Strona 102 z 484 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104112152202 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 011 do 1 020 z 4832

Wątek: Podejrzane aukcje na Allegro itp.

  1. #1011
    Początki nałogu Awatar Coronado
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    SoCal
    Wiek
    50
    Posty
    291

    Domyślnie Jak Allegro rozpatruje reklamacje...

    Przedmiot nie jest zwiazany z fotografia ale moze warto wiedziec jak takie sprawy sie tocza...

    http://hubalaga.blog.onet.pl/

    Moja galeria: MyLightscapes.com
    Chcesz zarabiać na swoich zdjęciach? Jest na to świetny sposób: zajrzyj tutaj lub tutaj.

  2. #1012
    Uzależniony Awatar Biperek
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Augustów
    Wiek
    55
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Coronado Zobacz posta
    Przedmiot nie jest zwiazany z fotografia ale moze warto wiedziec jak takie sprawy sie tocza...

    http://hubalaga.blog.onet.pl/
    Ja kilka lat temu zmieniłem miejsce zamieszkania i w związku z tym zmieniłem online dane na allegro, znaczy też mi zablokują konto jak im się nie spodobam?
    Jakiś UOKiK powinien się tym zając. Dają klientowi możliwość zmiany danych żeby go potem za to ukarać. Bareja by się nie powstydził pomysłu
    Pozdrawiam
    Marek/Biperek

  3. #1013
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Namysłów/Wrocław
    Wiek
    36
    Posty
    541

    Domyślnie

    Dokąłdnie moje konto na allegro zostało zablokowane bo zmneiłem dane. Konto zostało zablokowane w chwili gdy "cos od nich chciałem".
    Ostatnio edytowane przez dj_zibi ; 16-09-2008 o 15:50

  4. #1014
    Początki nałogu Awatar terminator
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Waldenburg
    Posty
    325

    Domyślnie

    Myślę jednak, że to dobrze. Zaufanie jest bardzo dobry, a nadzór jeszcze lepsza. Pewnie nie byliby tacy wrażliwi, gdyby nie codzienne przekręty robione przez handlujących na tym portalu. Ja zmieniłem adres zamieszkania dwa lata temu, zmieniłem dane w opcji ustawienia i nikt mi do tej pory niczego nie zablokował, pomimo setki transakcji, ale w tym czasie "nic od nich nie chciałem". To może dlatego...

  5. #1015
    Początki nałogu Awatar Troyan
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    317

    Domyślnie

    Ha!

    To ja widzę ze to jest nagminne...mnie zrobili dokładnie taki sam numer, zmieniłem miejsce zamieszakania i wpisałem inny adres. Jakiez było mnje zdziwienie kiedy pewnego dnia wysławszy maila z prośbą o zwrot kosztów aukcji (niedojrzały alegrowicz) zobaczyłem zablokowane konto. Info od nich brzmiało: "Przepraszamy bardzo ble ble ble z powodu naruszenia regulaminu ble ble ble konto zostało zablokowane. Prosimy o przesłanie kopii dowodu osobistego bądź dokumentu potwierdzającego zameldowanie pod nowym adresem" Żadnemu bałwanowi z drugiej strony komputera nie przyszło do głowy że zmieniłem adres na adres w pracy żeby po 17 nie lecieć z ozorem na pocztę po paczki. Oczywiście zwrotu prowizji nie otrzymałem. Złodzieje.

  6. #1016
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Coronado Zobacz posta
    Przedmiot nie jest zwiazany z fotografia ale moze warto wiedziec jak takie sprawy sie tocza...

    http://hubalaga.blog.onet.pl/
    Pouczajacy i ciekawy artykuł. Pozdrawiam
    A ja mam canona...

  7. #1017
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Troyan Zobacz posta
    Ha!

    To ja widzę ze to jest nagminne...mnie zrobili dokładnie taki sam numer, zmieniłem miejsce zamieszakania i wpisałem inny adres. Jakiez było mnje zdziwienie kiedy pewnego dnia wysławszy maila z prośbą o zwrot kosztów aukcji (niedojrzały alegrowicz) zobaczyłem zablokowane konto. Info od nich brzmiało: "Przepraszamy bardzo ble ble ble z powodu naruszenia regulaminu ble ble ble konto zostało zablokowane. Prosimy o przesłanie kopii dowodu osobistego bądź dokumentu potwierdzającego zameldowanie pod nowym adresem" Żadnemu bałwanowi z drugiej strony komputera nie przyszło do głowy że zmieniłem adres na adres w pracy żeby po 17 nie lecieć z ozorem na pocztę po paczki. Oczywiście zwrotu prowizji nie otrzymałem. Złodzieje.
    A w regulaminie to chyba chodzi o ADRES ZAMIESZKANIA. To jeszcze jest w Polsce taki parametr (jeden z kilku) identyfikujący osobę. Adres wysyłki zawsze możesz sobie w inny sposób ustalić. Z tymi "bałwanami" to nieco przesadziłeś, bo właściwie to Ty zachowałeś się jak b.... Podanie niewłaściwego adresu ZAMIESZKANIA to oszustwo! Chyba, że dopuszczasz takie odstępstwo od prawdy. Nie dziw się zatem reakcji Allegr. Sam bym tak zrobił.
    Tylko Canon. Po 30 latach uzbierało się tego sporo

  8. #1018
    Początki nałogu Awatar terminator
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Waldenburg
    Posty
    325

    Domyślnie

    No właśnie. Adres ZAMIESZKANIA, czy ZAMELDOWANIA. Przez jakiś czas mieszkałem w wynajętym mieszkaniu (zameldowanie czasowe) i w tym czasie dokonałem rejestracji konta na Allegro. Póżniej kupiłem mieszkanie i zameldowałem się na pobyt stały w innym miejscu. W opcji ustawienia zmieniłem adres na obecny. Nie mogłem podać przy rejestracji starego adresu zameldowania stałego, bo list z Allegro poszedłby gdzieś w kosmos, w miejsce oddalone o 400 km, gdzie nie mieszkałem od 3 lat.

  9. #1019
    Początki nałogu Awatar Troyan
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    317

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 1jac Zobacz posta
    A w regulaminie to chyba chodzi o ADRES ZAMIESZKANIA. To jeszcze jest w Polsce taki parametr (jeden z kilku) identyfikujący osobę. Adres wysyłki zawsze możesz sobie w inny sposób ustalić. Z tymi "bałwanami" to nieco przesadziłeś, bo właściwie to Ty zachowałeś się jak b.... Podanie niewłaściwego adresu ZAMIESZKANIA to oszustwo! Chyba, że dopuszczasz takie odstępstwo od prawdy. Nie dziw się zatem reakcji Allegr. Sam bym tak zrobił.
    Pokaż mi zakładkę w Ustawieniach i danych adresowych gdzie możesz wpisac adrs korespondencyjny dla korespondencji z Allegro.pl. Jest jedynie "Adres do wysyłki" który wg opisu nie jest adresem do korespondencji, czytaj uważnie zanim znowu napiszesz "chyba".

  10. #1020
    Początki nałogu Awatar terminator
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Waldenburg
    Posty
    325

    Domyślnie

    Biperek,

    W zakładce USTAWIENIA, przed formularzem z danymi, jest coś takiego:

    Dane osobowe

    Tutaj możesz sprawdzić swoje dane. Możesz je także zaktualizować oraz zmienić hasło lub adres e-mail.
    Popraw dane, jeśli są niekompletne lub nieaktualne i kliknij Zastosuj.

    Podanie kompletnych i aktualnych danych jest warunkiem korzystania z Allegro.


    Więc w zasadzie zmiana w zakładce wg mnie wystarczy.
    Ostatnio edytowane przez terminator ; 17-09-2008 o 10:58

Strona 102 z 484 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104112152202 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •