Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: problemy w C1 pro 3.52

  1. #1
    Bywalec Awatar przemo_21
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Bytom
    Posty
    120

    Domyślnie problemy w C1 pro 3.52

    Witam
    Zdecydowałem się na C1 jako obróbkę rawu.

    Jednak C1 mam dziwną przypałość przy obracaniu zdjęcia i kadrowaniu i pózniejszym zapisie i otwarciu go w innym programie zdjęcie ma inny format niż w podglądzie.
    np: na podlądzie ma 1106x2072 pixeli a po zapisie 1106x 1690
    proszę o rozwikłanie zagadki
    Pozdrawiam Przemo

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Tytus
    Dołączył
    May 2004
    Wiek
    51
    Posty
    1 358

    Domyślnie Re: problemy w C1 pro 3.52

    Cytat Zamieszczone przez przemo_21
    Witam
    Zdecydowałem się na C1 jako obróbkę rawu.

    Jednak C1 mam dziwną przypałość przy obracaniu zdjęcia i kadrowaniu i pózniejszym zapisie i otwarciu go w innym programie zdjęcie ma inny format niż w podglądzie.
    np: na podlądzie ma 1106x2072 pixeli a po zapisie 1106x 1690
    proszę o rozwikłanie zagadki
    Pozdrawiam Przemo
    a ja doszedłem do wniosku, że inne jak PS CS programy do obróbki RAW są jednak tak ograniczone, że szkoda na nie miejsca na dysku, nawet poczatkowych zachwyt DPP szybko u mnie opadł...

    EDITED

    jedna zaleta tych programów, łatwiej jak w PS robi się obróbkę seryjną, ale znowu, jest na tyle mało opcji, że potem i tak trzeba się z tym ręcznie bawić...

  3. #3
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie Re: problemy w C1 pro 3.52

    Cytat Zamieszczone przez Tytus
    jedna zaleta tych programów, łatwiej jak w PS robi się obróbkę seryjną
    Obrobka seryjna RAWow?
    Chyba nie po to wymyslono ten format i nie po to sie go uzywa by pozniej dla sterty zdjec ustawic te same parametry i kliknac "Convert All" .
    Jedyna mozliwa sytuacja to wtedy gdy ktos po prostu zapomnial przestawic aparat z RAW na JPG np na imprezie u cioci .

  4. #4
    Bywalec Awatar przemo_21
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Bytom
    Posty
    120

    Domyślnie

    Chyba masz rację
    Człowiek goni za autoamtyzacją, szybkością i nowością a nie patrzy na szczegóły - co wiąże się z utratą jakości.
    Co z tego że c1 pro robi automatycznie np:100 zdjęć jak i tak trzeba je później obrabiać w PS więc lepiej od razu w PS.

    Jedna rada może będzie taka że C1 służy do wstępnej obróbki na tiffa 16 bit bez żadnych dodatkowych opcji odszumianie wyostrzanie itp. itd.
    a potem ten materiał obrabiać już w PS

    Pozdrawiam

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Tytus
    Dołączył
    May 2004
    Wiek
    51
    Posty
    1 358

    Domyślnie Re: problemy w C1 pro 3.52

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Cytat Zamieszczone przez Tytus
    jedna zaleta tych programów, łatwiej jak w PS robi się obróbkę seryjną
    Obrobka seryjna RAWow?
    Chyba nie po to wymyslono ten format i nie po to sie go uzywa by pozniej dla sterty zdjec ustawic te same parametry i kliknac "Convert All" .
    Jedyna mozliwa sytuacja to wtedy gdy ktos po prostu zapomnial przestawic aparat z RAW na JPG np na imprezie u cioci .
    http://www.photoworkshop.com/canon/dpp/
    przejrzyj sobie lekcje 13-21 dla serii takich zdjęć jak te ze ślubu czy portretów spokojnie i bez obawy zastosowałbym obróbkę seryjną...
    czym one różnią się od siebie oprócz innej pozy?

    szukanie dziury w całym uważam za uprawianie sztuki dla sztuki

    [ Dodano: 4 Listopad 2004 ]
    Cytat Zamieszczone przez przemo_21
    Chyba masz rację
    Człowiek goni za autoamtyzacją, szybkością i nowością a nie patrzy na szczegóły - co wiąże się z utratą jakości.
    Co z tego że c1 pro robi automatycznie np:100 zdjęć jak i tak trzeba je później obrabiać w PS więc lepiej od razu w PS.

    Jedna rada może będzie taka że C1 służy do wstępnej obróbki na tiffa 16 bit bez żadnych dodatkowych opcji odszumianie wyostrzanie itp. itd.
    a potem ten materiał obrabiać już w PS

    Pozdrawiam
    szkoda sobie dla takiego wstępnego obrabiania głowy C1 zawracać
    opcję 16 bit PS także ma

    ja mówię o takich samych ujęciach robionych seryjnie do których stosuje się seryjną obróbkę
    ja to robię w praktyce i wiem, że ułatwia mi to życie, jak ktoś myśli, że tak się nie da to jego sprawa, nikogo na siłę przekonywać nie będę...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •