Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Mikrofon nakamerowy do nagrywania występów dziecka

  1. #11
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    546

    Domyślnie Odp: Mikrofon nakamerowy do nagrywania występów dziecka

    Nagrywam właśnie recenzje mikrofonu bezprzewodowego Comica VM30 i brzmi to jak jego idealne zastosowanie. Mikrofon na statywie pod głośnik a Ty nagrywasz sobie scenę centralnie.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 409

    Domyślnie Odp: Mikrofon nakamerowy do nagrywania występów dziecka

    I cieszysz się dźwiękiem mono na nagraniu.

  3. #13

    Dołączył
    Feb 2024
    Miasto
    śląskie
    Posty
    6

    Domyślnie Odp: Mikrofon nakamerowy do nagrywania występów dziecka

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    Nagrywam właśnie recenzje mikrofonu bezprzewodowego Comica VM30 i brzmi to jak jego idealne zastosowanie. Mikrofon na statywie pod głośnik a Ty nagrywasz sobie scenę centralnie.
    Ok, dzięki za informację Czyli nakamerowy względem wbudowanego mi nic nie zmieni?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    I cieszysz się dźwiękiem mono na nagraniu.
    Te nakamerowe, w które celuję (np. Sennheiser MKE 200, albo RODE VideoMicro II) też są mono
    Canon 77D + Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM + Canon Speedlite 430EX II + Velbon Videomate 638

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 409

    Domyślnie Odp: Mikrofon nakamerowy do nagrywania występów dziecka

    Większość mikrofonów jest mono. Jeśli chcesz nagrać dźwięk stereo potrzebujesz dwóch mikrofonów odpowiednio ustawionych albo rejestratora dźwięku typu Zoom, Tascam itp, który ma wbudowane mikrofony stereo a także możliwość podłączenia mikrofonów zewnętrznych czy wejścia sygnałem z miksera audio.

  5. #15
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Mikrofon nakamerowy do nagrywania występów dziecka

    Z tego co zauważyłem na występach moich dzieci w przedszkolu (ja nie nagrywam), to jak inni rodzicie nagrywali filmiki to czasem aparat na statywie / czasem GOPRO i jak potem takie filmiki innym rodzicom udostępniali to na takie potrzeby zachwycania się nad bąbelkami, wszystko było w porządku. Nigdy nie widziałem, by był jakieś zewnętrzne mikrofony podczepiane.
    Autorze - jak ktoś zaproponował - spróbuj sobie nawet w domu ponagrywać puszczając jakiś program, przedstawienie, cokolwiek z głośników i zobacz jaki efekt uzyskasz - jak będzie OK to będziesz wiedział, że nic nie potrzebujesz, jak coś będzie nie tak, szukaj dalej. Takie moje skromne zdanie.

  6. #16

    Dołączył
    Feb 2024
    Miasto
    śląskie
    Posty
    6

    Domyślnie Odp: Mikrofon nakamerowy do nagrywania występów dziecka

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Z tego co zauważyłem na występach moich dzieci w przedszkolu (ja nie nagrywam), to jak inni rodzicie nagrywali filmiki to czasem aparat na statywie / czasem GOPRO i jak potem takie filmiki innym rodzicom udostępniali to na takie potrzeby zachwycania się nad bąbelkami, wszystko było w porządku. Nigdy nie widziałem, by był jakieś zewnętrzne mikrofony podczepiane.
    Autorze - jak ktoś zaproponował - spróbuj sobie nawet w domu ponagrywać puszczając jakiś program, przedstawienie, cokolwiek z głośników i zobacz jaki efekt uzyskasz - jak będzie OK to będziesz wiedział, że nic nie potrzebujesz, jak coś będzie nie tak, szukaj dalej. Takie moje skromne zdanie.
    Dzięki za praktyczną odpowiedź
    Dodam, że już nagrywałem takie występy. Najpierw z ręki, ale od razu stwierdziłem, że musi być statyw i następnym razem było już dużo lepiej z nowym sprzętem. Karta pamięci też powinna być większa niż 32 GB, a obowiązkowo drugi akumulator, bo włączony ekran i samo filmowanie zabierają sporo energii. No i został mi nieszczęsny mikrofon. Poprzednie 2 razy nie było żadnych problemów z dźwiękiem, więc dlatego nie garnę się do zakupu zewnętrznego mikrofonu, ale chętnie poczytam doświadczenia innych przy kręceniu w podobnych okolicznościach
    Canon 77D + Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM + Canon Speedlite 430EX II + Velbon Videomate 638

  7. #17
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    546

    Domyślnie Odp: Mikrofon nakamerowy do nagrywania występów dziecka

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    I cieszysz się dźwiękiem mono na nagraniu.
    A bo inne mikrofony nagrywają w stereo niby? Duplikujesz ścieżkę mono na prawy i lewy sygnał i masz stereo.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 409

    Domyślnie Odp: Mikrofon nakamerowy do nagrywania występów dziecka

    Ty tak na serio?

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 028

    Domyślnie Odp: Mikrofon nakamerowy do nagrywania występów dziecka

    W zamkniętym pomieszczeniu różnicy wielkiej nie będzie. Mikrofon wbudowany jest mniej kierunkowy więc faktycznie bardziej zbiera hałas dookoła, ale jak jest cicho to nie problem. Zewnętrzny mikrofon przydaje się bardzo na otwartym terenie, szczególnie gdy wieje i ma dobrą osłonę typu deadcat.
    Raz nadziałem się na sytuację zakłóceń elektromagnetycznych i wtedy wbudowany mikrofon działał o niebo lepiej, natomiast zewnętrzny mikrofon zbierał zakłócenia - niestety prawie wszystkie aparaty mają złącze minijack. Prawdopodobnie gdybym miał przynajmniej MiniXLR jak to jest w EOS C70 to może by było lepiej. Innym rozwiązaniem jest deadcat nakładany bezpośrednio na aparat jak to jest w SONY ZV-1.
    1DX + 50L

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Mikrofon nakamerowy do nagrywania występów dziecka

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    A bo inne mikrofony nagrywają w stereo niby? Duplikujesz ścieżkę mono na prawy i lewy sygnał i masz stereo.
    Dokładnie tak.

    Co do micro to ja słyszę różnicę na korzyść video mic pro+ vs micro w R5.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •