Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Fotografia do dyplomu mgr.

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar popmart
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    50
    Posty
    1 721

    Domyślnie Fotografia do dyplomu mgr.

    Znajomy prosił mnie o wykonanie takiej fotografii do dyplomu magisterskiego,
    jedyne co wiem że ma być to fotka 4,5 X 6,5 cm

    Mam pytanie do fachowców jakie są wymagania dotyczące takliej fotografii (profil i inne takie tam kolor/BW) ?

    Licze na profesjonalną odpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez popmart ; 29-06-2006 o 09:51

  2. #2
    Wywiur
    Guest

    Domyślnie

    Wymagania są zależne od uczelni, powinni twojemu znajomemu powiedzieć czy na jasnym czy na ciemnym tle. Do do ustawienia osoby to możesz kombinować jak ci się podoba, prawy czy lewy półprofil nie ma znaczenia, oświetlenie też dowolne (oczywiście to jest zdjęcie identyfikacyjne więc nie można za bardzo przeginać z artyzmem :-P). Generalnie jak ja robiłem to ustawiałem modela na prawy półprofil (ale to może tylko moja preferencja), oświetlenie tak jak do zwykłych dokumentów, dwa na przód jedno na tło. Przy długich włosach albo jakiejś puszystej damskiej fryzurze możesz dać oświetlenie od tyłu na włosy, ładnie rozświetli (nie polecam tego przy krótkich włosach, bo będziesz miał, bliki na policzkach). Co do tła to jeżeli sobie uczelnie nie życzy jakiegoś specjalnego to może być zwykłe białe, chociaż bardziej "dostojnie" wychodzą na ciemnym przejściowym. To nie wiza amerykańska i robić i nie trzeba się trzymać za bardzo żadnych schematów, jedyny to wymiar 4,5 x 6,5.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz1972
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Ząbkowice Śląskie
    Wiek
    51
    Posty
    3 042

    Domyślnie

    Dodam , że niektóre uczelnie życzą sobie foty czarno białe inne kolorowe , jedne na błyszczącym papierze inne na matowym

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    A może to coś pomoże?

    Dot. konkretnie paszportowych, ale to IMHO podobna "tematyka" :-)
    http://www.swinoujscie.pl/urzad/inde...m2=&idspr=1343

    "Zdjecie powinno:
    - posiadac rozmiar (...)
    - ukazywać osobę bez nakrycia głowy (z wyjątkiem osób duchownych różnych wyznać) i bez okularów z ciemnymi szkłami (z wyjątkiem osób ociemniałych);
    - ukazywać głowę ustawioną w pozycji z lewego półprofilu z widocznym lewym uchem, z zachowaniem jednolitego oświetlenia twarzy;
    - odzwierciedlać aktualny wygląd osoby ubiegającej się o ..."
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  5. #5
    Uzależniony Awatar Wats0n
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Posen Bloody Posen
    Wiek
    42
    Posty
    996

    Domyślnie

    W przypadku dyplomówek nie ma żadnych zasad - widziałem już prawe i lewe półprofile, nawet ze dwa en face'y, dziekanat przyjmie każdą fotkę.
    Dwa tygodnie temu strzeliłem nawet dyplomówki mej drugiej połowie - w zasadzie użyłem jedynie halogena 150W na ścianę z tyłu, ex430 odbitego od sufitu i dużej ilości światła słonecznego za oknem. Efekt był lepszy niż zrobione uprzednio dwie fotki u fotografów (różnych). Fakt, że u owych fotografów zdjecia były robione w trakcie dyplomowo-absolutoryjnej nawałnicy i pewnie stąd nie przykładali się specjalnie do pojedynczych fotek.
    W każdym razie - żadna filozofia.
    Tako rzecze Watson.
    There are no stupid questions, just stupid people.
    Wątek galeryjny na CB/Portrety@CB/Meksyk@CB/Sport@CB //Galeria przejściowa

  6. #6
    Uzależniony Awatar Routlaw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Brwinów k. Warszawy
    Wiek
    45
    Posty
    983

    Domyślnie

    Dodam swoje trzy grosze. Wydaje mi się, że jeżeli uczelnia jasno nie określa co i jak ma wyglądać.. To możesz przedstawić magistranta w dowolny sposób zbliżony do zdjęcia legitymacyjnego
    14, 24, 50, 85, 135, 70-200

    BLOG

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Łańcut, podkarpackie
    Posty
    95

    Domyślnie

    Np. W Rzeszowie Uczelnie nic nie narzucaja! Tylko WSIiZ zyczy sobie 70% twarzy na zdjeciu.

    Od pazdziernika wszytsko stanie na glowie jesli chodzi o zdjecia paszport, prawko i dowod. Przeczytajcie sobie cos o tym na stronach cechu fotograficznego.

    PARANOJA JEST TAKA, ZE NIE BEDZIE MOGLO BYC ZADNEJ INGERENCJI W ZDJECIE (bez przykadrowania na kompie, bez rozjasniania (tlo biale, biel w rogach bedzie musiala miec 253 stopnie). FORMAT FOTEK 4:3!

    Bo ktos chcial zarobic na kabinach automatycznych w urzedach,a jakis zafajdanych polityk wzial w lape i przeszlo. Teraz my, fotografowie musimy sie bronic i bedziemy museli sprostac nowym wymaganiom. DODAM TYLKO, ZE JESLI JAKIS ODESETEK ZDJECI OD DANEGO FOTOGRAFA BEDZIE NIENORMATYWNA TO ZABIERAJA LICENCJE!!!
    Canon stuff, czyli wszystko co przeszkadza w robieniu dobrych zdjęć...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wats0n
    Dwa tygodnie temu strzeliłem nawet dyplomówki mej drugiej połowie - w zasadzie użyłem jedynie halogena 150W na ścianę z tyłu, ex430 odbitego od sufitu i dużej ilości światła słonecznego za oknem. Efekt był lepszy niż zrobione uprzednio dwie fotki u fotografów (różnych).
    Mozesz sie pochwalic ta fotka na forum?

    EDIT: tudziez dwoma od fotografów...

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar borkomar
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Płock
    Wiek
    44
    Posty
    1 083

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rysiaczek
    Mozesz sie pochwalic ta fotka na forum?

    EDIT: tudziez dwoma od fotografów...
    Tez chetnie zobacze
    5D + L

  10. #10
    Uzależniony Awatar Wats0n
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Posen Bloody Posen
    Wiek
    42
    Posty
    996

    Domyślnie

    Kurde, przeoczylem ten wątek jakoś ostatnio.
    Wspomnianych fotek od fotografa nie mam u siebie, jezeli uda mi sie je pozyskać, to wrzucę. Tymczasem, oto dwa ze zdjęć mojego autorstwa:

    A co do wytycznych odnośnie fotek dyplomowych - nie ma żadnych... Ostatnio zobaczyłem co jedna kumpela dała na dyplom - zdjęcie zrobione trochę z tyłu, przez ramię - wyglada dość zabawnie. Zamieszczę reprodukcję niebawem...

    EDIT: oto wspomniana fotka - na szczęscie to samo dała do tablo.
    Ostatnio edytowane przez Wats0n ; 10-07-2006 o 08:01
    Tako rzecze Watson.
    There are no stupid questions, just stupid people.
    Wątek galeryjny na CB/Portrety@CB/Meksyk@CB/Sport@CB //Galeria przejściowa

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •