Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Wątek: EOS 10D z Allegro?

  1. #21

    Domyślnie

    ale wszystko zalezalo od tego jak bardzo kupujacemu bedzie przeszkadzala "ergonomia" 350d.. jak wezmie go do reki i uzna ze da rade nim robic zdjec bez meczenia sie jego gabarytami to nie ma nad czym sie zastanawiac... jakby jednak nie lezal zainteresowanemu aparacik w dloniach to oczywiscie nie byloby sensu sie nim meczyc i wtedy faktycznie 10d lub 20d (moze potanieja uzywane zobaczymy jakie beda najblizse ruchy canona) bylby lepszym wyborem (by fotograf nie zastanawial sie jak chwycic aparat tylko robil zdjecia bo o to glownie chodzi)
    Ja osobiscie uzywam 350d i nie przeszkadza mi jego maly rozmiar.. (mimo ze sam nie jestem maly ) nawet jest zaleta w niektorych sytuacjach... no i mniej bedzie zajmowal miejsca jako zapasowe body jak uzbieram na 5d

  2. #22
    BaRtOn
    Guest

    Domyślnie

    Tak 350D leży mi całkiem nieźle, napewno nie lepiej niż D50 czy D70s ale jednak spasował mi ten aparacik, jeszcze nie jestem zdecydowany waham się cały czas i przypuszczam że dopiero gdy wypakuje aparat z pudełka przestane mieć wątpliwości. Wczoraj jeszcze byłem bardziej zdecydowany a dzisiaj znowu. Chciałbym już mieć to za sobą, mieć aparat i tylko martwić się o robienie dobrych zdjęć. Wolałbym zainwestować w Canona ponieważ wiem że teraz wybieram system z którym przypuszczalnie ( ale nie napewno ) będę robił zdjęcia przez dlugi czas i inwestowanie w obiektywy wydaje mi się że później sie opłaci, bo tylko wymienie za jakiś nieokreślony czas body a obiektywy dalej zostana ze mną, jak myślicie taka filozofia sie sprawdzi? A jeszcze miałbym pytanie ale czysto techniczne, czy D70s jest w czymś lepszy od 350D nie mieszając do tego upodobań systemowych ani obiektywów kitowych chodzi o samo body?
    Ostatnio edytowane przez BaRtOn ; 29-07-2006 o 12:49

  3. #23
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BaRtOn
    A jeszcze miałbym pytanie ale czysto techniczne, czy D70s jest w czymś lepszy od 350D nie mieszając do tego upodobań systemowych ani obiektywów kitowych chodzi o samo body?
    TUTAJ masz porównanie, niektóre dane są nie dokońca precyzyjne.
    Jak masz jakieś wątpliwości to pytaj śmiało!
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #24
    Coś już napisał Awatar tyrpin
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    okolice Dębicy
    Wiek
    56
    Posty
    55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BaRtOn
    czy D70s jest w czymś lepszy od 350D nie mieszając do tego upodobań systemowych ani obiektywów kitowych chodzi o samo body?
    Jako użytkownik D70, potem 20D, a jeszcze potem tzn. ostatnio D70s subiektywnie stwierdzam, że D70/D70s bije na głowę 350D prawie wszystkim za wyjątkiem jakości obrazu w trudniejszych warunkach. I nic dalej nie powiem, bo nie o tym ten wątek. Zdaję sobie sprawę, że moja wypowiedź będnie nieakceptowalna dla większości canonierów, ale trudno - mam duże doświadczenie w testowaniu tych sprzętów i raczej wiem co mówię.
    Ostatnio edytowane przez tyrpin ; 29-07-2006 o 14:23
    pozdrawiam

  5. #25
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tyrpin
    (...) stwierdzam, że D70/D70s bije na głowę 350D prawie wszystkim za wyjątkiem jakości obrazu w trudniejszych warunkach. I nic dalej nie powiem, bo nie o tym ten wątek.(...)
    A może jednak kilka szczegółów byś zdradził, bo dla kolegi BaRtOn to może być ważne w końcu stoi przed takim wyborem.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #26
    lplit
    Guest

    Domyślnie

    Bartus jest juz zdecydowany na 350D, tylko tak sciemnia, ze nie. Zazarty anty-zwolennik nikona. (zeby nie powiedziec, ze przeciwnik )

  7. #27
    Coś już napisał Awatar tyrpin
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    okolice Dębicy
    Wiek
    56
    Posty
    55

    Domyślnie

    Nie będę podawał szczegółowych różnic, ale za D70s przemawia:
    ergonomia, szybkość AF, wspomaganie AF diodą (nie te irytujące przeddbłyski lampy), żywotność aku (do 2500 zdjęć), większy lcd (2"), ... jak coś jeszcze sobie przypomnę, napiszę. Za 350D przemawia TYLKO (jak dla mnie) lepsza matryca i soft ją obsługujący.
    pozdrawiam

  8. #28
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tyrpin
    Nie będę podawał szczegółowych różnic, ale za D70s przemawia:
    ergonomia, szybkość AF, wspomaganie AF diodą (nie te irytujące przeddbłyski lampy), żywotność aku (do 2500 zdjęć), większy lcd (2"), ... jak coś jeszcze sobie przypomnę, napiszę. Za 350D przemawia TYLKO (jak dla mnie) lepsza matryca i soft ją obsługujący.
    No, a za 350 wstępne podnoszenie lustra, większy bufor, mniejszy ciężar i wymiary (dużo)(dla niektórych to zaleta dla niektórych wada - zresztą tak samo jak ergonomia), ciut większa rozdzielczość matrycy, 7 punktów AF, a nie 5, czułość minimalna 100 iso, możliwość zastosowania gripa, możliwość sycnchronizacji z krótkimi czasami migawki z lampami EX, dla krótkowidzów większy zakres korekcji w wizjerze.

    W nikonie zapomniałeś dodać jeszcze, że krótsza migawka 1/8000, krótszy czas synchronizacji, drugie pokrętło, szerszy zakres korekcji ekspozycji, lepsza czułość minimalna AF.

    A co do szybkości AF to nie podzielam tej opinii (używam, używałem obu) to dużo bardziej zależy od zastosowanego obiektywu. Co do wspomagania AF podpisuję się rękami i nogami też mi to przeszkadzało. Zresztą tak po prawdzie to to "świtełko" w nikonie też mnie wnerwiało.

    A tak naprawdę to po pierwsze, kolega już wybrał, a po drugie może skorzystać z opcji szukaj i jeszcze więcej sie dowiedzieć i o aparatach i wyborze systemu.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 29-07-2006 o 15:42
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #29
    Początki nałogu Awatar kris75
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    pomorze
    Wiek
    49
    Posty
    413

    Domyślnie

    wiekszy ekran LCD to wiekszy zuzycie energii, dla mnie to w pewnym sensie wada - do menu starczy, ilosc zdjec po dodaniu BG wzrasta 2x, a dodanie lampy dedykowanej zalatwia sprawe denerwujacych blyskow wspomagania AF. Sama szybkopsc AF zalezy rzecz jasna od obiektywow.
    Jakby D70S mial wiekszy wizjer i martyce 35mm to mozna by bylo powiedziec ze bije on na glowe 350D, a w tymn wypadku uzycie takiego zwrotu wydaje sie jezeli nawet nie na miejscu, to na pewno jest o wiele wiele przesadzone.
    ________
    Rzeczy widzimy nie takimi, jakie są, ale takimi, jacy jesteśmy
    Immanuel Kant

  10. #30
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 971

    Domyślnie

    10D to starutki sprzet. sam korpus jest miod, ale elektronika przerazliwie wolna jak na dzisiejsze standardy. pomysl, czy na pewno chcesz sie w to pchac

    moze lepiej 300D i dolozyc w lepsze szkielko? (tez wolna elektronika, ale korpus pewnie nowszy i wyraznie tanszy)

    EDIT: nad 350D bym sie nawet nie zastanawial. porownanie tego korpusu do 10D to jak wyroby czekoladopodobne a czekolada

    jesli chcesz lustrzanke tanim kosztem to moze jednak wspomniane D50. ficzerowo i pod wzgledem "czucia" obudowy to nie bedzie 10D, ale za to nowy sprzet (z wiadomego przebiegu migawka), calkiem fajnie lezacy w rece. niby nie ma MLU, ani normalnego celownika (jak to tani Nikon), ale uzywa sie go fajnie
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 31-07-2006 o 18:15
    www albo tez flickr

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •