Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 75

Wątek: Sony 16-35 PZ F4 G

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Sony 16-35 PZ F4 G

    Cytat Zamieszczone przez bzdura1979 Zobacz posta
    Dla mnie zakup 20-70 nie miałby sensu. Za bardzo lubię FE 24-105/4 G. A używki 16-35 PZ to i tak ok. 5k pln. Swoją drogą bardzo dobre rezultaty daje EF 16-35/4 z korpusem Sony przez MC-11, ale to jednak duże szkło.
    Ma sens w przypadku gdy ktoś ma i używa Sony FE 12-24mm F/4 G + Sony FE 20-70 mm F4 G oraz Samyanga 35-150 f/2-2.8 Dwa pierwsze 12-24 i 20-70 ogarniają wszystkie wnętrza a ostatni 35-150 ogrania każdą dosłownie imprezę oraz koncert

    Z pracy przez MC-11 wyrosłem całkowicie bo niska celność oraz powolność AFa wyleczyła mnie szybko z tego rozwiązania, podobnie jak matryca z 33 Mpix
    Ostatnio edytowane przez candar ; 14-04-2024 o 12:11
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie Odp: Sony 16-35 PZ F4 G

    @Przemek_PC Jak masz jeszcze szkła z Canona to wiadomo że nie ma sensu wywalać tyle kasy na nowe od Sony. Wymienisz jak stwierdzisz że tego chcesz. Nowe konstrukcje pod bezlusterkowce wiadomo że są lepsze optycznie a w przypadku Sony jeszcze dużo lżejsze i gabarytowo fajne. Ale to wszystko kosztuje.
    @candar To mówisz że ten Samyang daje radę? W testach chyba dobrze wypada tylko trochę ciężki bydlak jest.

  3. #23
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    770

    Domyślnie Odp: Sony 16-35 PZ F4 G

    Właśnie w Sony można jeszcze kupić FE 12-24/4 G i pamiętam jak mnie przekonywałeś do tego @candar jednak wtedy nie było nic sensownego z używek a nowe kosztują nieco więcej niż planuję wydać. Nadal nie mam szerokiego kąta ale na pewno nie kupię 20-70G dla mnie to szkło nie ma sensu. Jak byłem w Armenii to kolega miał podpiąłem sobie na chwilę i zdecydowanie bardziej wolę 24-105G.

  4. #24
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Sony 16-35 PZ F4 G

    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    @Kolekcjoner Jakie trollowanie? Jest wątek o innym sprzęcie? Jest. To piszę. Nie wszyscy na tym forum muszą się ekscytować tym co Canon zrobił albo czego nie zrobił. Może też ktoś chce kupić i wymienić się poglądami o tym obiektywie.
    Oczywiście że trollowanie i doskonale wiesz o co mi chodzi i na pewno nie jest nim zamieszczenie informacji o sprzęcie Sony we właściwym dziale.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 382

    Domyślnie Odp: Sony 16-35 PZ F4 G

    Głoszenie prawdy jest tutaj trollowaniem?
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  6. #26
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Sony 16-35 PZ F4 G

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Głoszenie prawdy jest tutaj trollowaniem?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Sony 16-35 PZ F4 G

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Głoszenie prawdy jest tutaj trollowaniem?
    Na C-B obowiązuje 10 przykazań

    Nie będziesz używał sprzętów cudzych producentów.
    Nie będziesz używał nazwy producenta o którym jest to forum nadaremno.
    Pamiętaj, abyś producenta onego wychwalał w każdej swojej wypowiedzi.
    Czcij producenta sprzętu swego jako matkę swoją.
    Nie mów fałszywego świadectwa przeciw producentowi swemu.
    Nie pożądaj sprzętu foto bliźniego swego.
    Ani żadnej rzeczy, która jego jest.
    Nie zabijaj swoich adwersarzy.
    Nie cudzołóż z innymi producentami.
    Nie kradnij sprzętów innych producentów.


    xd


    ps.
    3,2,1... start! post skasowany

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2024-04-15 082634.png
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	38,4 KB
ID:	16147
    Ostatnio edytowane przez candar ; 15-04-2024 o 08:27
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #28
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Sony 16-35 PZ F4 G

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Na C-B obowiązuje 10 przykazań

    Nie będziesz używał sprzętów cudzych producentów.
    Nie będziesz używał nazwy producenta o którym jest to forum nadaremno.
    Pamiętaj, abyś producenta onego wychwalał w każdej swojej wypowiedzi.
    Czcij producenta sprzętu swego jako matkę swoją.
    Nie mów fałszywego świadectwa przeciw producentowi swemu.
    Nie pożądaj sprzętu foto bliźniego swego.
    Ani żadnej rzeczy, która jego jest.
    Nie zabijaj swoich adwersarzy.
    Nie cudzołóż z innymi producentami.
    Nie kradnij sprzętów innych producentów.
    Fajne, naprawdę fajne do "pośmiania", ale bez przesady - jest tu wiele narzekań na Canona i nikt przecież za to nie "karze".
    Nie wiem jakie jest tło komentarzy Kolekcjonera i w to nawet nie wnikam, ale pewnie jest coś o czym nie wiemy

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie Odp: Sony 16-35 PZ F4 G

    Ja też nie wiem o co chodzi a jestem tu od 20 lat z pewnymi przerwami i pamiętam kilku różnych adminów i użytkowników którzy ciągle się z kimś tu ścierali. Często ktoś pisał że Canon dał **** z tym czy z tamtym ale nie pamiętam żeby go nazywano trollem, czy ostrzegano jak kolegę, czy kasowano posty. Co najwyżej ktoś mu odpisał że jak mu się Canon nie podoba to niech kupi sobie Pentaxa albo Nikona.

    Wróćmy jednak do tematu wątku. Na razie kiepska pogoda to robiłem tylko testy w domu. Pierwsza rzecz która mi się rzuciła w oczy to ten zoom na obiektywie. Super sprawa. Sony pewnie to zrobiło z myślą o filmowcach ale to świetnie działa także przy fotkach. Zoom chodzi błyskawicznie, płynnie i co najważniejsze bezszelestnie. Palec naturalnie leży na dźwigni i tylko lekki ruch wystarcza aby zacząć zoomować. Nie musimy robić jakiś obszernych ruchów całą dłonią które dodatkowo poruszą nam kadr. To jest super i fajnie by było gdyby zaczęto to stosować w każdym szkle. Druga sprawa to waga. Cały ten zestaw z moim RIV waży kilogram i to czuć. Mam wrażenie jakbym focił jakimś większym kompaktem a nie aparatem z pełną klatką i obiektywem pod FF. Przez ostatnie kilka miesięcy miałem okazję sprawdzać Nikona Z7II z 14-30 F4 i Canona R5 z 14-35 F4 L i najwięcej frajdy dostarcza zestaw od Sony. Oprócz gabarytów i wagi na to moje odczucie wpływa także wewnętrzne ogniskowanie szkła od Sony. Tu się nic nie wysuwa i nic nie kręci z przodu. Pierścienie chodzą bardzo płynnie i lekko może nawet lżej niż u konkurencji. To tyle. Jak porobię jakieś fotki w terenie to coś tu wrzucę.

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 413

    Domyślnie Odp: Sony 16-35 PZ F4 G

    Jak wygląda sprawa trzymania nastawy ogniskowej po wyłączeniu/uśpieniu aparatu? Zapamiętuje nastawioną ogniskową czy sam z siebie ustawia na najszerszy kąt?

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •