Wiesz czym podobno się różni typowy facet od papieru toaletowego? Ten drugi się rozwija.
Wiesz czym podobno się różni typowy facet od papieru toaletowego? Ten drugi się rozwija.
linktr.ee/zbigniewurban5150 ||Canon R5 R |RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 , TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM Noktony 40/1.4SC 75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF24-105/4L, EF200/2.8| Sony A73 SY 35-150/2-2.8 | Nikon D750 28-105/3.5-4.5D |Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8 ||iPhone 14 PRO||
Fajną teorie wymyśliliście z tym odpuszczeniem segmentu RF-S na czas dogadywania się z firmami trzecimi. Czego to ludzie nie wymyślą![]()
Jak na razie tak to wygląda Przemku. Bo jak inaczej zrozumieć, że firma wystawia aparaty na sprzedaż + z 5 obiektywów i cisza z APSC? No chyba, że plany mieli inne, ale kiepska sprzedaż systemu APSC pokrzyżowała im tabelki i uznali, że nie ma co wspierać póki co systemu.
Siłą napędową APS-C są długie, tanie tele. Mnożnik x1,6 rekompensuje deficyt ogniskowej.
Jak już ktoś ma R7 + RF100-500 (wcale nie taki rzadki przypadek) to może zechce coś innego podpiąć pod to R7.
Sigma a nie kupiłaby licencji na bagnet RF bez stosownej przestrzeni na rynku.
https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, RF 70-200/4L, RF100-500L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200
Właśnie doczytałem, że wielce szanowny Canon się "skundlił"Oczywiście żart bo bardzo się cieszę z tego faktu jednak dziwi mnie kolejne ograniczenie. Dlaczego APS-C? Czy to oznacza, że pełnej klatki nie otworzą? Dziwne posunięcie ale dobre i to na początek.
Sony i Canon czy tam Nikon już nie ogarniam
www.facebook.com/KadryZpodrozy2025
https://www.instagram.com/photo_shoot_travel/
https://500px.com/p/photo_travel_shoot
To metafizyczne doznanie jest dość zabawne ;-).
Jak można nie rozumieć istnienia czegoś, co JUŻ ISTNIEJE , w kontekście czegoś dopiero mającego się pojawić materialnie - ciekawe :-) ?
Składam to na karb ogólnego zadowolenia i ekscytacji z nowej sytuacji.
Mnie też ona dotyczy, bo od roku mam R7 z kitem 18-150 f:3,5-6.3 RF-S i 16/2.8 RF.
Liczyłem na szybką ofertę obiektywów, a tu cisza i ostatnio zacząłem się przymierzać do 14-35/f:4 RF L za 7 tyś.zł
Teraz poczekam i zobaczę jak to będzie, bo sam aparat jest nieco delikatniejszy od body FF, co mi bardzo pasuje, a matryca APS-C dla amatora, to żaden problem ?
Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 25-04-2024 o 11:27 Powód: zamknięcie tagu w cytowaniu
bo apsc z wyjątkiem początkowego etapu fotografii cyfrowej (oczywiście w wykonaniu naszej ulubionej firmy) jest raczej takim brzydkim kaczątkiem które nigdy łabędziem nie będzie - korpusów zrobili sporo (szczególnie tych na słynnej 18mpikselowej matrycy) - robili bo ludzie to kupowali (po co i dlaczego nie wiadomo ale kupowali), ale odrobinę lepsza optyka to raczej wypadki przy pracy czy początkowy entuzjazm - 10-22 czy 17-55 były fajne ale z łatwością można zuważyć brak stałek, no i brak eLek apsc, owszem pod efm pojawiły się stałki ale na koniec okazało się że ta ścieżka to błąd ewolucji- zastanawiałem się kto jeszcze kupuje te korpusy apsc szczególnie te tanie (wiem fotograficy drobiu ale to raczej te droższe apsc - nic złego w fotografii drobiu sam próbuję dość często z mizernym efektem - ale jak duży to rynek?) - po tym ruchu z sigmą canon zwiększy sprzedaż korpusów apsc, bedzie można kupić korpus z sensownym i trochę tańszym obiektywem, jeśli jest licencjonowany to może będzie działał lepiej niż EFy z inżynierii wstecznej
- dlatego apsc.
Ostatnio edytowane przez mirror ; 24-04-2024 o 21:29
EOS 3, 5D, R5
Obecny świat fotografii - WOW kolejne 50tki 35tki i inne rzeczy, co już są. Taki wyścig dla viltorxów i smayangów i podnoszenie "poprzeczki" o milimetry. Już się 100% powiększenie, dynamik rejndż i IS wszystkim znudziło. Gonitwy ciąg dalszy. Który system będzie miał 100 obiektywów 50mm 1.4 ten wygrywa. No fajnie, poczekamy jeszcze 2-3 lata i też będzie sigma RF. Pozamiata rynek. Może z 7 stron się uda wyciągnąć na canon board. Sukces murowany. Zwłaszcza w erze telefonów po 7 tys.