Generalnie projekt robiłem już kupę czasu temu, praktycznie jak pojawiły się na rynku CC1000 i były wtedy niezbyt tanie. Dlatego nie szalałem z ilością kanałów, do tego CC1000 są bardzo "toporne" trudno się je konfiguruje i trzeba dbać samemu o wszystko (preambuła, ewentualne CRC itp.).
Nowe moduliki oferują teraz o wiele więcej i jeszcze będę myślał jak to zrobić, zapewne że doszły na 1000% nowe komendyz pasma 433 raczej chcę uciec... fajne są jak wspomniałem moduliki na 2.4GHz... ale to pasma okropnie zaśmiecone.
Generalnie komunikacja jest jak pisałem pardzo prosta. Działą w obie strony i wygląda to przykłądowo tak:
B1 B2 - 0x8C 0x8C
B1 - bajt określający komendę
B2 - parametr
lapma odpowiada nam potwierdzeniem 0x8c 0x8c..
W drugą stronę wygląda to podobnie, lampa coś wysyła - aparat potwierdza.
Z tym że jak pisałem ja to robiłem do leciwego EOS-a 3... Zapewne doszły nowe parametry i będzie trzeba nad nimi posiedziećale musieli też zachować kompatybilność wsteczną więc mam jakąś w miarę solidną podstawę.
He he najłatwiej było by wypruć soft z lampy disassemblacja i było by wszystko jasne- z tym że to trochę droga zabawka na takie zabawy
Na takiej zasadzie robiłem np. przeróbkę softu z elektroniki sterującej silnika Nissana, oraz pisałem modyfikacje softu do modemów kablowych Motorola SB5100
http://www.youtube.com/watch?v=zq_nNSnI2wk&fmt=18
http://www.youtube.com/watch?v=AZJBABOt_s4&fmt=18
http://www.youtube.com/watch?v=1vJmu3nqGaU&fmt=18
oraz w dawnych latach trochę innego badziewia (mniej legalnego)
i to jest najszybciej... ale jak się nie chce demolować sprzętu to trzeba posiedzieć nad analizą
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
micles:
"No to kupmy wszyscy pojedyncze oryginalne OC-E3 albo ST-E2 i tyle. Nawet pocket wizardów broń Boże, bo nie ma ich w instrukcji Canona "
Z tym że mi o to nie chodziło, dostępny sprzęt w ofercie nie wyznacza praw związanych z elektroniką czy fizyką...
Tutaj się opieram znając dokładnie jak wygląda transmisja cyfrowa w E-TTL, opieram się o znane od lat zasady transmisji danych.
Nie chcę tutaj też zbytnio w to wnikać bo to nie forum elektroniczne, tak samo temat transmisji danych nie jest tematem prostym jak by się to mogło wydawać.
Jak by tak można było to po co by robili RS232przecież można by było tam zastosować stany TTL (chodzi o TTL z techniki cyfrowej), a nie +12/-12V aby osiągnąć większe odległości. Według standardu to 15M przy 9600bps, a poleci przy dobrym kablu i na 100M...
Tylko tutaj pytanie czy inżynierowie którzy opracowywali standard RS232 i wyznaczyli te 15m to byli idiociOt tak z kosmosu powiedzieli sobie 15m bo im tak pasowało
czy wynikało to z jakiś obliczeń...