Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Wątek: Laptop foto + video

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    283

    Domyślnie Laptop foto + video

    Koledzy potrzebna wasza pomoc.

    Szukam laptopa, koniecznie i tylko Windows. 14, max 15 cali, w miarę lekki i przenośny, chociaż nie jest to priorytet.

    Będzie wykorzystywany do obróbki zdjęć (głownie DPP4 i Gimp), średniej trudności montaży video (CapCut, Topaz, DaVinci), okazjonalnie do obsługi programu do projektowania (Revit), i ogólnie kwestii marketingowych (obsługa social media, rózne programy SaaS w chmurze, google docs, sheets itd).

    Do precyzyjnego odwzorowania kolorów będę miał zewnętrzny monitor, ale dobrym ekranem, najlepiej dotykowym, oczywiście nie pogardzę.

    Cena 4000-6000 zł

    Co polecicie?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 348

    Domyślnie Odp: Laptop foto + video

    W budżecie, o którym piszesz ostatnio kupiłem takie coś
    https://www.x-kom.pl/p/1135446-noteb...12-win11p.html
    Myślę, że dość mocny, ale sam musisz sprawdzić, czy specyfikacja Ci odpowiada.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    283

    Domyślnie Odp: Laptop foto + video

    Dzięki, a ta karta graficzna intela to coś sensownego czy nie ma w ogóle startu do geforce?

  4. #4
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    945

    Domyślnie Odp: Laptop foto + video

    Moim zdaniem brak dedykowanej grafy dyskwalifikuje sprzęt do wspomnianych zastosowań. Tak karta intela to nic nadzwyczajnego - ot przyzwoita integra do pracy biurowej i nic ponadto. Czas odszumiania AI w Adobe (ACR/Lightroom) to 15 minut... Montażu wideo nawet bym nie próbował. Koło Geforce (nawet najsłabszych RTX'ów typu 3050, 3060) to nawet nie leżało.
    IMO w tym budżecie będzie problem ze znalezieniem nowego laptopa do grafiki i wideo. Ja skończyłem ze stacjonarką a budżet miałem trochę większy.
    Ostatnio edytowane przez solti ; 15-02-2024 o 10:05
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 348

    Domyślnie Odp: Laptop foto + video

    Jest jak pisze solti. Do 5000 zł mniej więcej najlepszy, jaki znalazłem, a do poważnego foto też mam blaszaka.

    --- Kolejny post ---

    Z tym "dyskwalifikuje" to trochę przesada. Do doraźnej pracy jest OK.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  6. #6
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    945

    Domyślnie Odp: Laptop foto + video

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Z tym "dyskwalifikuje" to trochę przesada. Do doraźnej pracy jest OK.
    Faktycznie da się pracować na pojedynczych zdjęciach. Ale jeśli mamy do wywołania kilkadziesiąt/kilkaset rawów, a jeśli do tego musimy je jeszcze odszumić, to potwierdzam, co napisałem - taki sprzęt się nie nadaje. Mam laptopa w podobnej konfiguracji (różnica taka, że to 14" Thinkpad od Lenovo) i dokładnie wiem, co mówię. I mając taki sprzęt do dyspozycji (służbowy) i tak musiałem poszukać czegoś innego.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    283

    Domyślnie Odp: Laptop foto + video

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Faktycznie da się pracować na pojedynczych zdjęciach. Ale jeśli mamy do wywołania kilkadziesiąt/kilkaset rawów, a jeśli do tego musimy je jeszcze odszumić, to potwierdzam, co napisałem - taki sprzęt się nie nadaje. Mam laptopa w podobnej konfiguracji (różnica taka, że to 14" Thinkpad od Lenovo) i dokładnie wiem, co mówię. I mając taki sprzęt do dyspozycji (służbowy) i tak musiałem poszukać czegoś innego.
    Dzięki, obecnie mam Della ale firmowego, tutaj praca na RAW jest ok, ale to i9, 32GB ram i geforce gtx 1650.

    To może zmodyfikuję pytanie. Ile kosztowałby rozsądny laptop do takich zadań, albo na jakie parametry zwrócić uwagę? Np mając do wyboru procesor / ram / karta graficzna, który z tych podzespołów najbardziej wpływa na szybkość pracy?

    (PS. wiem że wszystkie i wiem że najlepiej by było wydać 15tysięcy, ale bez szaleństw )

  8. #8
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    695

    Domyślnie Odp: Laptop foto + video

    Śledź sobie pepper.pl, tam sporo sprzętu komputerowego wrzucają ludzie i czasami są naprawdę niezłe promocje na laptopy

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    283

    Domyślnie Odp: Laptop foto + video

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    Śledź sobie pepper.pl, tam sporo sprzętu komputerowego wrzucają ludzie i czasami są naprawdę niezłe promocje na laptopy
    Dzięki, nawet o tym nie pomyślałem.

    --- Kolejny post ---

    A o takim co myślicie? i5, 16GB, Geforce RTX 3050 4GB.

    https://estore.asus.com/pl/90nb11i1-...405.html?bdl=0

  10. #10

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •