Strona 21 z 48 PierwszyPierwszy ... 11192021222331 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 478

Wątek: jak przedłużyć off-shoe do 2-3m. ?

  1. #201

    Domyślnie

    koledze wyżej micles chodziło o omomierz chyba... zrobiłem wszystko bez gniazd PS2 i jest to samo... nie wiem czemu jest taka jedna sprawa 3 żyły przewodu który mam mają rezystancję 0,9Ohm/10m a pozostałe 3 1,6Ohm/10m i to chyba to jest przyczyną tego zjawiska te o większej rezystancji dałem do zwierania styków jak w zwykłym przewodzie z gniazdem PC (czyli tak jak miało by działać na manualu) pozostałe dałem do reszty pinów (został jeden o większej rezystancji) i podłączam i co nie działa... ale zrobiłem tak że zamieniałem ten przewód o wiekszej rezystancji z innymi o mniejszej i w ostatnim zestawieniu działa prawie poprawnie czyli czasami nie błyska... trochę to jest denerwujące i chyba będę próbował robić inaczej kupię przedłużkę do klawiatury gotową i wtedy zobaczę... nieraz jest tak że np. jak wciskam spust migawki do połowy to wspomaganie autofocusa działa a jak docisnę spust do końca to lampa nie błyska... nic nie pozostaje jak tylko próbować dalej... może mieć znaczenie to że zastosowany przewód ma żyły drutowe a nie linkę???

  2. #202
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Takim elektrycznym. Przełączasz w tryb mierzenia oporu i sprawdzasz czy jest przepływ. (wstydzę się do tego przyznać, ale akurat w tej dziedzinie nie władam wybitnie terminologią, więc jeżeli popełniłem jakąś gafę w nazewnictwie, to przepraszam, poprawcie mnie).

    EDIT : o właśnie, omomierz

  3. #203
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    Takim elektrycznym. Przełączasz w tryb mierzenia oporu i sprawdzasz czy jest przepływ. (wstydzę się do tego przyznać, ale akurat w tej dziedzinie nie władam wybitnie terminologią, więc jeżeli popełniłem jakąś gafę w nazewnictwie, to przepraszam, poprawcie mnie).
    Omomierz nie jest czujnikiem tylko miernikiem - czujnikiem nic byś w takim przypadku nie zmierzył. Tyle w kwestii formalnej.
    Ostatnio edytowane przez axk ; 13-05-2009 o 21:13
    EOS + Speedlite

  4. #204
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Na pewno istnieje coś, co informuje nas tylko o tym, że przez przewód jest w stanie płynąć prąd (choćby prosty układ bateria - testowany przewód - żaróweczka)

  5. #205
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    Na pewno istnieje coś, co informuje nas tylko o tym, że przez przewód jest w stanie płynąć prąd (choćby prosty układ bateria - testowany przewód - żaróweczka)
    Oczywiście, jednakże nie jest to czujnik.
    EOS + Speedlite

  6. #206
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Kabel Delty 1,8m działa bez zarzutu. 5m nie ziała w TTL.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  7. #207
    Uzależniony Awatar miklo
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    49
    Posty
    681

    Domyślnie

    No to ładnie Kuba. Delta nas Metzowców załatwiła ;-) Z 1,8m to za bardzo ruchu chyba nie ma co, bo się statyw z parasolką chce wyfiknąć :-( Czy zbyt pesymistycznie patrzę?

  8. #208
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miklo Zobacz posta
    Delta nas Metzowców załatwiła ;-)
    Czy 1400 za najlepszą lampę na rynku to dużo?

  9. #209
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miklo Zobacz posta
    No to ładnie Kuba. Delta nas Metzowców załatwiła ;-) Z 1,8m to za bardzo ruchu chyba nie ma co, bo się statyw z parasolką chce wyfiknąć :-( Czy zbyt pesymistycznie patrzę?
    Ciężko powiedzieć. Wkurza mnie to, że ze starą piątką chodzi OK. Zresztą, pewnie i tak będę , jak dotychczas, lampy w plenerze używał sporadycznie
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #210
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 307

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Ciężko powiedzieć. Wkurza mnie to, że ze starą piątką chodzi OK. Zresztą, pewnie i tak będę , jak dotychczas, lampy w plenerze używał sporadycznie
    możemy kiedyś przy okazji sprawdzić, czy z moim oryginalnym kablem canona 3.0m lampa metza i 5Dmk2 będą grały.
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

Strona 21 z 48 PierwszyPierwszy ... 11192021222331 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •