Pytanie

Mam EOS 7D Mk II i szukam obiektywu ze stabilizacją, który będzie zgniłym kompromisem pomędzy obiektywem turystycznym (95% wykorzystania) a czymś do wykorzystania na Air Show (5 %). Oczywiście nie mam oczekiwań adekwatnych do super zoomów ale po prostu przyzwoite zdjęcia w ramach dostępnej ogniskowej. Chciałbym zmieścić sie budżecie ok 8-10 tys pln, może być w uzywce.

Jakie będą plusy i minusy wykorzystania
EF 70-200 mm F 2.8 L IS III USM z konwerterem 1,4 względem
EF 100-400mm f/4.5-5.6 L IS II USM
przy puszce APS-C ?

Do zastosowań turystycznych wydaje mi sie, że EF 70-200 mm F 2.8 L IS III z 1,6 wnoszonym przez mnożnik matrycy APS-C powinno być lepsze niż Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6 L IS II USM ze względu na spory zysk na jasności obiektywu. Konwerter 1.4 już mam, ale mogę nawet pod focenie samolotów dołożyć 2.0x gdyby to miało wg Was sens.

Do ujęc z bliska mam Sigma 18-35mm oraz iPhone 12 Pro, z szansam na wymianę na 15 Pro i taka prawda że do zdjec "u cioci na imieninach" iPhone jest po prostu wygodniejszy" i szybszy ;-)

Zastanawiałem się również nad
RF 100-500mm f/4.5-7.1L IS USM NOWY z Canon EOS 5R ale to oznaczałby praiwe 3 krotne przekroczenie budżetu przy chyba niewspólmiernym zysku z takiego rozwiązania.