Strona 3 z 48 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 478

Wątek: jak przedłużyć off-shoe do 2-3m. ?

  1. #21
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Trudnopowiedzieć, Poland
    Wiek
    50
    Posty
    292

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOPOL
    Ale nie chodziło Ci o to, że fale radiowe są znacznie wolniejsze od prędkości światła, prawda? Bo nie uwierze, że tak myslisz...

    Wiecie co.... ja tam zainwestowalem w transmitter ST-T2 canona i mam ettl ... gdzie chce ... i nawet z 3 grupami lamp...
    Jakies 9 kg fotosprzętu i sporo chęci
    Take nothing but pictures, leave nothing but footprints

  2. #22
    Początki nałogu Awatar maxbmx
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    40
    Posty
    364

    Domyślnie

    Spróbuj zrobic zdjecie teleobiektywem z odległosci kilkudziesieciu metrów Uwazam ze dziwne ze canon radiówki nie wypuscił skoro profesjonalisci to stosuja i to nie tylko do wyzwalania lamp, ale tez do zdalnego wyzwalania puszki(pocket wizard)
    Podczerwień może jest i dobra, ale chyba tylko w pomieszczeniu.
    Moje zdjęcia
    RIP: Canon 40d, Tokina 10-17 Fisheye, Canon 70-200L f4, Canon 17-40L f4, Canon 50 f1.4, 6x Sunpak 555+2x Quantum Battery Pack, 3x PocketWizard MultiMAX (sprzęt skradziono w Krakowie, numer seryjny Body: 0930516228)

  3. #23
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Trudnopowiedzieć, Poland
    Wiek
    50
    Posty
    292

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxbmx
    Spróbuj zrobic zdjecie teleobiektywem z odległosci kilkudziesieciu metrów Uwazam ze dziwne ze canon radiówki nie wypuscił skoro profesjonalisci to stosuja i to nie tylko do wyzwalania lamp, ale tez do zdalnego wyzwalania puszki(pocket wizard)
    Podczerwień może jest i dobra, ale chyba tylko w pomieszczeniu.

    Co schyba sie gubie....piszemy o fleszach, wiec ja chcesz aby flesz mial sensowny wpływ na zdjecie gdy bedzie ustawiony w odleglosci kilkudziesieciu metrów od motywu ....
    Jakies 9 kg fotosprzętu i sporo chęci
    Take nothing but pictures, leave nothing but footprints

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tdf
    Co schyba sie gubie....piszemy o fleszach, wiec ja chcesz aby flesz mial sensowny wpływ na zdjecie gdy bedzie ustawiony w odleglosci kilkudziesieciu metrów od motywu ....
    Chyba chodziło o to że podchodzisz do motywu, stawiasz lampę, a potem oddalasz się na kiladziesiąt metrów i focisz. Tylko co w ten sposób można fotografować???
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

  5. #25
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Trudnopowiedzieć, Poland
    Wiek
    50
    Posty
    292

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piast9
    Chyba chodziło o to że podchodzisz do motywu, stawiasz lampę, a potem oddalasz się na kiladziesiąt metrów i focisz. Tylko co w ten sposób można fotografować???
    No chyba zaczne rozmyslac nad tym co mozna by takiego w taki sposób pstryknąc
    Jakies 9 kg fotosprzętu i sporo chęci
    Take nothing but pictures, leave nothing but footprints

  6. #26
    Początki nałogu Awatar maxbmx
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    40
    Posty
    364

    Domyślnie

    zdjecia sportowe, zdjecia artystyczne (chociaz takich nie robie), reporterka itp.
    Moje zdjęcia
    RIP: Canon 40d, Tokina 10-17 Fisheye, Canon 70-200L f4, Canon 17-40L f4, Canon 50 f1.4, 6x Sunpak 555+2x Quantum Battery Pack, 3x PocketWizard MultiMAX (sprzęt skradziono w Krakowie, numer seryjny Body: 0930516228)

  7. #27

    Domyślnie

    Bezprzewodowy system Canona jest bardzo wygodny. Wada tego systemu to ograniczony zasieg, bardzo odczuwalny w terenie i pomieszczeniach z ciemnymi scianami. w takich sytuacjach lampy, a wlasciwie palnik lampy "master" i czujnik lampy "slave" powinny sie "widziec".
    Tak wiec w plenerze, odleglosc 10 - 12 m to maksymalna odleglosc, a i nawet przy mniejszych odleglosciach system jest czesto zawodny. Zwlaszcza jesli uzywamy parasolki zmiekczajacej swiatlo to dodatkowo ogranicza to czujnik, przy wiekszym softboxie, zasloniecie czujnika bardzo ogranicza uzytkowanie takiego zestawu
    Zaleta dla mnie jest ETTL, mozliwosc sterowania moca lamp z flesza na aparacie.
    Mam pytanie do kogos kto system Pocket Wizard, czy jest tam mozliwosc sterowania ( wtrybie M, oczywiscie) moca lamp z nadajnika podlaczonego do aparatu. Czy mozna podlaczyc ten nadajnik do gniazda dla lamp studyjnych, tak zeby lampa na aparacie mogla wspomagac AF
    Pozdrawiam,

    Jarek

    www.jarekjaworski.net

  8. #28
    Początki nałogu Awatar maxbmx
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    40
    Posty
    364

    Domyślnie

    Jak widać podczerwień jest zawodna - nawet oryginalna.
    Ja robie na chinskim radio slavie (dostepny na allegro) działa powiedzmy w 95% dobrze (odległość do 30m na otwartej przestrzeni). Brak jednak e-ttl itp

    Dołączam się do pytania. Czy jest ktos na forum kto posiada pocket wizard?
    Moje zdjęcia
    RIP: Canon 40d, Tokina 10-17 Fisheye, Canon 70-200L f4, Canon 17-40L f4, Canon 50 f1.4, 6x Sunpak 555+2x Quantum Battery Pack, 3x PocketWizard MultiMAX (sprzęt skradziono w Krakowie, numer seryjny Body: 0930516228)

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxbmx
    Jak widać podczerwień jest zawodna - nawet oryginalna.
    Ja robie na chinskim radio slavie (dostepny na allegro) działa powiedzmy w 95% dobrze (odległość do 30m na otwartej przestrzeni). Brak jednak e-ttl itp

    Dołączam się do pytania. Czy jest ktos na forum kto posiada pocket wizard?
    Rozumiem, ze sile blysku lampy slave musisz zmieniac bezposrednio na niej
    Pozdrawiam,

    Jarek

    www.jarekjaworski.net

  10. #30
    Początki nałogu Awatar maxbmx
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    40
    Posty
    364

    Domyślnie

    Interesuje mnie co może pocket wizard.
    Regulacja mocy lampy zdecydowanie by sie przydała.
    M
    Moje zdjęcia
    RIP: Canon 40d, Tokina 10-17 Fisheye, Canon 70-200L f4, Canon 17-40L f4, Canon 50 f1.4, 6x Sunpak 555+2x Quantum Battery Pack, 3x PocketWizard MultiMAX (sprzęt skradziono w Krakowie, numer seryjny Body: 0930516228)

Strona 3 z 48 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •