Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Canon 5D MK1 lub MK2 (do zabawy) w 2024 roku ???

  1. #11
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Canon 5D MK1 lub MK2 (do zabawy) w 2024 roku ???

    OK, te karty mogłem pomylić, używam od lat SD.

    Dziękuję wszystkim za opinie i podpowiedzi! - muszę jeszcze przemyśleć ten temat.

  2. #12
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 970

    Domyślnie Odp: Canon 5D MK1 lub MK2 (do zabawy) w 2024 roku ???

    Cytat Zamieszczone przez WzW Zobacz posta
    Czy warto jeszcze w 2024 roku wchodzić w Canony DSLR, mam na myśli przede wszystkim Canona 5D Mk1 Legendary Classic, lub ew. 5D Mk2 ?? Pierwsza generacja z cud, legendarnymi kolorami to koszt ok. 400-650 zł, druga to ok. 500-1000 zł (tu jest lepszy AF i nawet video i LV). Czy jest sens w to jeszcze wchodzić? Czy szkoda nawet tych kilku stówek?
    mysle, ze nie, a wrecz zdecydowanie nie. jak ci sie uda znalezc niezajezdzony 5D2 za te 1000 PLN, to to przeciez to nie jest nawet cena obiektywu.

    pelna klatka w polaczeniu z jasna stalka na pewno da ci obrazek, jaki w cropie dosc ciezko uzyskac.


    Cytat Zamieszczone przez WzW Zobacz posta
    Czy te 5D mają rzeczywiście niesamowity, znakomity, cudowny obrazek jak niektórzy piszą? Czy to bujda?
    pelna klatka ma inny obrazek niz crop, ogolnie. w sensie, ze f/1.8 to jednak duzo plytsza glebia ostrosci. poza tym, no to magii jakiejs tu nie ma.

    z innych zauwazalnych cech obrazka - masz canonowskie kolory, wiele osob bardzo sobie chwali za ladne odzworowanie kolorow skory

    Cytat Zamieszczone przez WzW Zobacz posta
    Jeśli warto, to lepiej w MK1 czy jednak sporo nowocześniejszy MK2?
    z istotnych roznic na korzysc 5D2: troche wieksza responsywnosc (szybsza obsluga), lepiej rozplanowane i wygodniejsze w uzyciu menu, dodatkowe megapiksele bardzo zauwazalne dla szczegolowosci obrazka. bateria LPE6 po mojemu tez wyraznie lepsza niz stare BP511 (i latwiej kupic zamiennik). tryb LV, o ile faktycznie diablo wolny, no to jednak zawsze mozna skorzystac.

    czy warto? kurde, nie wiem co ci powiedziec. jesli zalozysz, ze ci sie spodoba i bedziesz sie bawil, to warto. jesli zakladasz, ze kupujesz dla beki i moze okaze sie, ze wcale cie takie dinozaury nie kreca - to patrz raczej na ile dobra jest okazja, zebys w razie czego nie byl w plecy przy odsprzedazy


    Cytat Zamieszczone przez WzW Zobacz posta
    Najważniejszy dla mnie jest obrazek, a nie bajery / gadżety.
    z perspektywy 2024 roku, to raczej ciezko mowic o bajerach i gadzetach w konktekscie tych dwoch modeli

    po mojemu - uzywalem obu po pare dobrych lat. oba fajnie wspominam, zreszta 5D1 to byla moja pierwsza pelna klatka. fajne aparaty wtedy byly, chociaz z dzisiejszej perspektywy (5D4) to pewnie by mi wadzil ich AF
    www albo tez flickr

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 143

    Domyślnie Odp: Canon 5D MK1 lub MK2 (do zabawy) w 2024 roku ???

    5D1 ma akceptowalne Iso do max 1000.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  4. #14
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 970

    Domyślnie Odp: Canon 5D MK1 lub MK2 (do zabawy) w 2024 roku ???

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    5D1 ma akceptowalne Iso do max 1000.
    eee... az do Lightrooma zerknalem... nie jest zle, ISO 1600 jest bardzo ladne. na powiekszeniu 100% wyglada rownie dobrze co 5D4, moze nawet ciut mniej ziarniscie. zdecydowanie nie wahalbym sie uzyc nawet w landszafcie...
    www albo tez flickr

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 408

    Domyślnie Odp: Canon 5D MK1 lub MK2 (do zabawy) w 2024 roku ???

    Landszafty na tysiącu? Ok, nie będę się spierał Mistrzem.

    W Sony F717 (miałem) jest funkcja noktowizora. Jakby co.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  6. #16
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: Canon 5D MK1 lub MK2 (do zabawy) w 2024 roku ???

    Cytat Zamieszczone przez WzW Zobacz posta
    Cześć,

    wiem, że lustrzanki DSLR nie długo będą już tylko pokazywane w skansenach, że to już przeszłość, prawie wszyscy się z nich wycofali, itd. itd. Sam już od ponad 10 lat korzystam z bezlusterkowców (głównie Sony, ale miałem też Canony EOS M), ale zadam trochę dziwne, trochę śmieszne pytania...

    Czy warto jeszcze w 2024 roku wchodzić w Canony DSLR, mam na myśli przede wszystkim Canona 5D Mk1 Legendary Classic, lub ew. 5D Mk2 ?? Pierwsza generacja z cud, legendarnymi kolorami to koszt ok. 400-650 zł, druga to ok. 500-1000 zł (tu jest lepszy AF i nawet video i LV). Czy jest sens w to jeszcze wchodzić? Czy szkoda nawet tych kilku stówek?

    Myślałem o body FF do zabawy (dokupiłbym tylko 50mm 1.8 EF), obecnie mam Soniacze, ale tylko APS-C (ze sporą szklarnią).

    Czy te 5D mają rzeczywiście niesamowity, znakomity, cudowny obrazek jak niektórzy piszą? Czy to bujda?

    Jeśli warto, to lepiej w MK1 czy jednak sporo nowocześniejszy MK2?

    Najważniejszy dla mnie jest obrazek, a nie bajery / gadżety.

    Dzięki!
    Moim zdaniem warto, bo przecież to nie puszka robi zdjęcia tylko Ty. Natomiast warunek jest jeden - że trafisz na niezajechany egzemplarz. Inaczej Twoja przygoda z takim DSLR będzie bardzo krótka. Te body były bardzo często używane do pracy i łatwo kupić wrak.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie Odp: Canon 5D MK1 lub MK2 (do zabawy) w 2024 roku ???

    Warto dodać, że przebieg migawki do sprawdzenia tylko w serwisie oraz że gwarantowane przez producenta było 100 tys. klapnięć.

  8. #18
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Canon 5D MK1 lub MK2 (do zabawy) w 2024 roku ???

    Jasna sprawa, że większość jest mocno zużyta. Wczoraj za 600 zł została wylicytowana z nieznanym przebiegiem, ale dobrze wyglądająca puszka.

    100k to niedużo, właściciele często piszą o przebiegach rzędu 300-400k.

  9. #19
    Bywalec Awatar Marek Kowal
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    58
    Posty
    167

    Domyślnie Odp: Canon 5D MK1 lub MK2 (do zabawy) w 2024 roku ???

    ... chyba nikt nie napisał, w 5D szybko brudziła się matryca.

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 498

    Domyślnie Odp: Canon 5D MK1 lub MK2 (do zabawy) w 2024 roku ???

    Cytat Zamieszczone przez WzW Zobacz posta
    Cześć,

    wiem, że lustrzanki DSLR nie długo będą już tylko pokazywane w skansenach, że to już przeszłość, prawie wszyscy się z nich wycofali, itd. itd. Sam już od ponad 10 lat korzystam z bezlusterkowców (głównie Sony, ale miałem też Canony EOS M), ale zadam trochę dziwne, trochę śmieszne pytania...

    Czy warto jeszcze w 2024 roku wchodzić w Canony DSLR, mam na myśli przede wszystkim Canona 5D Mk1 Legendary Classic, lub ew. 5D Mk2 ?? Pierwsza generacja z cud, legendarnymi kolorami to koszt ok. 400-650 zł, druga to ok. 500-1000 zł (tu jest lepszy AF i nawet video i LV). Czy jest sens w to jeszcze wchodzić? Czy szkoda nawet tych kilku stówek?

    Myślałem o body FF do zabawy (dokupiłbym tylko 50mm 1.8 EF), obecnie mam Soniacze, ale tylko APS-C (ze sporą szklarnią).

    Czy te 5D mają rzeczywiście niesamowity, znakomity, cudowny obrazek jak niektórzy piszą? Czy to bujda?

    Jeśli warto, to lepiej w MK1 czy jednak sporo nowocześniejszy MK2?

    Najważniejszy dla mnie jest obrazek, a nie bajery / gadżety.

    Dzięki!
    Jak znajdziesz niezajechany 5d2 w dobrej cenie to oczywiście warto. DR i AF nie ma oczywiście startu do nowych konstrukcji. Można go jeszcze trochę podrasować alternatywnym firmware...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •