Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 43

Wątek: Monitory, stanowiska z monitorami - luźne rozmowy

  1. #31
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Nie zaniemówiłem, tylko pytałem, czy już skończyliście OT. Zatem do brzegu:

    Już się zmęczyłem laptopem, który działa ze wszystkim oprócz LR. Konfiguracja opisana parę stron wcześniej. A że jestem leniwy nie posłuchałem rad, żeby złożyć samemu blaszaka, tylko ponownie kupiłem lapa. Niebo a ziemia. Acer z linii Nitro, Ryzen7 + RTX 3070Ti jak dla mnie wymiatają w LR (do video nie używam i nie użyję). Odszumianie RAW-a z R, ISO momentami nawet 40000, to czas około 15s. Nic więcej nie potrzebuję.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  2. #32
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 409

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    OT skończyliśmy tydzień temu 16 lutego.

  3. #33
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Monitory, stanowiska z monitorami - luźne rozmowy

    Przeniesiony OT z wątku o odszumianiu SI w Lr https://www.canon-board.info/threads...-Ligtroom-czas
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 23-02-2024 o 13:51

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    OT skończyliśmy tydzień temu 16 lutego.
    Ale nie postawiliście kropki. Dzięki @Bangi za posprzątanie.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  5. #35
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    695

    Domyślnie Odp: Monitory, stanowiska z monitorami - luźne rozmowy

    Zmieniłem monitor, jak pisałem, tj pozostałem na 27 calach, za to jest 2K a nie FHD i to robi ogromną różnicę, nie wiedziałem, że aż taką. Tj do Windowsa i przeglądarki mi się nie podoba, bo wszystko jest takie małe, na szczęście da się to zmienić. Co do zdjęć natomiast przeskok jest niesamowity! Nie wiedziałem, że te wszystkie zdjęcia, które zrobiłem są takie ostre

  6. #36
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 083

    Domyślnie Odp: Monitory, stanowiska z monitorami - luźne rozmowy

    No i cool, na jakis czas starczy. I terwz masz i super compa i spoko monitor i widzisz jaka roznica.

    Teraz do tego samego trzeba przekonqc najwiekszego konserwatyste na forum
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  7. #37
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 409

    Domyślnie Odp: Monitory, stanowiska z monitorami - luźne rozmowy

    Korzystając z faktu, że forum działa kontynuuje temat mojego stanowiska do symulatorów. Trzy monitory 24" zostały zastąpione trzema zakrzywionymi 32". Teraz mam widok 180 stopni i szczególnie w przypadku symulatora lotniczego jest duży progres. Robiąc kręgi nadlotniskowe widzę wszystko co widzieć powinienem.
    Trzy monitory przydają się też przy montażu filmów w Davinci.

  8. #38
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 349

    Domyślnie Odp: Monitory, stanowiska z monitorami - luźne rozmowy

    Zawsze mnie to ciekawiło: jak z pracą na krzywych monitorach z normalnymi aplikacjami - word, excel, obróbka zdjęć, które są z natury płaskie?
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  9. #39
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 409

    Domyślnie Odp: Monitory, stanowiska z monitorami - luźne rozmowy

    Monitory mają krzywiznę 1500R czyli nie jakąś ekstremalną. Krzywiznę widzę ale nie przeszkadza a być może nawet pomaga bo to panale VA.

  10. #40
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    695

    Domyślnie Odp: Monitory, stanowiska z monitorami - luźne rozmowy

    #Leon - ja miałem wcześniej zakrzywionego Acera 27 cali i było bardzo przyjemnie przy normalnym użytkowaniu, nawet bym rzekł, że lepiej (pewnie też wszystko zależy od tego jak blisko masz monitor od oczu, ja mam tak na wyciągnięcie ręki (bark w linii prostej do pleców). W międzyczasie zmieniłem na płaski Legion Lenovo R27Q-30 (również 27 cali) i nie jest źle, ale wydaje mi się, że nieco lepiej oglądało się filmy, internet itd. na zakrzywionym (przy tej rozdzielczości i w górę, przy np 24 calach nie ma sensu płaskiego moim zdaniem). Natomiast kiedy pracowałem w Photoshop i np równałem do horyzontu, to miałem jakieś "omamy", czy na pewno jest prosto . W takich sytuacjach trzeba mieć niemal idealnie równo monitor do oczu, żeby nie łapać jakiś dziwnych krzywizn (tj żeby mózg się nie gubił).

    Co do samej zmiany monitorów (Przechodziłem kolejno LG 24' FHD IPS -> Acer 27' Full HD VA -> Lenovo 27' QHD IPS aktualnie) to LG miało zbyt cukierkowe kolory w IPSie i zmiana na Acera na początku była dziwna (matryca VA jednak inaczej oddaje kolory), ale bardziej przypasowała mi do gustu, tj kolory były bardziej "wypłaszczone", neutralne. Natomiast przesiadka ponownie na IPS (nie wiem czy tak technologia poszła do góry, czy po prostu taka charakterystyka monitora po prostu) i zdecydowanie nie wróciłbym do Acera VA. Tu kolory są bardzo żywe, nasycone, ale nie jakieś cukierkowe, sztuczne, no i głębia czerni jest zdecydowanie inna, ma ona wiele odcieni.
    Ostatnio edytowane przez mystek ; 24-03-2024 o 12:10

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •