Cytat Zamieszczone przez paweleverest Zobacz posta
Dla mnie o klasyfikacj sprzeytu nie świadczy cena ale jego możliwości w danej dziedzinie. Taka zasada powinna obowiązywać wszędzie niezależnie od kontynentu.
No właśnie to miałem na myśli używając skrótu myślowego semi -profi. Marzy mi się (nie tylko mnie zresztą) body pomiędzy 1D a 30D. Taki EOS 3 w cyfrze. Dla mnie 30D to jednak bardziej aparat dla amatora niż profesjonalisty. Aczkolwiek są to rzeczy bardzo umowne. Tak samo jak to kto jest amatorem a kto zawodowcem.
Być może powinienem to ująć tak, że brak w ofercie canona profesjonalnej puszki stanowiącej uzupełnienie dla jedynki. W nikonie tak jest od lat F90 i F4, F100 i F5, teraz D200 i D2X.
5D to nie jest to. Jest to wspaniała puszka ale np. dla mnie zbyt mało uniwersalna. To trochę taki średni format w cyfrze.
Oczywiście jest to punkt widzenia z mojego podwórka .