Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Jakie lampy do stołu bezcieniowego

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Muszyna
    Wiek
    36
    Posty
    1 025

    Domyślnie

    parasolka przy 500Ws odpada. parasolka jest dobra do 100Ws....
    powyżej pasi softbox mieć i to najlepiej kwadrat. i przy 500Ws możesz nie oszczędzać na rozmiarach softboxu...
    | yyy...zdjęcia poszedłem robić... |

  2. #12
    e2e
    Guest

    Domyślnie

    fociłem ale na białej macie z użyciem jednej lampy i często do tego światło dzienne. Właśnie patrzę za halogenami tej klasy i chyba spróbuje.

  3. #13
    e2e
    Guest

    Domyślnie

    ile mniej więcej można używać non-stop lamp halogenpwych w temperaturze około 20C.

  4. #14

    Domyślnie

    Jezu 2x500Ws na stół?! ja uzywam dwa razy 100Ws z softboxami i zwyklego flasha na stopce na doswietlenie od spodu. i to juz wychodzi przy ISO 50 czasy 1/200 i przeslonka w granicach 7,1... i to nie na pelnej mocy lamp...

  5. #15
    e2e
    Guest

    Domyślnie

    niewiem czy napiszę mądrze ale chodzi mi teraz o to czy wystarczą 2 lampy halogenowe o mocy 500 watt na taki stół i jakie mnie więcej uzyskam czasy przy f/8 ISO100
    i dodatkowo na allegro pojawiły się świtlówki: http://www.allegro.pl/item111761483_...0w_bonus_.html

    co o nich myślicie? Rozważam zakup po 3 na jeden statyw + parasolka srebrna.

  6. #16

    Domyślnie

    Wyobraż sobie raczej jaką ciepłote uzyskasz z tych lamp... przy zdjęciach packshot czasami schodzi kilka godzin.,. to ogromne ilości prądu i jeszcze więcej gorąca z dwu pięćsetek... zainwestuj w lampy flash polecam www.funsports.pl

  7. #17
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    98

    Domyślnie

    A ja kupiłem 8 świetlówek POLUX z Firmy Sanico o temp. barw 6400, statywy z Eltecu razem z oprawkami na 4 żarówki - co dało mi zimne światło białe ok. 1200W (jedna lampa) do tego parasolki refleksyjne. Polecam, sprawdziło się w zdjęciach studyjnych.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szymański Adam Zobacz posta
    A ja kupiłem 8 świetlówek POLUX z Firmy Sanico o temp. barw 6400, statywy z Eltecu razem z oprawkami na 4 żarówki - co dało mi zimne światło białe ok. 1200W (jedna lampa) do tego parasolki refleksyjne. Polecam, sprawdziło się w zdjęciach studyjnych.
    Właśnie jestem ciekaw, jak to jest z tymi Poluxami.
    Są wersje za 20 zł i są wersje za 45 zł-czym one się różnią (widzę, że niektóre mają inną temp. barwową i moc), bo za 45 zł to już wolę dopłacić i kupić błyskowe.

    Bardzo proszę o jakieś sample zdjęć robionych przy pomocy tych żarówek (tylko tak na żywo, bez obróbki).

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •