdym aparacie także w cyfrze. Co do punktóew pomiaru możesz sobie dobierac dowolny punkt z 7 polowych. Możesz mierzyc wszystkie. itd. masz opcji do wyboru do koloru. W instrukcji to wszystko znajdziesz. Co do tzw. eye control jest on w EOS 30 i kalibrujesz te funkcje do własnej źrenicy oka. (w znacznej wiekszosci przypadków posiadacze tego aparatu nie używają tej funkcji. (a tylko tym sie różni EOS 30 od EOS 33 tak że możesz poszukać instrukcji do EOS 30 i bedzie ok.) Wizjer ma nastawy dioptri w zakresie -2,5 do +0,5 a więc jest równiez "O" co pozwala na patrzenie w okularach ale jest to bardzo niewygodne.
    Reasumując Poszukaj instrukcji.(na forum napewno znajdziesz link) Poczytaj co najmniej kilka razy a potem długo i duzo fotografuj, żeby to wszystko zapamietać. Bo najwazniejsze czytać i zapamietać!
    pozdrawiam
    Janusz

  3. #3
    hal
    Guest

    Domyślnie

    wielkie dzienki bo chce kupić i sie zastanawiałem nad tym chyba sie opłaca za 450 zł bez obiektywu w super stanie?

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    36
    Posty
    1 344

    Domyślnie

    450zł to przyzwoita cena. Sprawdź jeszcze jaki ma przebieg. Niedawno kupiłem na Allegro EOS'a 33 i po ok. 40-50 klatkach muszę oddać do serwisu. Ale tak czy tak warto.

    Jeszcze co do tego AF. Czytałem w wielu miejscach że niby jest słaby itd. Ale 1EV to nie tak źle znów (1/2sek przy f/1). Ja w zasadzie nie miałem okazji na niego narzekać. Zawsze mam centralny i staram się łapać na linie albo inne detale.
    Ostatnio edytowane przez Bagnet007 ; 04-08-2006 o 20:02

  5. #5
    hal
    Guest

    Domyślnie

    właśnie kupiłem mam nadzieje ze niebęde zawiedziony, koleś tez napisał ze nie ma tego baieru nastawienia okiem, ale po co to komu jak dla mnie i tak bardzo techniczny postemp z AE1.
    Ostatnio edytowane przez hal ; 04-08-2006 o 21:17

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    36
    Posty
    1 344

    Domyślnie

    Myślę że przy 7 polach AF i tak przez większość czasu byłby wyłączony.
    Oczo-kontrol, jak gdzieś to wyczytałem tutaj to o mało nie spadłem z krzesła

  7. #7
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    71
    Posty
    634

    Domyślnie

    hal będziesz zadowolony! ja używam go do slaydów i nie ma problemów. Mam równiez 350D. Wszystkie szkła (oprócz EF-S oczywiście) pasują do obu. Tak wiec możesz "sprzętowo sie rozwijać". To są dobre puszki.
    pozdrawiam
    Janusz

  8. #8
    hal
    Guest

    Domyślnie

    A jaki obiektyw mi byście doradzili z standardowych zoomów ja mam na oku Canon EF-S 18-55 f/3,5-5,6 II czy warto go kupić i czy będzie pasował?

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Tarnowskie Góry
    Wiek
    47
    Posty
    23

    Domyślnie

    Nie ten zakres ogniskowych, to jest zakres dobry do cyfry. Na początek najlepiej wybrac coś ok. 28-80. Zależy ile chcesz wydać na szkło? Czy chcesz mieć obiektyw za 200 zł i tylko przyzwoite zdjęcia, czy wydać ok. 1000 zł i mieć piękne ostre foty?
    Regulamin pkt 8.

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    36
    Posty
    1 344

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hal
    A jaki obiektyw mi byście doradzili z standardowych zoomów ja mam na oku Canon EF-S 18-55 f/3,5-5,6 II czy warto go kupić i czy będzie pasował?
    Żaden obiektyw EF-S nie będzie pasował do tego korpusu. To są szkła, które się stosuje jedynie do niepełnowymiarowych matryc.

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •