Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 79 z 79

Wątek: Pierwsza lustrzanka FF z bagnetem Nikona!!!

  1. #71
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czornyj
    akustyk - no niestety, to chyba prawda. Jest mi to całkiem nie na rękę - ceny manuali pójdą w górę
    no nie martw sie... zmienisz ogrodek na Canona, tutaj optyka FD jest tania jak barszcz - za 180zl kupisz 50/1.4. za dodatkowe 20zl z dekielkiem olimpijskim z LA
    www albo tez flickr

  2. #72
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk
    no nie martw sie... zmienisz ogrodek na Canona, tutaj optyka FD jest tania jak barszcz - za 180zl kupisz 50/1.4. za dodatkowe 20zl z dekielkiem olimpijskim z LA:-)
    A to że sobie ją będzie mógł w d.... wpiąć to już całkiem inna sprawa:-) :wink:!


    Cytat Zamieszczone przez czornyj
    wrona, a po jakiego ch.... mają te inżyniery z Canona upakowywać 10MP? Jaką masz różnicę jakości między zdjęciem 8 a 10MP? I skąd informacja, że faktycznie mają z tym jakiś problem?

    Wszystko to spekulacje i wróżenie z fusów, tak samo jak domniemana, że bagnet F nie nadaje się do pełnoklatkowych matryc.
    Sama prawda:smile:!
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #73
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie

    akustyk, za bardzo lubię swojego rupiecia - wygodnie się nim pracuje, ma wszystko, co potrzeba i jest solidny

  4. #74
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Akustyk... Ja to mysle ze ty sie nie do tych modlisz z tym MLU co trzeba. Canon gluchy bo zdjecia robi ********e i bez przyciskow. Pomodl sie lepiej do Nikona zeby zaczal robic lepsze matryce w puszkach to Canon bedzie potem nadganial przyciskami

    A co do 10mpix w Canonach. Polecam przygladniecie sie temu jak zmienialy sie puszki u canona od D30 poczawszy. Obecnie mamy dokladnie taka sama przerobke (prawie ) jak przy przejsciu z D60 na 10D. Ruszyli puszke a nie ruszyli matryc, dokladnie jak przedtem. Tego sie mozna bylo spodziewac (chyba nawet snulem tu spekulacje takie na forum) i jak widac u Canona jak w zegarku. Wszystko zgodnie z planem
    ...

  5. #75
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wrona
    Eee, gadanie, sporo jest fotek na necie.
    Dobra... Widze ze niektorym to trzeba przypomniec jak technika przeklada sie na zycie. Po co te soczewki i filtry. Oraz czemu kodak 14n i dcs slr/n/c nie byl taki ********y mimo ze byl na owe czasy rekordzista w mpix, mial bagnet F (a nawet C ), full frejm oraz pomimo ze byl 3k$ taniej jak 1ds...

    Na poczatek pierwszy "sukces", 14n.

    Najdluzszy czas migawki: 2 sec. Iscie kompaktowy wynik.

    Piekna kasza na iso400... Sony 828 by sie nie powstydzilo. Polecam popatrzec jak 1ds sobie radzi przy tej samej czulosci. Warto tez popatrzec na piekna magnete dookola jasnych krawedzi i wcale nie taka najlepsza ostrosc.
    http://luminous-landscape.com/review...-initial.shtml

    Review u Askeja... Fajne wykresy, nawet niezle... Do czasu az zjedzie sie na dol i zobaczy kwiatka na iso 400... Dalej wcale nie widac przewagi ponad 1ds'em, za to mozna dostrzec na wielu fotach z kodaka sliczne artefakty...
    http://www.dpreview.com/reviews/kodakdcs14n/page16.asp

    U freda mozna przeczytac taki kawalek:
    No long exposures. Not compatible with all lenses. Bad ergonomics (fat grip) & viewfinder is recessed. Magenta Cast & fringing. Very noisy. Slow JPEG write speeds. Slow start-up. Short battery life. Soviet-style engineering, ergonomics, aesthtics.

    No wonder Kodak is bleeding money. This camera is a disaster. It only works in bright sun or with studio flash, and even then it has problems.

    Easy to fall in love with at first, but it's just a one-night stand in the end because this camera is rotten on the inside. The sensor just doesn't work properly. In two days I ran into every problem described in all of the reviews of this camera that are on the internet.
    Pucha generalnie miala uzywalne w porywach iso 100, choc praktyka pokazywala ze najlepiej nawet nie przelaczac na nic poza 80'tka jak nie chce sie miec kompaktowych (wlasciwie komorkowych) akwarelek generowanych przez ratujace co sie da oprogramowanie. Wolna jak 300D. Uzywalna wiec albo jak bylo duzo slonca i czasu albo w studio. W studio problemy artefaktow z powodu braku filtra powodowaly, ze 1ds byl znacznie czesciej kupowany. Generalnie 14n odnosilo "sukces za sukcesem".

    No dobra, ale byl tez dcs slr/n/c. "Poprawiona" matryca, wyzsze czulosci...

    Byly nawet dluzsze czasy jak 2sec, ale z iso wybieralnym w przedziale 6-50

    http://www.luminous-landscape.com/re...i-review.shtml
    Iso 400 nadal kasza. ISO 800... nic nie mowie, zobaczcie sami. Przypominam ze to nie jest kompakt tylko dslr FF za kupe pieniedzy. O ile Reichmann jeszcze w miare pozytywnie sie wypowiada to polecam maila na dole opisu... Wytrzymal pan z kodakiem w porywach pare dni i odeslal klamota za 5000 bardzo szybko.

    Polecam tez zobaczyc jakie kodakowska "nowa" matryca generuje artefakty na dpreview.
    http://www.dpreview.com/reviews/kodakslrc/page19.asp

    Od 14'stki poza zwiekszeniem bufora, ciutke lepszymi materialami, nowym filtrem IR na matrycy (nieistotny duperel) i "wyzsza czuloscia" (kompletnie nieuzywalna) nie poprawiono najwazniejszych bugow aparatu. Nadal pozostal brak filtra powodujacego powazne problemy jakosci i matryca bez soczewek szumiaca jak przecietne kompakty.

    W zasadzie te dwa modele "nikona" (i ta sigme z bagnetem canona) pamietane sa jako generujace duzo artefaktow, mocno szumiace, z aberacjami, z mora, wolne puchy ktore nawet do studio sie slabo nadawaly.

    Sukcesu kodak nie odniosl. Mozna powiedziec spokojnie ze to katastrofa i tragedia. Nikoniarze powinni byc z tego dumni.

    Czemu to wszystko?

    Ano wlasnie tak sie konczy eksperyment kombinacji z mala dziura i dorabiania do tego niepelnowartosciowej matrycy na sile.

    Ciezko sie do tego przyznac, ale tak poprostu jest.

    Canon nie chcial/nie musial zrobic tego manewru. Efekt? Znacznie drozszy (3k$ to nie byle co) rowiesnik 14'stki i dcs'a schodzil swietnie. Potem byl mark II. Teraz jest 5D. Niedlugo nastepny FF od Canona...

    Dla tych ktorym sie wydaje ze nie ma problemu telecentrycznosci z obiektywami nikona i ich bagnetem pragne dorzucic jako deser, ze 14n ma menu do wyboru jaki obiektyw jest aktualnie podpiety aby lepiej sobie radzic z nierownym rozchodzeniem sie swiatla na matrycy.

    A na dokladke po deserze to:
    http://members.aol.com/photoquack/bayonet.htm

    Ja rozumiem nikona. Glupio po nastu latach przyznac wszystkim ktorzy nabijali sie z przechodzacego na EF Canona, ze cala ta wsteczna kompatybilnosc to pic na wode i ze Canon wcale bledu nie popelnil. To co, ze wiele puszek nie dziala z wieloma szklami i pakuje sie obecnie silniki do obiektywow...

    Co pozostalo? Poudawac ze dziura wcale nie jest za mala, ze to co zrobil Canon zmieniajac ciasne FD na EF to pomylka i wciskac uzytkownikom ze FF to przezytek. Jak to okreslil rockwell "outdated standard" A co z tymi ktorzy pozmieniali system i kupowali 5D? A tym pewnie odwalilo

    W miedzyczasie moze zaczna robic wklesle matryce albo jakies organiczne... Wtedy nie bedzie problemu lustrzanego krzemu i ta dziura sie do czegos moze jeszcze nada.
    ...

  6. #76
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KuchateK
    Akustyk... Ja to mysle ze ty sie nie do tych modlisz z tym MLU co trzeba. Canon gluchy bo zdjecia robi ********e i bez przyciskow.
    teraz to juz jest w sumie po ptakach. MLU jest posrednio rozwiazane w 30D. poniekad bardzo nieglupio - rozsadnie uzytkowo, i bez modyfikacji layoutu przyciskow. czyli tak dosc charakterystycznie dla Canona. troche posrednio, ale mnie akurat takie rozwiazanie odpowiada.

    Cytat Zamieszczone przez KuchateK
    Pomodl sie lepiej do Nikona zeby zaczal robic lepsze matryce w puszkach to Canon bedzie potem nadganial przyciskami
    o zrobienie to chyba do Sony sie trzeba modlic


    a z doraznych rzeczy fotograficznych to ja sie modle o fajna pogode. i wolny czas. sprzetem tym co mam, jakby nedzny nie byl, sobie radze i puszki poki co zmieniac mi sie nie pali. jak lustro zdechnie to o 30D pomysle ;-)
    www albo tez flickr

  7. #77
    Początki nałogu Awatar shaqi
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Wodzisław Śl.
    Wiek
    45
    Posty
    448

    Domyślnie

    kuchatek bravo!!!

    moze wrona juz przestanie krakac

    choc w to nie wierze
    Amator. Minolta 7+akcesoria, Canon 20D+ EF-S 18-55 II USM, EF-S 17-85IS, EF 50 1.8, M42 System+ Speedlights580EX. Dodatkowo 3lampy studyjne 200Ws.
    Moje gnioty http://www.fotopozytyw.prv.pl
    A tu mój główny profil działalności http://www.mepia.pl

  8. #78
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    61

    Domyślnie

    Kra, kra, kra. :-)

  9. #79
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    A ja jak zwykle wojenkom systemowym i karmnikom dla trolli mowie stanowcze NIE.

    Jesli sie komus zamkniecie nie podoba to zasady porzadkowe polecam (pkt 3): http://canon-board.info/announcement.php?f=24&a=3 .

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •