Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 75

Wątek: Sony 16-35 PZ F4 G

  1. #31
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie Odp: Sony 16-35 PZ F4 G

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Jak wygląda sprawa trzymania nastawy ogniskowej po wyłączeniu/uśpieniu aparatu? Zapamiętuje nastawioną ogniskową czy sam z siebie ustawia na najszerszy kąt?
    Zarówno przy uśpieniu jak i całkowitym wyłączeniu zapamiętuje ostatnią ogniskową i nic się nie zmienia.

  2. #32
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 413

    Domyślnie Odp: Sony 16-35 PZ F4 G

    Dzięki za info.

  3. #33
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    770

    Domyślnie Odp: Sony 16-35 PZ F4 G

    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    Ja też nie wiem o co chodzi a jestem tu od 20 lat z pewnymi przerwami i pamiętam kilku różnych adminów i użytkowników którzy ciągle się z kimś tu ścierali. Często ktoś pisał że Canon dał **** z tym czy z tamtym ale nie pamiętam żeby go nazywano trollem, czy ostrzegano jak kolegę, czy kasowano posty. Co najwyżej ktoś mu odpisał że jak mu się Canon nie podoba to niech kupi sobie Pentaxa albo Nikona.

    Wróćmy jednak do tematu wątku. Na razie kiepska pogoda to robiłem tylko testy w domu. Pierwsza rzecz która mi się rzuciła w oczy to ten zoom na obiektywie. Super sprawa. Sony pewnie to zrobiło z myślą o filmowcach ale to świetnie działa także przy fotkach. Zoom chodzi błyskawicznie, płynnie i co najważniejsze bezszelestnie. Palec naturalnie leży na dźwigni i tylko lekki ruch wystarcza aby zacząć zoomować. Nie musimy robić jakiś obszernych ruchów całą dłonią które dodatkowo poruszą nam kadr. To jest super i fajnie by było gdyby zaczęto to stosować w każdym szkle. Druga sprawa to waga. Cały ten zestaw z moim RIV waży kilogram i to czuć. Mam wrażenie jakbym focił jakimś większym kompaktem a nie aparatem z pełną klatką i obiektywem pod FF. Przez ostatnie kilka miesięcy miałem okazję sprawdzać Nikona Z7II z 14-30 F4 i Canona R5 z 14-35 F4 L i najwięcej frajdy dostarcza zestaw od Sony. Oprócz gabarytów i wagi na to moje odczucie wpływa także wewnętrzne ogniskowanie szkła od Sony. Tu się nic nie wysuwa i nic nie kręci z przodu. Pierścienie chodzą bardzo płynnie i lekko może nawet lżej niż u konkurencji. To tyle. Jak porobię jakieś fotki w terenie to coś tu wrzucę.
    Napisz proszę co Ci nie pasowało w zestawie od Nikona? Mnie ergonomia w modelu Z7II bardzo przypadła do gustu ale miałem tylko chwilę w ręce więc to zdecydowanie zbyt mało.

  4. #34
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie Odp: Sony 16-35 PZ F4 G

    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    Napisz proszę co Ci nie pasowało w zestawie od Nikona? Mnie ergonomia w modelu Z7II bardzo przypadła do gustu ale miałem tylko chwilę w ręce więc to zdecydowanie zbyt mało.
    W sumie sam nie wiem Na początku chyba wielkość body. Za bardzo przywykłem do Canon 5D Mark II którego miałem dość długo. Później pewnie całkiem inne działanie i rozmieszczenie przycisków. Brakowało mi słynnego kółka z tyłu body. Zauważyłem też że wizjer elektroniczny przy szybkim ruchu trochę smuży, a w ciemnych warunkach pojawia się szum. Na końcu Nikkor 14-30 F4 wydał mi się trochę nie poręczny z uwagi na wysuwany tubus, dziwne zamykanie się jego w pozycji wyjściowej i odwrotne działanie pierścieni niż w Canonach. Natomiast jakościowo jeśli chodzi o zdjęcia bardzo byłem na plus. Wszystkie wady to tak bardziej moje jakieś odczucia niż naprawdę problem z aparatem. Obecnie uważam że mniejsze gabaryty i ciężar w bezlusterkowcach to plus a nie minus tym bardziej że człowiek się starzeje i robi leniwy a każdy kilogram w plecaku to niepotrzebny balast.

  5. #35
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    770

    Domyślnie Odp: Sony 16-35 PZ F4 G

    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    W sumie sam nie wiem Na początku chyba wielkość body. Za bardzo przywykłem do Canon 5D Mark II którego miałem dość długo. Później pewnie całkiem inne działanie i rozmieszczenie przycisków. Brakowało mi słynnego kółka z tyłu body. Zauważyłem też że wizjer elektroniczny przy szybkim ruchu trochę smuży, a w ciemnych warunkach pojawia się szum. Na końcu Nikkor 14-30 F4 wydał mi się trochę nie poręczny z uwagi na wysuwany tubus, dziwne zamykanie się jego w pozycji wyjściowej i odwrotne działanie pierścieni niż w Canonach. Natomiast jakościowo jeśli chodzi o zdjęcia bardzo byłem na plus. Wszystkie wady to tak bardziej moje jakieś odczucia niż naprawdę problem z aparatem. Obecnie uważam że mniejsze gabaryty i ciężar w bezlusterkowcach to plus a nie minus tym bardziej że człowiek się starzeje i robi leniwy a każdy kilogram w plecaku to niepotrzebny balast.
    Dzięki, to się zgadza. Ja jako były użytkownik Canona też jakoś nie mogłem przeboleć innej guzikologii w Nikonie. Jednak jakoś do Sony szybko się przestawiłem

  6. #36
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie Odp: Sony 16-35 PZ F4 G

    @WinSho A tak z ciekawości zapytam, jakie masz szkła do tego Sony?

  7. #37
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    770

    Domyślnie Odp: Sony 16-35 PZ F4 G

    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    @WinSho A tak z ciekawości zapytam, jakie masz szkła do tego Sony?
    Obecnie, jak już nie robię imprez tylko wyjazdy to mam tylko podstawowe minimum czyli 24-105G, 200-600G oraz dwie stałki Zeiss 55/1.8 oraz 85/1.8 od Sonego. Do tego A7rV i od roku planuję zakup czegoś szerszego ale jeszcze nie dokonałem wyboru

  8. #38
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie Odp: Sony 16-35 PZ F4 G

    Aha, dzięki.

  9. #39
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    770

    Domyślnie Odp: Sony 16-35 PZ F4 G

    Apropo dziś Sony pokazało FE 16-25/2.8, całkiem przyjemny i niewielki obiektyw. Zakres ogniskowych dość wąski ale dzięki temu mamy małe gabaryty i jasność w jednym.

  10. #40
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 381

    Domyślnie Odp: Sony 16-35 PZ F4 G

    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    Apropo dziś Sony pokazało FE 16-25/2.8, całkiem przyjemny i niewielki obiektyw. Zakres ogniskowych dość wąski ale dzięki temu mamy małe gabaryty i jasność w jednym.
    Pozazdrościli Canonowi mniej niż dwukrotnego zooma EF-S 10-18 mm Też jest mały
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •