Strona 13 z 17 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 161

Wątek: jak to mawiają - i tyle w temacie

  1. #121
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    723

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    #Bangi - ok, siadło im, niech będzie właśnie zdziwiło mnie, że są tak podświetlone od spodu te samoloty co jest nienaturalne, a one leciały z podwieszonymi lampami. Widziałem, że to samoloty Redbulla, ale pomyślałem, że nie ma bata, żeby robili taką akcję, a tu jednak ). Ale spokojnie, tu nie siadło moje "niewiarstwo", ale jest mnóstwo innych. Wystarczy wejść na FB i poscrollować trochę a zaraz się coś nawinie.

  2. #122
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 705

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    #Bangi - ok, siadło im, niech będzie właśnie zdziwiło mnie, że są tak podświetlone od spodu te samoloty co jest nienaturalne, a one leciały z podwieszonymi lampami. Widziałem, że to samoloty Redbulla, ale pomyślałem, że nie ma bata, żeby robili taką akcję, a tu jednak ). Ale spokojnie, tu nie siadło moje "niewiarstwo", ale jest mnóstwo innych. Wystarczy wejść na FB i poscrollować trochę a zaraz się coś nawinie.
    Spokojnie. Zanim zobaczyłem ten filmik też myślałem, że fejk

    Generalnie masakra z wysypem fejków, a najgorsze, że masa ludzi to lajkuje i pcha dalej.

  3. #123
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 409

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    Czego się nie robi dla reklamy. A właśnie Redbull mi pasuje do takiej akcji. Ciekawe ilu obserwatorów wk.rw.li latając w polu widzenia.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  4. #124
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 705

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Czego się nie robi dla reklamy. A właśnie Redbull mi pasuje do takiej akcji. Ciekawe ilu obserwatorów wk.rw.li latając w polu widzenia.
    Myślę, że żadnych

  5. #125
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 223

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    Cytat Zamieszczone przez mxw Zobacz posta
    OMG - czyli AI spowodowało już, że przestajemy wierzyć też w prawdziwe zdjęcia.

    Kiedyś postulowałem na innym forum/galerii, że każde zdjęcie powinno być oficjalnie oznaczone tagiem 'AI' albo 'non-AI'. I tylko wtedy jest ok.
    W klasycznych aparatach cyfrowych jest dużo oprogramowania które przy każdym zdjęciu służy zarówno do zapewnienia optymalnego środowiska wykonywania zdjęcia i optymalnego zapisu w matrycy jak i zamiany "czarno-białego" zapisu w matrycy na sposób jaki człowiek widzi świat.
    Chyba nie ma szans by w tym oprogramowaniu nie było w przyszłości (już teraz ?) udziału AI.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 11-04-2024 o 10:09
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #126
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 305

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Chyba nie ma szans by w tym oprogramowaniu nie było w przyszłości (już teraz ?) udziału AI.
    Jan, jasne, już jest, poza tym każde otwarcie lepszego programu edycyjnego czy Photoshopa to już jest udział AI - ale nie mylmy pojęć - zdjęcia (prawdziwe) 'podrasowane' z udziałem AI (lub bez) imho są nadal okay (dopóki oczywiście korekty nie zmieniły totalnie sensu zdjęcia - choć w sumie, jeżeli to było nasze zdjęcie i nasza edycja - to why not).

    To co dla mnie nie jest okay, to zdjęcia od podstaw wygenerowane przez AI - a udające prawdziwe zdjęcia (chociażby przez to, że nie mające na środku napisu 'fake' ani 'AI-generated').
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  7. #127
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 223

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    Cytat Zamieszczone przez mxw Zobacz posta
    Jan, jasne, już jest, poza tym każde otwarcie lepszego programu edycyjnego czy Photoshopa to już jest udział AI - ale nie mylmy pojęć - zdjęcia (prawdziwe) 'podrasowane' z udziałem AI (lub bez) imho są nadal okay (dopóki oczywiście korekty nie zmieniły totalnie sensu zdjęcia - choć w sumie, jeżeli to było nasze zdjęcie i nasza edycja - to why not).

    To co dla mnie nie jest okay, to zdjęcia od podstaw wygenerowane przez AI - a udające prawdziwe zdjęcia (chociażby przez to, że nie mające na środku napisu 'fake' ani 'AI-generated').
    Myślę ze to przegrana wojna z jakimś rozdziałem czy to co widzimy na ekranie lub wydruku to było zrobione z udziałem AI czy bez AI.

    Definicje z Wolna Wikipedia.
    Fotografia (ang. photography) – zbiór wielu różnych technik, których celem jest zarejestrowanie trwałego, pojedynczego obrazu za pomocą światła. Potoczne znaczenie zakłada wykorzystanie układu optycznego, choć nie jest to konieczne
    Zdjęcie fotograficzne, zdjęcie, fotografia – ogólna nazwa czegoś, co zostało sfotografowane, czyli sam obraz zapisany dowolną techniką fotograficzną.

    1.
    Na aktualnym poziomie technologii AI korzysta z tysiecy zdjęć zrobionych klasycznymi aparatami by się naumieć i stworzyć z tych zdjęć to co ma wygenerować
    2.
    Piszesz ...od podstaw wygenerowane przez AI... ale jak ja skieruję smartfona (w trybie auto AI) na jakiś kadr i nacisnę spust to przecież była moja decyzja
    3.
    Robię zdjęcie bo chcę utrwalić to co widzę albo pokazać to co widzę w specyficzny sposób by mi przypominało emocje które wtedy miałem, dla których zrobiłem to zdjęcie.

    Wyobrażam sobie sytuacje że nie mam żadnego sprzętu do robienia zdjęć tylko dyktuję co na zdjęciu ma być i jakie ma być.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 12-04-2024 o 09:48
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #128
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 705

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    (...)
    Wyobrażam sobie sytuacje że nie mam żadnego sprzętu do robienia zdjęć tylko dyktuję co na zdjęciu ma być i jakie ma być.jp
    Tylko w takiej sytuacji NIE REJESTRUJESZ ŚWIATŁA, tylko tworzysz no właśnie nie wiem co, bo światła dalej nie tworzysz

  9. #129
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 409

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    Te definicje są fajniejsze:
    https://nonsa.pl/wiki/Fotografia
    https://nonsa.pl/wiki/Fotografia_artystyczna

    To jest istota fotografii: zarejestrowanie trwałego, pojedynczego obrazu za pomocą światła.

    A to, na co pewnie chcesz się powoływać (tak, czytam w myślach), czyli "potoczne znaczenie zakłada wykorzystanie układu optycznego, choć nie jest to konieczne", to nie ma nic wspólnego z generowaniem obrazów przez sztuczną inteligencję *). Jak byłem mały, to często wystawiało się na słońce kawałek niezużytej kliszy lub papieru fotograficznego, z położoną na nim na przykład agrafką lub kwiatkiem. To właśnie przykład fotografii bez użycia układu optycznego, za to z użyciem światła.

    *) W innym wątku już pisałem, że sztuczna inteligencja (AI) to klasa zaawansowanych algorytmów uczących się, które tak nazwano ze względów marketingowo-idiotycznych.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  10. #130
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 223

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Tylko w takiej sytuacji NIE REJESTRUJESZ ŚWIATŁA, tylko tworzysz no właśnie nie wiem co, bo światła dalej nie tworzysz
    Zgoda.
    Zauważ proszę dlaczego jestem fotoamatorem, jaki mam cel (chyba jak większość z używających teraz aparaty), dla mnie sposób jest podrzędny.
    Robię zdjęcie bo chcę utrwalić to co widzę albo pokazać to co widzę w specyficzny sposób by mi przypominało emocje które wtedy miałem, dla których zrobiłem to zdjęcie.

    Technologia się zmienia, wtedy będę miał na monitorze/wydruka to co chcę bez aparatu tak jak teraz podróżuję bez woźnicy, tak jak teraz słucham muzyki bez taśmy itd.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 12-04-2024 o 16:12
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 13 z 17 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •