Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Canon S1 i instrukcja??

  1. #1
    anatom
    Guest

    Domyślnie Canon S1 i instrukcja??

    Witam.
    chcialem sie zapytac czy przy zakupie Canoca s1 dostarczona jest pelna instrukcja po polsku. Pytam dlatego ze jak jakis czas temu kupowalem Olympusa to w pudelku instrukcj abyla skrocona, i zeby dostac pelna instrukcje od aparatu musialem napisac do dystrybutora aparatow Eurocolor wyslac faksem ksero faktury zakupu i dopiero wtedy oni przyslali mi pelna instrukcje. Dlatego chcialem sie spytac czy Canon stosuje takie same praktyki z tymi instrukcjami??
    z gorzy dziakuje za odpowiedz
    pozdrawiam

  2. #2
    Bywalec Awatar marcinradom
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Radom
    Wiek
    51
    Posty
    118

    Domyślnie

    kupując canona s1 dostajesz dokładną i obszerną instrukcję obsługi po polsku. nie ma jej w aparatach przywiezionych z zachodu i z usa. i w takim przypadku także nie masz polskiej gwarancji, a jedynie jakąś europejską nie honorowaną w polskich serwisach canona. mimo konkurencyjnej ceny za aparaty przywiezione z zachodu radzę jednak kupić aparat od dystrybutora zaopatrującego się w canon polska.
    pozdrawiam
    1d mkIII, 20d, 70-200/4L, 17-40/4L, ex 430II, oraz kit i plany.

  3. #3
    Początki nałogu Awatar satriani
    Dołączył
    Aug 2004
    Wiek
    45
    Posty
    443

    Domyślnie

    według obowiazujących (przynajmniej teoretycznie) przepisów, kazda rzecz sprzedawana w Polsce powinna mieć instrukcję obsługi w języku polskim. Nie posiadanie instrukcji moze być równoznaczne z nałożeniem kary przez PIH. Tak wygląda teoria a praktyka to sami wiecie. Łacha że jest czsto jakakolwiek instrukcja

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez satriani
    według obowiazujących (przynajmniej teoretycznie) przepisów, kazda rzecz sprzedawana w Polsce powinna mieć instrukcję obsługi w języku polskim
    Kiedyś w pewnym sklepie komputerowym widziałem "instrukcję obsługi podzespołu komputerowego instalowanego poprzez ISA, PCI, AGP, IDE, USB...". Wszystko napisane np. żeby wyłączyć komp przed instalacją, w sumie ćwierć kartki A4. Jakby przyszedł PIH to instrukcja była. Do wszystkiego uniwersalna
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  5. #5
    Bywalec Awatar marcinradom
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Radom
    Wiek
    51
    Posty
    118

    Domyślnie

    odeszliście troszkę od tematu, ale tak jest rzeczywiście, z obowiązującymi przepisami. jednak podkreślam, że jeśli aparat canon (jakikolwiek model) jest kupowany od sprzedawcy zaopatrującego się w canon polska, z całą pewnością posiada instrukcję obsługi w języku polskim. jest to instrukcja szczegółowa i objętościowo spora. choćby z tego względu warto kupić canonka, bo w razie problemów jest gdzie zajrzeć.
    pozdrawiam
    1d mkIII, 20d, 70-200/4L, 17-40/4L, ex 430II, oraz kit i plany.

  6. #6
    terenia102
    Guest

    Domyślnie

    gdzie w necie znajdę instrukcję do canona s1?

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Pszczola
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    53
    Posty
    1 760

    Domyślnie

    Np. w zakresie domen polnocnoamerykanskich.
    EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

  8. #8
    sebgab
    Guest

    Domyślnie

    Czy to znaczy, że Polska nie zalicza się do Europy??? Nie rozumiem tej sytuacji - jeśli jest gwarancja europejska to znaczy na Polskę też obowiązuje - rozsądek tak podpowiada...

  9. #9
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sebgab
    Czy to znaczy, że Polska nie zalicza się do Europy??? Nie rozumiem tej sytuacji
    Nieeee... ty nie zrozumiales dosc ciezkiego dowcipu zawartego w wypowiedzi Pszczoly a nie tej sytuacji.

    Hint: instrukcja do S1 IS (ale po angielsku) znajduje sie na stronie majacej doemen .com czyli nalezaca do domen polnocnoamerykanskich.

    Instrukcje po polsku posiadam ja i moge podeslac mailem

  10. #10
    sebgab
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Nieeee... ty nie zrozumiales dosc ciezkiego dowcipu zawartego w wypowiedzi Pszczoly a nie tej sytuacji.
    To chyba ja coś pokićkałem. Ja odnosilem się do sytuacji, w której ktoś przedstawiam opinię, że gwarancja europejska nie jest honorowana w Polsce - jes, owszem honorowana przy spełnieniu dwoch warunków - pełnym wypełnieniu karty gwarancyjnej i dowodzie kupna. Instrukcji do S1 nie potrzebuję bo już dawno mam (od momentu kupna aparaciku
    Pozdrawiam

    sebgab

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •