Strona 3 z 110 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 1093

Wątek: Dolina Rospudy - protest!

  1. #21

    Domyślnie

    jesli ktos widzial jak sie buduje drogi, jak wyglada w trakcie budowy drogi teren wokol to nie moze mowic ze to tylko 100-500 metrow

  2. #22
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Mam prosbe - nie wpisujcie sie postami w stylu "wlasnie sie podpisalem"

    To nic nie da, a sprawiloby ze ten watek jak forum onetu czy gazety by zaczal wygladac . Tak wiec powstrzymajcie sie i ograniczcie tylko do merytorycznych wypowiedzi na temat.

  3. #23
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Anaberg
    Wiek
    54
    Posty
    318

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yggdrassill
    jesli ktos widzial jak sie buduje drogi, jak wyglada w trakcie budowy drogi teren wokol to nie moze mowic ze to tylko 100-500 metrow
    Ja widziałem! Jak się chce, to można ograniczyć zasięg do obszaru pasa drogowego, czyli szerokość drogi + jakieś 50m.
    A w sprawie protestów to popieram stanowisko Tomasza G. Widzę to jako manipulację lewackich ugrupowań, którym sprawa rzeki leży głęboko w d... Oni tylko protestują nie wnosząc nic konstruktywnego. Piszę to z pełną odpowiedzialnością, bo byłem w centrum protestu przeciwko przebiegowi autostrady A4 przez park Góra Św. Anny. Takiej ilości manipulacji w jednej sprawie nie widziałem nigdzie. I dodam jeszcze, że od czasu tego protestu mam głęboki wstręt do wszelkiej maści działaczy ekologicznych. Oszołomstwo to bardzo delikatne słowo na określenie ich postaw. I jeszcze jedno. Przynajmniej w przypadku autostrady A4 okazało się, że część z tych Panów była opłacana przez lobbystów alternatywnej trasy. I nie chodziło tam bynajmniej o względy ekologiczne!
    Ostatnio edytowane przez JSK ; 24-07-2006 o 08:16

    30D; 17-40/4L; 70-200/4L; 50/1,4; 580

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    Posluchajcie Adam Wajrak to bardzo porzadna instytucja !!! (z mojej podstawowki pare lat starszy rocznik), wielki miłośnik przyrody - mozecie mu slepo zaufac i wierzyc w kazde slowo!

    Nie sluchajcie innych - Sluchajcie sie Wajraka !!!, napewno na tym nikt nie straci, a napewno nie przyroda

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Porządny? To czemu pisuje do brukowców?
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    Pisuje do gazety :-) ale nie o polityce a o przyrodzie, ma tez na koncie dwie ksiazki, jedna jest chyba obecnie lektura szkolna...

    jest dziennikarzem GW od samego jej poczatku - zawsze pisal o przyrodzie, GW nie jest brukowcem wedlug definicji - opisuje subiektywnie wydarzenia a nie wymysla sobie historyjki ;-)

  7. #27
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    58
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski
    Porządny? To czemu pisuje do brukowców?

    Bo widać lubi być czytany.
    --

    pozdrawiam,
    Rafał

  8. #28
    Dopiero zaczyna Awatar Dexxim
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa/Białystok
    Wiek
    46
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman
    Dexxim, powiedz mi ile czasu spędziłeś w bezpośredniej okolicy tego mostu, który tak ładnie przedstawiłeś? Boję sie, że niezbyt wiele - jeśli wogóle, a w każdym razie nie obserwując przyrodę (zakładam, że możesz mieć tam grilla przy drodze). Powiem ci, że w odległości kilkuset metrów justrzeliłem tam bielika. Przy drugim moscie niżej Tomek i Metus fotografowali błotniaki stawowe przy gnieździe, gęsi zborzowe i wiele innych. Spędziłem tam wiele dni więc wiem o czym mówię.

    Ktoś kto pisze takie bzdury jak w mailu powyżej powienien się zapoznać z tematem, terenem i co tak naprawdę możemy stracić. Dla ścisłości Biebrzański Park Narodowy jest przecięty w dwóch miejscach drogami, które niestety powstały tam za czasów towarzysza Gierka, który chciał Biebrzę i Narew osuszyć w ramach socjalistycznego czynu cywilizacyjnego. Nie zmienia to faktu, że ich obecność jest fatalna dla środowiska. To, że droga przecina park na długości 500m nie wynika z nieatrakcyjności przyrodniczej dookoła na dłuższym odcinku, ale z nacisków drogowców i samorządowców, którzy chcą robić inwestycje przy drogach - czyli kasę. Gdyby nie droga szerokośc Parku miała by w tym miejscy 2-3 kilometrów. Rozbudowa tych dróg to pomysł idioty.


    Pytanie: jak chcesz chronić przyrodę Bagna Ławki, jesli wody, które do niego spływają będą zanieczyszczone droga ekspresową, o które mówimy od początku. :rolleyes: Wielka zagadka.

    Ale co najważniejsze - protest jest skierowany ściśle w kierunku ochrony rzeki Rospudy, która nie jest tknięta przez cywilizację, a którą można w łatwy sposób ocalić, przeprowadzając obwodnicę Augustowa od drugiej strony. Czysta głupota i zła wola powodują, że będzie inaczej.
    Zostałem wywołany, więc czuję się w obowiązku odpowiedzieć. Kubaman -nie chcę się w dawać w utarczki słowne, wieć bez urazy.

    1. Nie spędzałem dużo czasu przy moście w Sztabinie, bo znam ciekawsze miejsca. Znam te tereny bardzo dobrze. To że ustrzeliłeś tam bielika, świadczy iż nie przeszkadza mu droga.
    BTW: drogi to obecnie ulubione miejsca łowów sporej grupy ptaków drapieżnych (mają doskonałą widoczność na drobną zwierzynę przebiegająca z jednej strony na druga). Nadal twierdzę, że ta droga nie ma większego wpływu na środowisko w tym miejscu. Co innego droga przy twierdzy osowiec (Białystok-Ełk).
    Poprowadzenie drogi w tamtym rejonie zaburzyło gospodarkę wodną tych terenów. Woda jest sztucznie spiętrzana przez co tworzą się rozlewiska (nie mi sądzić czy z korzyścią czy ze szkodą dla przyrody).

    2. Nie lubię grila. Dzięki że nie dopisałeś ile pasków ma mój dress i jak gruby łańcuch noszę.

    3. Osobiście bardziej lubie Narew, gdyż jako rzeka jest dużo ciekawsza - i ma równie dużo do zaoferowania co Biebrza. Np. Bociany Czarne.

    4. Słyszałeś może o innych Podlaskich Parkach Narodowych?
    Białowieski, Narwiański, Biebrzański, Wigierski. Był projekt połoczenia ich w jeden eko-system (razem z parkami krajobrazowymi). Jak spojrzysz na mapę to widać iż można je połączyć. I nadać tym terenom szerszą ochronę. Projekt o ile pamiętam zakładał wytyczenie nowych szlaków, ścieżek rowerowych, i ogólny rozwój nazwijmy to eko-turystyki. Projekt upadł bo ekolodzy z wymienionych parków nie byli zainteresowani (nie mieli w tym interesu) by coś takiego powstało.
    Więc jak ktoś mi piszę, iż ekolodzy o coś tam walczą - to nadal twierdzę iż mają w tym interes (ale swój, a nie przyrody).

    5. Mostów jest tam w okolicy znacznie więcej. (Goniądz, Dolistowo-o ile pamiętam) i wszystkie one są dobrymi miescówkami na szczupaka czy okonia (info od znajomych wędkarzy)

    6. Moja polemika dotyczyła trasy Via Baltica, a nie obwodnicy augustowa.

    7. dla zainteresowanych obwodnicą: http://www.siskom.waw.pl/siskom-dzialania.htm

    8. Żeby zakopać wojenny topór - Kubaman - daj znać gdy będziesz w okolicy, to zaoferuje nocleg (pod Tykocinem) i jak chcesz to oprowadzę po okolicy.
    Canon 7d | T 18-270 | S 18-35 | C 18-55 | C 50 1.8

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Dexxim, też bym się pisał na jakieś wędrówki po okolicach.

    PS. W dyrekcji Białowieskiego PN wisi list otwarty-protest, który wyjaśnia o co walczą pracownicy Parku. O etaty. Rząd chce trochę przetrzebić biurokrację wokół Parków, więc podnoszą rwetes. A przecież redukcje etatów pozwolą przeznaczyć więcej kasy na konkretne projekty.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dexxim
    8. Żeby zakopać wojenny topór - Kubaman - daj znać gdy będziesz w okolicy, to zaoferuje nocleg (pod Tykocinem) i jak chcesz to oprowadzę po okolicy.
    Dexxim, z chęcią skorzystam, Tykocin jest piękny no i nad Narew do Parku bliziutko. Nie rozumiem tylko jednej sprawy: - widać, że interesujesz się swoją okolicą itp. a dalej twierdzisz, ze droga nie ma wpływu i nawet podajesz absurdalny argument o miejscu żywenia się pataków. Poszukaj informacji ile drapiżników w Polsce ginie w taki sposób rocznie. Nie wspominając o zatruciu rzeki, hałasie itp.

    Ale najważniejsze: protest nie jest jakimś idiotycznym blokowaniem inwestycji przez oszołomów lewackich (kto zna moje wypowiedzi o polityce doskonale wie, że do lewicy mi bardzo daleko). Jest to inicjatywa Adama Wajraka, Gazety (i owszem, Tomek bojkotowanie pisma niezależnie od konkretnych treści nie jest postawą najwyższych lotów IMHO) i środowisk takich jak Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, czy Polski Komitet Ochrony Orłów. Jest prosta alternatywa dla decyzji samorządu Augustowa i Ministerstwa - 4 km dalej poprowadzona obwodnica nie zniszczy przyrody, i w dodatku będzie tańsza o 50Mln złotych, bo nie będzie trzeba prowadzić budowy na bagnie. Do tego planowana estakada ma być ogrzewana, bo ze względu na środowisko nie wolno jej będzie sypać solą ani żużlem. Taniocha, co :rolleyes: Podgrzać 500m czteropasmowej drogi to pikuś dla takiego bogatego kraju jak Polska Jak by ktoś miał problemy z oszacowaniem, to zapraszam na priv - jestem inżynierem budownictwa lądowego, magisterkę robiłem z mostów.


    BTW: wiecie jaki jest główny argument drogowców i samorządowców? Wykonawca wykupił już grunty pod budowę. Ajajaj, czyli teraz państwo i samorząd chronią interesy prywatnej firmy narażając nas na wyższe koszty budowy i eksploatacji drogi, oraz łamiąc obowiązujące prawo. Lewaki lewakami, a dla mnie to wygląda na zwykłą korupcję i robienie prywaty z kasy podatnika. Zaraz sie okaże, że zapobiegawczy sołtys i radni Augustowa kupili sobie sześć lat temu działeczki w okolicy Rospudy, aby je korzystnie pchnąć kolegom z firmy wykonującej budowę za państwowe pieniądze. Nic nie insynuuję bo nie wiem, fakt jest jednak oczywisty: wykonawca na własne ryzyko przed podjęciem ostatecznej decyzji w ministerstwie wydał pieniądze na inwestycję. I teraz to jest argument, żeby państwo wydało więcej kasy. Dla mnie nie potrzeba więcej wiedzieć, żeby mieć wyrobione zdanie.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

Strona 3 z 110 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •