Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: eos3 kontra eos 1v

  1. #1
    kosmit007
    Guest

    Domyślnie eos3 kontra eos 1v

    posiadam canona eosa 3 i zastanawiam się nad wymianą na 1v.
    Powiedzcie mi , czy body 1v jest tylko bardziej wytrzymałe, lepiej uszczelnione i pole widzenia ma 100%, czy są jescze inne różnice, które mają szanse wpłynąć na poprawę jakości zdjęć???
    Do aparatu używam 28-70 2.8 L , 100 2.0, 550 ex , kenko mc7, i zawsze velvia i proviai na rzutnik))

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    58
    Posty
    65

    Domyślnie

    Zależy czym się zajmujesz , jeżeli robisz często zdjęcia w trudnych warunkach to zmiana taka może mieć sens ale pamiętaj, że najsłabszym ogniwem w zestawie pod względem szczelności są obiektywy. Poprawy jakości zdjęć nie oczekuj , każdy aparat naświetla inaczej i każdego trzeba się uczyć.

    [ Dodano: 29-10-2004 ]
    ps. pisząc o zestawie miałem na myśli eosa3 lub 1v . jak przypniemy 28-70L do eosa 300 to w tym wypadku body jest słabszym ogniwem.
    Pozdrawiam,
    Krzysiek
    EOS 1,5 GTD + EF 10-780/1,2 L+ SPIDLAJT 747 EX

  3. #3
    kosmit007
    Guest

    Domyślnie

    dzieki za rade
    czyli ogólnie rzesc biorąc lepiej dokupiś zooma 70-200 niż zmieniać body z 3 na 1v...

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    58
    Posty
    65

    Domyślnie

    tak mi się wydaje , jak do tej pory pare razy pokropiło i pokurzyło się na mojego eosa 3 (a mam go 4 lata ) i nic mu nie jest. za różnicę w cenie aparatów będziesz miał 70-200/4L
    Pozdrawiam,
    Krzysiek
    EOS 1,5 GTD + EF 10-780/1,2 L+ SPIDLAJT 747 EX

  5. #5
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    3ka ma uszczelnienia na poziomie 1n .. 1v jest duzo mocniejszym sprzetem.. wlasnie stoje przed wyborem analogowego body i chyba jednak skusze sie na 3ke..

    1n to dosc leciwa konstrukcja i pod wieloma wzgledami gorsza od 3'ki ... a za 1v zaplace 2-3razy tyle co za 3ke... a takiej roznicy pomiedzy tymi aparatami nie ma - przynajmniej dla mnie... no... moze 100% kadru... to mi sie marzy... ale nie wydam tylko dla tej cechy takiej kasy.. tym bardziej ze nie mam ;-)

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    58
    Posty
    65

    Domyślnie

    1N daje lepszy feeling w ręku niż plastikowa 3 (aczkolwiek tworzywo jest 1sza klasa), wizjer 100% rzeczywiście przyjemniejszy i odgłosy były troczę cichsze ale zmieniłem ją na 3-kę ze względu na dużo lepszy pomiar błysku - 95% zdjęć robię z lampą.
    w tej chwili reportaze robię 10d a 3-ka jest do slajdów .....a najlepsza jest do płoszenia ptaków



    ps podpięty booster trochę wycisza przesów.
    Pozdrawiam,
    Krzysiek
    EOS 1,5 GTD + EF 10-780/1,2 L+ SPIDLAJT 747 EX

  7. #7
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    ja raczej bede uzywal do reporterki - 10d nie daje mi dostatecznie szerokiego kata widzenia.. nawet przy 17-40 ;-) co innego gdy podepne ten obiektyw do analoga..

    troche czuje niesmak jesli chodzi o 1n, ze kupowal bym uzywany sprzet.. i to zapewne uzywany przez pro a nie amatora... wiec moglby dostac niezle w kosc

    3ka ponoc ma rowniez lepszy af.. no i pomiar swiatla (nie blyskowego - bo blysk mnie nie kreci) ma taki sam jak 1v - ponoc niezrownwany ...



    oczywiscie zanim ktorys kupie bede musial jeszcze pomacac oba i zobaczyc jak leza mi w reku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •