Wszystko nie tak.
Jeżeli sam sobie je generujesz i wpisujesz takie wartości to oczywiste, że będą różne. Robisz to w jednej przestrzeni koloru (nie ważne jakiej).
To jest esencja zarządzaniem koloru.
Plik źródłowy ma wartości RGB w/g przestrzeni źródłowej i ich poprawne wyświetlenie na monitorze w innej przestrzeni wymaga przeliczenia.
Pytanie czy wartości które odczytujesz są przed czy po translacji. Jeżeli są takie same to prawdopodobnie są już po translacji - jeżeli twój monitor ma przestrzeń nie szerszą niż sRGB to rzeczywiście wynikowe wartości translacji będą dokładnie takie same.
Przykładowo - "czysta" czerwień w/g sRGB to oczywiście: 255,0,0 - ale ten sam kolor w przestrzeni P3 to 234,51,35
Każda przestrzeń koloru defiowana jest jako chromatyczność składnika R,G,B w wypadku wartości maksymalnej oraz krzywa gamma.
(konieczność dodania składnika zielonego i niebieskiego w P3 wynika z tego, że "czysta" czerwień w P3 jest po bardziej czerwona niż ta w sRGB i w dodatku ma nieco inną chromatyczność)
W drugą stronę - wszystko co jest bardziej "czerwone" w P3 niż właśnie to 234,51,35 - po translacji do sRGB wyląduje na 255,0,0 (z pewną dokładnością w zależności czy stosujemy adaptację percepcyjną czy absolutną)
Polecam: https://pawel.online/zarzadzanie-kolorem-po-prostu/
Posiadacze Maców mają świetne wbudowane narzędzie "ColorSync" które takie kalkulacje umożliwia pomiędzy wszystkimi przestrzeniami.
p,paw