Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Wątek: Synchronizacja na 2 kurtyne

  1. #11
    djko
    Guest

    Domyślnie

    to jak, wie ktoś może gdzie można to wylookać w 40D, w sensie wyzwalanie na drugą kurtynę?;]

  2. #12
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez djko Zobacz posta
    to jak, wie ktoś może gdzie można to wylookać w 40D, w sensie wyzwalanie na drugą kurtynę?;]
    Cytat Zamieszczone przez timo Zobacz posta
    menu --> custom functions --> funkcja nr 15 wartosc na 1 (2nd curtain costam)

    przynajmniej tak jest u mnie w 30D, wiec w 40D pewnie tak samo albo podobnie

    przed rozpoczeciec pracy z JAKIMKOLWIEK sprzetem naprawde warto przeczytac instrukcje... ona nie gryzie!
    ech....
    http://rapidshare.com/files/77492503..._manual_PL.pdf
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  3. #13
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez djko Zobacz posta
    to jak, wie ktoś może gdzie można to wylookać w 40D, w sensie wyzwalanie na drugą kurtynę?;]
    Zapewne na stronie 103 instrukcji obsługi. A dokładnie szósta zakładka (druga żółta), sterowanie lampą, nastawy lampy zewnętrznej. Jak już poprzednicy pisali - to działa z lampami 580EX II i 430EX II (a także z wbudowaną).
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  4. #14
    djko
    Guest

    Domyślnie

    A wie ktoś może jak by zrobić by lampa (430EX), podłączona kostką i kablem PC była wyzwalana na druga lamelkę j/w w 40D?;] Bo o to mi chodzi, bo jak wyzwalać w lampie, w sensie z TTL to wiem, ale na kablu PC to już nie wiem;]

  5. #15
    Bywalec Awatar radioel
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Elblag
    Posty
    114

    Domyślnie

    wg mnie coś jest nie tak, bo w 30D na wbydowanej lampie błyskowej jeślii ustawimy drugą kurtynę to działają obydwie na raz... czyli pierwsza zaraz po otwarciu migawki a druga chwilę przed zamknieciem NIGDY zaś do sama druga pomimo tego, że wybrana jest opcja tylko druga. kude co z tym zrobić???
    5D mk2 + od 17 przez 24 do 70 a następnie dalej do 200 wszystko L klasie. W atelier lampy 300-1000Ws.

  6. #16

    Domyślnie

    Ten pierwszy błysk to pomiar e-ttl, jest on wyzwalany przed otwarciem migawki.

  7. #17
    Bywalec Awatar radioel
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Elblag
    Posty
    114

    Domyślnie

    no dobra to jak go wyłączyć
    5D mk2 + od 17 przez 24 do 70 a następnie dalej do 200 wszystko L klasie. W atelier lampy 300-1000Ws.

  8. #18
    Bywalec
    Dołączył
    May 2007
    Wiek
    31
    Posty
    97

    Domyślnie

    nie da się wyłączyć błysku pomiarowego chyba że lampe zewnętrzną ustawisz na manual to masz tylko jeden błysk
    40D | 50e | T10-17/3,5-4,5 fish | T17-50/2,8 | C50/1,8 | C70-200/4 | Jupiter 135/3,5 | C580EXII | Vivitar 285hv | chińskie wyzwalacze

  9. #19
    Bywalec Awatar radioel
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Elblag
    Posty
    114

    Domyślnie

    qrde, wlasnie zauważylem, że niestety tak jest... w EX430 wersja 1 działa ładnie i błyska mi na drugą kurtynę a jak juz zdejmę zewnetrzną lampę pojawia się błysk pomiarowy i to na dodatek w MANUALNYM trybie! ... totalny bezsens. moze powinniśmy to gdzieś zgłosić....
    czy oby na pewno nie da się wyłączyć tego przedbłysku??
    5D mk2 + od 17 przez 24 do 70 a następnie dalej do 200 wszystko L klasie. W atelier lampy 300-1000Ws.

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez radioel Zobacz posta
    ...jak juz zdejmę zewnetrzną lampę pojawia się błysk pomiarowy...
    Lampa wykonuje błysk pomiarowy pomimo iż nie ma połączenia z korpusem?
    EOS + Speedlite

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •