Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: 'Długi' EF + konwerter Kenko

  1. #11
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    tylko ze 70-200IS jest mniej ostry niz wersja bez IS.. a co mowic 80-200... pytanie o ile gorsze, o ile wogle, sa tc kenko

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    75
    Posty
    2 087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha
    tylko ze 70-200IS jest mniej ostry niz wersja bez IS.. a co mowic 80-200... pytanie o ile gorsze, o ile wogle, sa tc kenko
    Wiesz, kupiłbym sobie może i ten telekonwerter Kenko, tym bardziej, że jest czarny i bardziej pasuje mi do obiektywu niż jakieś białe badziewstwo :wink: Jak się jednak okaże, że to funta kłaków warte, to kto mi je odkupi?

  3. #13
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    nie mam pojecia ja wcale cie nie namawiam, bo moze tak to wygladalo ;-) mam i tak duze zainteresowanie obiektywem zeby kogos namawiac jeszcze ;-)

  4. #14
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Rybnik
    Posty
    94

    Domyślnie

    Mam konwerter Soligora - wygląda identycznie z tym Kenko... pewnie z jednej fabryki wychodzą.
    Współpracuje z EF70-200/4 doskonale, ostrzy szybko.
    Jakość ? No cóż, pogorszenie jakości jest oczywiste, ale nie jest tak źle... kontrast spada minimalnie (nie na każdym zdjęciu to widać)
    ostrość też spada (bo musi - taki jest urok telekonwerterów)
    ale generalnie efekt jest DUŻO lepszy, niż powiększanie zdjęcia w Photoshopie, lub wydruk jako 150 dpi zamiast 300...
    No i ta cena... dałem na Allegro 300 zł... - na słoneczne plenery jak znalazł...

    Trzeba pamiętać że niefirmowych konwerterów aparat nie "widzi" - nie uwzględnia w exifie itp.

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    75
    Posty
    2 087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez easyrider
    Trzeba pamiętać że niefirmowych konwerterów aparat nie "widzi" - nie uwzględnia w exifie itp.
    Tamrona też? Pytam, bo wszyscy wogół gadają, że tylko Tamron ma podpisaną umowę z Canonem na korzystanie z wszystkich firmowych patentów.

  6. #16
    sv
    Guest

    Domyślnie

    czasem używam Kenko 1,4 z 300/f4 is. działa bez zarzutu. Ktoś wyżej napisał, że konwerter Kenko jest czarny; mój jest biały, co oznacza, że prawdopodobnie istniejż dwie wersje (nie chce mi się szukać w sieci).

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •