Pokaż wyniki od 11 do 11 z 11

Wątek: Szeroki kąt do R8

Widok wątkowy

  1. #1
    Początki nałogu Awatar janhalb
    Dołączył
    Dec 2008
    Wiek
    53
    Posty
    305

    Domyślnie Szeroki kąt do R8

    No dobrze, zdecydowałem się na R8, mam, co oznacza, że na razie nie stać mnie specjalnie na szkła ;-) - przez jakiś czas pobawię się z tym, co mam, jak się coś uzbiera, to pokombinuję. ALE:

    Doradźcie mi choćby na "tymczasem" jakiś sensowny szeroki kąt… Mój "kitowy" obiektyw (z takim kupiłem…) to ciemny 24-240 (tylko błagam profesjonalistów - nie krzyczcie ;-) - ja WIEM, ale na razie po prostu mnie nie stać. Z czasem).

    Chciałbym kupić jakiś szeroki kąt typu np. 15. Może (pewnie musi) być używany. Może być w 100% manualny. Nie musi mieć natywnego mocowania RF - mam przejściówkę M42-RF, a pewnie kupię też EF-RF.

    Moje wymagania:

    - ogniskowa max. 20, raczej mniej
    - cena MAX. 1000, raczej mniej ;-)
    - do pełnej klatki
    - wolałbym, żeby to nie był fisheye, żeby się dało filtr polaryzacyjny założyć.

    Znalazłem na Amazonię takie cudo, nawet na RF, ale choć wymieniają rożne pełnoklatkowe aparaty, to piszą, że on jest pod APS-C. Czyli pewnie z R8 mógłbym go używać, jakbym przestawił aparat na ,mniejszy obrazek - a do licha nie po to mam wreszcie pełną klatkę :-)

    Znalazłem też coś takiego - tu już jasno stoi, że pod pełną klatkę, ale z kolei fisheye, polara nie założysz, a przy krajobrazach się przydaje…

    Doradźcie coś sensownego, proszę…
    Ostatnio edytowane przez janhalb ; 09-02-2024 o 01:15
    Amator, po prostu amator*

    *Słownik Języka Polskiego PWN: AMATOR: 1. 'osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności' https://500px.com/janhalb

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •