Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48

Wątek: Laptop foto + video

  1. #41
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    283

    Domyślnie Odp: Laptop foto + video

    Dobra, zastrzelcie mnie ale ten wygląda naprawde dobrze:

    https://www.amazon.co.uk/ASUS-Zenboo...95&sr=8-2&th=1

    Zakładając że nie bedzie cła (amazon ma swoje sztuczki), to cena do jakości wygląda dobrze.

    Czy coś przeoczyłem (poza angielską wtyczką)?

  2. #42
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 083

    Domyślnie Odp: Laptop foto + video

    pigmej z cłem, to są zwykle grosze, zorientuj się co z VATem czy nie będziesz musiał dołożyć 23%
    no i z tego co widzę to używka..
    Ostatnio edytowane przez cauchy ; 23-02-2024 o 18:21
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  3. #43
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    283

    Domyślnie Odp: Laptop foto + video

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    pigmej z cłem, to są zwykle grosze, zorientuj się co z VATem czy nie będziesz musiał dołożyć 23%
    no i z tego co widzę to używka..
    A no faktycznie używka, byłem pewien że zaznaczyłem tylko 'nowe'.

    Ogólnie to mnie zawsze dziwi że raz ja jakiś czas wychodzi sprzet który ma wszystko co potrzeba i akurat tego modelu w nas w Europie nie ma. Ale RTX 4060 brzmi dobrze, zwłaszcza że 30 nie rozczarowywał.

    Trzeba polować dalej

  4. #44
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    283

    Domyślnie Odp: Laptop foto + video

    Szukałem 14 ale w sumie 15.6 chyba ma wiecej sensu jeśli ma to być główne narzedzie pracy:

    https://estore.asus.com/pl/90nb12y3-...led-n6506.html

  5. #45
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Laptop foto + video

    Chciałem kupić pro arta asusa ale w UK coś je ostatnio ciężko dostać. Trochę wtopiłem ponieważ kupiłem alienware'a. Matryca nawet RGB nie pokrywa ale to tylko do podglądu więc powinno być ok.

  6. #46
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 083

    Domyślnie Odp: Laptop foto + video

    Od dwóch tygodni jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem Macbooka Air M2 15", 16GB/1TB. W tej cenie był też nowy M3, ale tylko 512GB, więc poświęciłem parę sekund na eksporcie i szybkiego wifi na rzecz 2x większego SSD.

    Co mi się podoba:
    1. Ekran - od zawsze nie cierpiałem glossów, a tu mi kompletnie nie przeszkadza, za to kolory, rozdzielczość, obróbka na nim - baja. Nie ma w ogóle porównania do wszystkich moich poprzednich laptoków (wszystkie biznesowe). Bez wahania mogę obrobione foty wrzucać do sieci, na PCcie i dużym monitorze nie widzę prawie zupełnie różnicy.
    2. Lekkość, zgrabność tego 15". Wszędzie na YT mówią "weź w tej cenie MBPro 14". A dla mnie 14tak jest za mały. Co z tego że Pro ma 120Hz, czarne czernie, co z tego że będzie miał 10s szybciej na renderze jak non stop będę walczył o miejsce na ekranie.
    3. W nawiązaniu do powyższego przeglądałem jeszcze konkurencję i... nie ma nic podobnego. Wszystkie 15tki są duże, ciężkie, mają numeryczną klawiaturę i gładzik z lewej strony a nie na środku, co mnie zawsze irytuje.
    4. całkowita bezgłośność, i natychmiastowość wykonywania zadań.
    5. integracja z ajfonem - baja
    6. całkiem przyzwoite głośniczki
    7. mega długi czas pracy na baterii
    8. zabezpieczenia wszystkiego odciskiem palca


    Co mi się nie podoba:
    1. gdzie jest delete i czemu nie ma go pod jednym przyciskiem?
    2. gdzie jest printscreen i czemu nie ma go pod jednym przyciskiem?
    3. gdzie jest normalna przeglądarka zdjęć, taki irfanview np? w sensie wchodzę w folder ze zdjęciami, dwuklik żeby otworzyć fotkę, kolejny dwuklik żeby była na pełny ekran i strzałeczkami sobie przeglądam, a deletem usuwam. Ach zapomniałem, nie ma delete.. czy to na pewno jest najlepszy system dla fotografów?
    4. 4h walczyłem żeby odpalił appkę kilkuletniego Samsunga T5, abym mógł podać hasło i dostać się do zawartości. Żaden tutorial nie działał, aż wreszcie okazało się, że na dysku mam stary soft, nie działający na Sonomie (nowa wersja macOS). Update softu ze strony Samsunga podziałał.
    5. nieustanna egzotyczność systemu, wszystko na opak niż w Windzie jak choćby 3 przyciski do okna, poświęcenie masy czasu aby dostosować system pod siebie
    6. mimo wielu zalet uważam jednak, że nie jest wart ceny mojego PCta. 6-7k tak, 9 nie.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  7. #47
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    769

    Domyślnie Odp: Laptop foto + video

    Przywykniesz do systemu i serio wady przestaną mieć aż takie znaczenie. Zalety są niepodważalne i konkurencja nie ma startu do tego co oferuje już od kilku lat Apple z procesorami od M1 wzwyż. Wydajność, również ta bez kabla, ja się pytam jaki Windows ma praktycznie taką samą wydajność? Do tego obudowa, ekran wszystko klasa top. A to, że nie ma delete i kilku funkcji z Win no cóż poradzić lajf is brutal

  8. #48
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 282

    Domyślnie Odp: Laptop foto + video

    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    Przywykniesz do systemu i serio wady przestaną mieć aż takie znaczenie.
    Hehe, najlepsza rekomendacja MacOS X.


    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    A to, że nie ma delete i kilku funkcji z Win no cóż poradzić lajf is brutal
    Cóż, wszystkim polecam Macbooki, sam ma dwa, sprzętowo są naprawdę spoko (nie patrzymy na Razer Blade), ale jak przychodzi do szybkiej pracy i wygody, to jednak.... MacOS nie ma nawet sterownika do mojej myszki
    Z tego powodu od kilku lat używam macbooka. Ale z Windows. I mam delete, i to tam, gdzie być powinien: w prawym górnym rogu klawiatury.
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •