Strona 13 z 48 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 478

Wątek: jak przedłużyć off-shoe do 2-3m. ?

  1. #121
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    99

    Thumbs up

    No dobra, poradziłem sobie sam - kilka uwag co do kabelków ( po wyrzuceniu zawartości ) w HSA-3 :
    - trzeba zamienić kabelki żółty z szarym - są koło siebie,
    - połączyć masę góry stopki z dołem stopki,
    - przylutować zielony kabelek do wolnego pinu w dole stopki,
    po tych zabiegach przenoszone są wszystkie dane i działa :-P .
    Ostatnio edytowane przez Fik ; 11-12-2008 o 02:07
    C 5D, a100, trochę słoików , trochę lampionów, studio, stylistka ....

  2. #122
    Bywalec Awatar jacek220
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Toruń
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    Jeszcze jeden sampel z mojego softboxu na kablu w pubie.
    Mistrzowskie zdjęcia Wcześniej jak je oglądałem na digarcie to myślałem że przynajmniej dwóch softboxów użyłeś

    A to moje zdjęcie 580EXII na kabelku i 550EX bezprzewodowo jako slave schowana za butelką w E TTL.
    Przednia zabawa i banalnie proste
    A najlepsze z tego to regulacja proporcji siły błysku między lampami.

    Ostatnio edytowane przez jacek220 ; 25-01-2009 o 21:25
    5D EOS50 G9 580EXII

  3. #123
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    Mam kabel synch. 1.8m, ten zamiennik delta z foto-tip. Niestety jak juz pisalem sensownie uzytkowalny do 1m. Postanowilem go przedluzyc i mam pare pytan, na ktore nie widze odpowiedzi w tym calym temacie

    Bede przecinal kabel, montowal wtyczki i zrobie dodatkowy kabel.

    20D+430ex.
    Czy jest jakies ograniczenie jesli chodzi o dlugosc kabla?? Interesuje mnie np. 10-15metrow. Oraz czy ilosc wtyczek wplywa na pojawianie sie jakis bledow?
    Bo sa dwie opcje, kabel sieciowy druciak, lub dwa polaczone przedluzacze od klawiatury PS2 (oba po 5m).
    Tak wiec przy kablu FTP pojawia sie 2 laczenia, a przy kablu ps2 beda 3 laczenia.
    Ostatnio edytowane przez siudym ; 29-01-2009 o 11:35

  4. #124
    Bywalec Awatar jacek220
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Toruń
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siudym Zobacz posta
    Mam kabel synch. 1.8m, ten zamiennik delta z foto-tip. Niestety jak juz pisalem sensownie uzytkowalny do 1m. Postanowilem go przedluzyc i mam pare pytan, na ktore nie widze odpowiedzi w tym calym temacie

    Bede przecinal kabel, montowal wtyczki i zrobie dodatkowy kabel.

    20D+430ex.
    Czy jest jakies ograniczenie jesli chodzi o dlugosc kabla?? Interesuje mnie np. 10-15metrow. Oraz czy ilosc wtyczek wplywa na pojawianie sie jakis bledow?
    Bo sa dwie opcje, kabel sieciowy druciak, lub dwa polaczone przedluzacze od klawiatury PS2 (oba po 5m).
    Tak wiec przy kablu FTP pojawia sie 2 laczenia, a przy kablu ps2 beda 3 laczenia.
    Jak byś przeczytał cały wątek to byś wiedział że niektórzy pisali że mają przewody ponad 10m
    Zobacz post #94
    Ostatnio edytowane przez jacek220 ; 29-01-2009 o 22:12
    5D EOS50 G9 580EXII

  5. #125
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    Tak, przegapilem to.. Ok kupilem 10m czarnego przedluzacza ps/2 i dwie wtyki (m/f), tak wiec bedzie to ladnie wygladac (czarne).

  6. #126
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Raczej nie ma sensu przedłużacz dłuższy niż 10 metrów bo z dużej odległości światło jest za płaskie. No chyba że robisz teleobiektywem i fotografowany obiekt razem z lampą są daleko od aparatu.

  7. #127
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    Mam problem. Podlaczylem wtyczki miedzy przeciety kabel zamiennika 1.8m. Niestety dziala tylko TLL i lampa blyska na max (testowalem na wpietych wtyczkach bezposrednio, bez dopinania przedluzacza dodatkowego)

    Wogole przedluzacz mial 7 kabelkow i jeden zostawilem luzem.
    Czy powinienem zrobic cos inaczej? Kable podlaczylem kolorami identyczycznie z obu stron (chyba, ze przedluzacz ma cos krosowane w srodku? )

    edit:
    http://www.hackphoto.com/2005/12/20/...board-cable/3/
    pisze o "pozostawieniu" pomaranczowego kabla luzem, ja zostawilem zielony... Chyba nie ma roznicy? :/
    Ostatnio edytowane przez siudym ; 06-02-2009 o 20:14

  8. #128
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    ok. juz wiem co jest nie tak. Niestety wtyczki mialy slabe polaczenie, gdy dociskalem bylo wszystko ok. Ogolnie zmienilem jedno polaczenie, pozostawilem wolny czarny kabelek od strony wtyczek, ktory przewodzil uziemienie. To wlasnie blaszane obudowy wtyczek bardzo slabo lacza i tak na przyszlosc jak ktos bedzie robil kabel niech nie uzywa 7-mego czarnego kabelka (w srodku i tak jest 6 innych wolnych, ktore dobrze lacza)

  9. #129
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    okolice Kalwarii Zebrzydowskiej / Ireland
    Posty
    370

    Domyślnie

    No to ja mam zapytanie, po przecięciu kabla off-shoe ile kabelków jest w środku? Na zdjęciach doliczyłem się 5 ale większość z Was pisze że do przedłużacza używacie 7 żyłowego czy też 6 żyłowego a to oznacza że jeden albo dwa są bezużyteczne?
    Pozdrawiam

  10. #130
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    kabel ma 6, przedluzacz ma 7. jeden zostawiasz, albo lutujesz GND do dwoch kabli.
    A tak wogole w delcie sa wszystkie kable tego samego typu, nie ma grubszego GND - tak wiec od razu mowie, ze GND to czarny, cienki kabelek.

Strona 13 z 48 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •