Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: EOS 10D z Allegro?

  1. #1
    BaRtOn
    Guest

    Domyślnie EOS 10D z Allegro?

    Witam wszystkich Canonierów!

    Mam wielką prośbę do użytkowników forum. Jestem nowy i jeszcze nie zamieszczałem żadnego posta na forum, jak narazie tylko śledziłem różne tematy które mnie interesowały a były poruszane tutaj. Wiec mój problem ( jak i wiekszości początkujących foto-amatorów ) polega na wyborze pierwszej lustrzanki tylko w moim przypadku jest to inna sprawa. Będę miał do zagospodarowania ok. 3000zł i zdecydowałem że albo kupię nowego 350D albo używanego 10D, szczerze wolałbym 10D bo 350D troche gorzej leży w ręce a nie wiem za ile bede miał 600zł na grip'a. Znalazłem na allegro aukcje własnie z 10D i mam prośbe do was szanowni Canonierzy, którzy znacie sie na rzeczy i napewno lepiej ocenicie sytuacje niż ja abyście zerknęli na tą aukcję i ocenili czy warto ryzykować utratę pieniędzy... nie chciałbym sie rozczarować wyciągając aparat z paczki zę jednak są jakieś ukryte wady albo żę migawka jest ledwie żywa bo przeszła przez 200 000 zdjęć...
    A może macie jakieś inne propozycje związane z tym tematem, bedzie to moja pierwsza lustrzanka cyfrowa ale początki mam za sobą ponieważ od roku fotografuje na analogowym Olympusie OM-40 Program i chciałbym teraz przerzucić sie na cyfrę. Moje wymagania od aparatu byłyby następujące:
    chciałbym aby dobrze leżał w ręce, jakość zdjęć bardziej zależy mi na niskich szumach, wytrzymałość i kompatybilność z szerszą gamą akcesoriów. A jak to amator będę fotografował wszystko po troche albo i wiecej... ale o szkiełkach bede myślał później bo narazie potrzebuj kupić dobre body z jakimś prostym na początek obiektywem.

    A oto link do aukcji: http://www.allegro.pl/item117722147_...jny_stan_.html

    Z góry dzieki za pomoc. Pozdrawiam Bartek

  2. #2
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Może lepiej używany 20D z KITem? Aparat zdecydowanie będzie lepszy a dobre obiektywy i tak będziesz musiał kiedyś kupić.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 432

    Domyślnie

    ja robiłem ostatnio sample dla klienta i na 85 f5.6 on jest już ostry.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #4
    BaRtOn
    Guest

    Domyślnie

    kurcze chciałbym 20D ale napewno nie dozbieram tyle kaski... czyli co ten obiektyw Ciuchy mówisz ze słaby strasznie jest?

    sorki za pomyłke "Cichy"

    No nie wiem moze macie coś jeszcze do zaproponowania? ale musze trzymać sie budżetu :/ niestety... dzieki z góry za pomoc

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    Źle ta aukcja nie wygląda.
    Wyraźnie jest pokazany numer seryjny, więc raczej sprzęt nie jest "gorący".
    Sprzedający też nie nazbierał pozytywów na pierdołach za złotówkę, niemniej widać, że to handlarz (ja osobiście wolę kupować używany sprzęt od uzytkowników niz od handlarzy, ale nie zawsze się tak da).
    Jakbym miał wybierać pomiędzy 350D + KIT a tym zestawem 10D + 24-85, to wybrałbym tego 10D.
    Co do przebiegu - nie wiem, czy ci się przyda taka informacja, ale oficjalny serwis Canona w Warszawie (na Zytniej) może potwierdzić autentyczny przebieg migawki.
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  6. #6
    Coś już napisał Awatar tyrpin
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    okolice Dębicy
    Wiek
    57
    Posty
    55

    Domyślnie

    BaRtOn - trzy posty po kolei...
    Tak się składa, że dzisiaj też tę ofertę przeglądałem. Wydaje się ciekawa, jeśli gostek prawdę mówi, że stan idealny itd itd. Poproś o dokładne zdjęcia body i sam zobaczysz czy jest ok. Twój wybór - możesz trafić na model z zewnątrz zadbany, a w środku... to różnie bywa, wszak ten aparat może mieć już kilka latek i tak jak napisałeś, migawkę wytelepaną.
    pozdrawiam

  7. #7
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Mój znajomy fotograf ma 2 letniego 10D. Licznik przekręcony 4 razy, spust migawki tak wyrobiony że nie czułem kiedy wciska się "do połowy", AF zazwyczaj sobie krąży gdzieś w okolicach puktu ostrzenia +/- 1m. Zostawił go sobie "na legitymacje" bo do niczego innego się to już nie nadaje, w środku latają paprochy jak w szklanej kuli.
    Z zewnątrz jednak całkiem nieźle. Różnie można trafić...

    Podpatrzyłem u niego ciekawy sposób czyszczenia obiektywu. Przed założeniem prawie obejmuje ustami przy bagnecie i zasysa powietrze
    Ostatnio edytowane przez MMM ; 27-07-2006 o 12:49

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MMM
    Mój znajomy fotograf ma 2 letniego 10D. Licznik przekręcony 4 razy, spust migawki tak wyrobiony że nie czułem kiedy wciska się "do połowy", AF zazwyczaj sobie krąży gdzieś w okolicach puktu ostrzenia +/- 1m, w środku latają paprochy.
    Z zewnątrz jednak całkiem nieźle. Różnie można trafić...
    Wniosek z tego prosty: używane sprzęty najlepiej kupować z odbiorem osobistym.
    Jakby mi na tym sprzęcie zależało, to spróbowałbym umówić się ze sprzedającym w Warszawie, wsiadłbym w pociąg (jakieś 150zł Kków-Wwa-Kków), przy okazji sprawdził przebieg na Żytniej i wszystko byłoby jasne.
    Podkreślam - jakby mi zależało.

    Cytat Zamieszczone przez MMM
    Podpatrzyłem u niego ciekawy sposób czyszczenia obiektywu. Przed założeniem prawie obejmuje ustami przy bagnecie i zasysa powietrze
    Pylicy dostanie i tyle będzie z tego miał
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  9. #9
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BaRtOn
    sorki za pomyłke "Cichy"
    W prawym dolnym rogu swojego posta masz ikonke "Edytuj" . Pocwicz jej uzywanie, by sie poprawiac oraz dopisywac cos, co ci sie przypomni zamiast pisac kilka postow pod rzad.

  10. #10
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    191

    Domyślnie

    Ktoś tą 10tką zrobił kilka zdjęć a 2 akumulatorki to się raczej kupuje żeby tych zdjęć zrobić sporo...

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •