Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Wątek: EOS 10D z Allegro?

  1. #11
    BaRtOn
    Guest

    Domyślnie

    ok Vitez na przyszłość bede sie starał dzieki za uwage i pomoc, boje sie troche takiego wydatku przez allegro ciezko bylo mi sie pogodzic z tym ze wydam dużo kasy a okaże sie że sprzęt nie będzie działał... ale i tak dzieki za poświecenie czasu dla mojego posta. pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez BaRtOn ; 28-07-2006 o 09:17

  2. #12
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie

    Ja na Twoim miejscu brałbym jednak 350. 10D to fajny aparat ale już trochę stary (technicznie). Ma rzeczywiście świetną ergonomię (zupełny brak plastikowości) wg. mnie pod pewnymi względami lepszą niż 20/30D. Lepszy troszkę jaśniejszy wizjer. Jakość zdjęć wzorcowa. Ale... trochę wolny AF, jest dosyć ciężki, strasznie wolny (zapis na kartę, odczyt, zwalnianie bufora), wieki trwa włączanie lub powrót z uśpienia (350 jest znacznie szybsza od 10D). Po za tym 10D ma jeszcze jedną cechę, która dla początkującego może być ważna, nie podchodzą do niego obiektywy EF-S. W związku z tym, żeby mieć szeroki kąt będziesz musiał nieźle wybulić (albo przerabiać EF-Sy). Ergonomia 350-tki nie jest taka zła (do wielu funkcji jest dostęp przyciskami). Fakt jest plastik-fantastik. To że jest mały i lekki to może też być zaletą - możesz go praktycznie mieć zawsze ze sobą - ulubiony zestaw mojej żony (czasem mój) 350 +50/1.8. Wybór należy do Ciebie. Powodzenia!
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #13
    Coś już napisał Awatar tyrpin
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    okolice Dębicy
    Wiek
    56
    Posty
    55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner
    Ergonomia 350-tki nie jest taka zła ...
    Nie głoś herezji !!!
    pozdrawiam

  4. #14

    Domyślnie

    nie zgadzam sie ze to herezje... ergonomia ergonomia ale 350d tez da sie robic ladne zdjecia i jest o niebo szybszy od 10d co dla wielu moze miec wieksze znaczenie niz ergonomia...

  5. #15
    Dopiero zaczyna Awatar flippy
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław/Pszczyna
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alx_80
    ergonomia ergonomia ale 350d tez da sie robic ladne zdjecia
    alx_80 ladne zdjecia (slowo szeroko pojete) mozna robic wszystkim widzialem konkursy w magazynie FOTO gdzie wygral koles ze zdjeciem z canon A510. Po drugie polecam album Waclawa Wantucha "AKTY" - zdjecia robione Olympusem C3030 i e20, wiec nie argumentuj tego w ten sposob prosze...

    Sam pare miesiecy temu stanalem przed wyborem wczesniej mialem Sigme SD9 ale dostepnosc czegokolwiek (przede wszystkim obiektywow) do tego korpusu w naszym kraju jest baardzo kiepska.
    Mialem do rozdysponowania jakies 3000 zl, wiec sytuacja podobna a ze nie mam stalego zrodla dochodow stac to nie moge sobie "dozbierac" w dwa miesiace na L-ke.
    Mialem alternatywe albo kupic 20D z kitem (predzej kupil bym z 50/1.8) albo 10d i cos do tego... 300/350 odpadly od razu (zwlaszcza ten drugi) ze wzgledu na swoje male rozmiary. Lapy mam duze i naprawde taki maly korpus staje sie po pierwsze nie czytelny, po drugie malo komfortowy grip i po trzecie zakrecajac do tego kazde wieksze szklo aparat sie robi nie wygodny! Nie wspomne o magnezowej obudowie i dobrym rozwiazaniu pokretla z tylu.
    Fakt co najbardziej denerwuje mnie w 10d to dlugi czas wlaczania i przy przegladzie zdjec laduje sie bardzo szybko ale ostrzy (przy podgladzie!) dopiero pozniej.
    Aparat z zewnatrz wyglada swietnie ale pamietaj ze aparaty ktore wygladaja dobrze na zewnatrz albo byly zazwyczaj uzywane w studio albo przez kolesia ktory robil nie wiele zdjec.
    Ja swoj korpus kupilem w stanach jak do mnie dotarl to gleboko sie zastanowilem czy jest sens go trzymac, ma wytarta farbe gdzienie gdzie od spodu i przy guziku play oraz pokretlo z programami tez jest wytarte.. wyslalem do Warszawki okazalo sie ze aparat ma 17tys klatek, wiec wyglad wcale nie swiadczy o ilosci przebiegu. Moj brat kupil 20d stan jak nowy jeszcze 3 miesiece gwarancji a mial przebieg 59tys klatek.
    Jesli powaznie myslisz o tym aparacie to zajedz po niego i sprawdz przebieg- PKP miliony nie kosztuje a zawsze masz pewnosc.
    Chociaz szczerze powiem ze cena wygorowana obiektyw troszke kiszka, mi sie udalo kupic za niecale 2k 10d+50/1.8 z pudlami.
    Mozesz sie nieco rozczarowac jakoscia zdjec z tego szkla biorac jesli miales om40 z jakas stalka.
    3mam kciuki
    pozdrawiam
    Piotr
    ps1. lepiej poczekac 2 tygodnie az sie trafi cos ciekawszego... ale to tylko moje zdanie:]
    ps2. koles mnie troche rozsmiesza z tym ze "gumkimu nie odstaja" <lol>

  6. #16
    Początki nałogu Awatar kris75
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    pomorze
    Wiek
    49
    Posty
    413

    Domyślnie

    ale 350D to sie z gripem kupuje
    ________
    Rzeczy widzimy nie takimi, jakie są, ale takimi, jacy jesteśmy
    Immanuel Kant

  7. #17
    BaRtOn
    Guest

    Domyślnie

    Tak zgadzam sie z Flippym co do robienia zdjęć, że tak naprawde to ładne zdjęcia można zrobić każdym aparatem tylko trzeba mieć pomysł i umieć go ładnie pokazać, nie powiem bo aparat też jest ważny bo to dzieki niemu powstaje zdjecie. Po długich namysłach jednak obstawie przy 350D, nie mam warunków żeby pojechać do Warszawy specjalnie aby sprawdzić sprzęt a dodatkowo robić zamieszanie na Żytniej. Poszedłem sobie do sklepu i wziąłem w ręce 350D no nie da sie ukryć że jest mały ale w porównaniu z OM-40 ( który w ogóle nie ma takiego uchwytu jak najnowsze DSLR-y ) nie jest naprawde tak źle i wydaje mi sie że przyzwyczaiłbym sie do tego, bo rąk nie mam takich tragicznie wielkich, ale gripa też za jakiś czas dokupie. Tak samo jak Flippy nie mam stałych dochodów dorabiam przez wakacje na aparacik, a na tak poważne rzeczy jak 20D lub wyższe modele ciężko będzie mi zaoszczędzić, a ja chce poprostu robić sobie zdjęcia jak wszyscy być moze kiedyś uda mi sie dorobić profesjonalnej galerii ale zobaczymy. Uważam że jak na pierwszą lustrzanke cyfr 350D z moją kieszenią powinien wystarczyć. Bo na starcie D50 wykluczyłem z rywalizacji. ale i tak dzieki wszystkim za pomoc a 350D kupie albo 01.08 albo w troche późniejszym terminie, i od razu zdam relacje z wrażeń, które i tak już znacie na pamięć. Jeszcze raz dzieki bardzo i pozdrawiam.

  8. #18
    Bywalec Awatar fyrste
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    46
    Posty
    177

    Domyślnie

    BaRtOn - myślę, że naprawdę 350D będzie lepszym wyborem. Dostajesz nowy aparat, z gwarancją itd. A to wcale nie jest taki zły model jak się o nim mówi
    A tren używany 10D to jednak spora kasa a aparat niepewny.
    Canon 855D + 8-200mm f4

  9. #19
    Dopiero zaczyna Awatar flippy
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław/Pszczyna
    Posty
    39

    Domyślnie

    Jesli dobrze lezy Ci w rece 350d to wal smialo i sie nie zastanawiaj nowe zawsze nowe i spisz spokojnie:]
    Mam tylko takie pytanie-dlaczego wykluczyles od razy d50? d70 tez kupisz w podobnej cenie... Uzywalem d50 w studio i szczerze to podobal mi sie nieco bardziej niz 350d oczywiscie to jest moje zdanie i nie chce robic zamieszania. Szkla nikkorowskie sa calkiem niezle porownujac cenowo do canonowskich(wiem nie wszystkie nie bombardujcie mnie ze wygaduje bzdury). Pamietaj ze ustawiasz nie na pewien system - canon ma wiecej szkiel ale nikon ma swietny pomiar swiatla, canon ma szybki AF ale szkla L sa droogie co tez ma znaczenie zwlaszcza w sytuacji kiedy brakuje stlego dochodu. Nie jestem jak co poniektorzy (nikogo nie chce obrazac!) zagorzalym (czesto slepym) zwolennikiem jednej marki-tak samo uwazaj przy wyborze szkiel, czesto spotykam ludzi ktorzy twierdza (daj my na to) ze jak obiektyw to tylko canon'a bo to jedyne porzadne szkla do systemu canona, a sigma czy tamron to zabawki-wszystko zalezy od portfela.
    Pozdrawiam i zycze udanych kadrow!:]
    Piotrek

  10. #20
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez flippy
    alx_80 ladne zdjecia (slowo szeroko pojete) mozna robic wszystkim widzialem konkursy w magazynie FOTO gdzie wygral koles ze zdjeciem z canon A510. Po drugie polecam album Waclawa Wantucha "AKTY" - zdjecia robione Olympusem C3030 i e20, wiec nie argumentuj tego w ten sposob prosze...
    Masz dużo racji, ale idąc tym tropem dojdziemy do wniosku że dobry fotograf-artysta w pewnych warunkach i Smieną zrobi dobre zdjęcie. Tu chodzi o to żeby robiąc zdjęcia nie walczyć ze sprzętem tylko skupić się na fotografowaniu.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •