Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: #19 Zrób sobie softbox

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Lightbulb #19 Zrób sobie softbox

    Przeglądajac nieprzebrane zasoby internetu trafiłem tutaj

    Poczytajcie wypowiedzi użytkownika CamDam. Mozna powiedziec, że zamieścił on poradnik wraz z fotami "jak zrobic sobie softbox"

    Może ktoś na tym skorzysta. Ja planuje w wakacyjne wieczory sobie sklecic softa wg. tej "instrukcji"
    Pozdrawiam!!
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar canis_lupus
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    39
    Posty
    1 252

    Domyślnie

    Mam coś podobnego, też "hand made" i spisuje się całkiem nieźle. Jako materiał użyłem plastykowych okładek, takich jakie są uzywane podczas bindowania.
    "I love You Cię" Różyczko...
    Galeria ,
    Druga galeria,

  3. #3
    Coś już napisał Awatar Fabik
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Łomża
    Posty
    88

    Domyślnie

    dużo będzie się różnił wymiarem taki do 580?
    Canon

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie

    hmm szczerze to chodzilo mi o posty uzytkownika CamDam on przedstawia poradnik o stworzeniu softboxa takiego studyjnego. w pozniejszych postach coraz bardziej go udoskonala, dodaje boom itd. Ale co do tego pierwszego softboxa to raczej nie powinien sie roznic bo 550 i 580 sa bardzo podobne wymiarowo. Wystarczy pomierzyc swoja lampe dokladnie
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  5. #5
    Rafałek
    Guest

    Domyślnie

    Tak powiem:
    Efekt imo zadowalający, czasem nawet lepiej
    Ciekawe jak taki softbox bedzie współgrał z lampkami na fotocelę oraz lampą canona S2is. Co prawda CamDam foci bodajże d70/d70s, jednak mam nadzieję że S2 również poradzi sobie z takim sprzętem.

    Trzymajcie za mnie kciuki, niedługo rozpoczynam budowę według przepisu CamDam'a.

    Pozdro

  6. #6

    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Poznan
    Posty
    14

    Domyślnie

    W odpowiedzi "Ciekawe jak taki softbox bedzie współgrał z lampkami na fotocelę oraz lampą canona S2is"
    Softbox nadaje się do jakiegokolwiek błyskającego urządzenia. Osobiście używałem z praktycznie każdego rodzaju żarówkami błyskowymi, tymi z fotocelą i bez, lampami dedykowanymi i innymi "wschodnimi" wynalazkami. Efekty za każdym razem bardzo dobre Pozatym nie mozna zapominać, że korzystanie z samodzielnie wykonanego sprzetu dostarcza wiele zadowolenia Wpływ "marki" aparatu na uzyskiwane efekty jest nieistotny, używałem z Nikonem, zmieniłem system na Canona i cały czas jest ok!

  7. #7
    riDER
    Guest

    Domyślnie

    link nie dziala

  8. #8
    Początki nałogu Awatar talarczyk
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Poznan
    Wiek
    31
    Posty
    399

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez riDER Zobacz posta
    link nie dziala
    http://www.cyberfoto.pl/studio-fotog...rob-to-sam.htm

  9. #9
    Początki nałogu Awatar grzegorzki
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Cavan / Kielce
    Posty
    369

    Domyślnie

    A to jest McGayver oswietlenia studyjnego. W sumie montujac zarowke w garnku Zeptera niewiele sie zaoszczedza w stosunku do Bowensa
    6D - EF 24-70/2.8L USM + EF 50/1.8 II + EF 70-300/4-5.6 IS USM + EF 85/1.8 USM - 580EX II + YN565EX + YN568EX- YN-622C - Bowens 500R kit + akcesoria
    Nie mnie się wtrącać biskupom w robotę.

  10. #10
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Też sobie coś podobnego złożyłem. Rdzeniem konstrukcji jest podrywka. Mocowanie lampy wykonałem z jednej blachy w kształcie "L", przymocowanej na stałe do krzyża, w którego wkręca się druty podrywki.

    Pozostałe atrybuty :
    Ściany boczne - koc termiczny.
    Dyfuzory - prześcieradło.
    Statyw - statyw foto, tani Velbon.
    Mocowanie SB do statywu : wyjąłem śrubę z szybkozłączki i włożyłem dłuższą, z gwintem metrycznym, a nie calowym.
    Mocowanie lampy do blachy : prostokątna ramka oklejona otuliną do rur z ciepłą wodą i taśmą izolacyjną + klocek balsy od strony blachy.

    Proces składania : dwa druty wkładam w dziury zrobione w listewce, wkręcam je do "krzyża" podrywki. Dokręcam dwa pozostałe druty. Naciągam prześcieradło przednie na końce drutów, oplatam je gumkami recepturkami. Przekładam śrubę od szybkozłączki przez dziurę w kocu termicznym i listewce, dokręcam motylka. Montuję Softboxa na statywie, zapinam wewnętrzny dyfuzor, nakładam koc termiczny na softa, przyczepiam go żabkami do prześcieradła. Na statyw zakładam ciężarek. Lampę wkładam w ramkę, ramkę nakładam na blachę. Poprawiam dziurę do lampy w kocu termicznym. Podłączam lampę do aparatu kablem PC-PC przedłużonym domowym sposobem (kabel telefoniczny około 25m).

    Całość jest do złożenia w 15min, największym elementem rozłożonego softboxa jest pojedynczy drut i listewka podobnej długości.

    Zdjęcia :

    Odsłonięte wnętrze :

    Mocowanie lampy nr 1 :

    Mocowanie lampy nr 2 :

    Mocowanie SB do statywu :

    Mocowanie wewnętrznego dyfuzora :

    Ciężarek

    Poglądówka :

    Efekt :

    TODO :
    1) pokrycie ścian softboxa czarnym materiałem
    2) zmiana systemu "gumki i żabki" na jakiś szybszy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •