czy celownikoptyczny- wizjer w canonie może mieć wpływ na to że źle możemy ustawić ostrość, czy można go poprawnie skalibrować i jak, bo np. moja żona ma wadę wzroku i inaczej sobie ustawi ostrość w celowniku, a inaczej ja.
czy celownikoptyczny- wizjer w canonie może mieć wpływ na to że źle możemy ustawić ostrość, czy można go poprawnie skalibrować i jak, bo np. moja żona ma wadę wzroku i inaczej sobie ustawi ostrość w celowniku, a inaczej ja.
w body jest AF więc sam ci ustawi ostrość. będziesz widział nie ostro przez wizjer [jak żona dostosuje go do swojej wady] ale fotki powinny być ostre. ustawienia w wizjerze nie mają wpływu na fotografię
Po prawej stronie muszli ocznej masz pokrętło, którym możesz regulować korekcje dioprtii ( od -3 do +1).
Oczywiscie korekcja nie ma wpływu na ostrość zdjęć zapisywanych na karcie![]()
do manualnego ostrzenia mozesz sobie skalibrowac na AF.Zamieszczone przez 1507
łąpiesz ostrość AF najakims punkcie i dostrajaz korekcja az bedziesz miał ostro w wizjerku
a.
cood [czyt. kud]
http://endofchaos.com - zrobiłem kilka galerii foto.
przyszła też pora na moją własną www.adamstepien.com
moja galeria na CanonBoard http://canon-board.info/showthread.php?t=10641
W manualu sprawa jest jasna - jeśli osoba z wadą np -3 będzie miała ustawioną korekcje na 0 lub +1 to raczej nie ma szans na poprawne ustawienie ostrości (zakładając, że nie masz potwierdzenia)
jeśli ma na 0 to oczywiśie że ma bo raczej bedzie focić w okularachZamieszczone przez mceyk
. Ostatnio zdjąłem ustawiłem sobie -3 i super
focenie bez bryli
![]()
30D, C 17-40 f4 L, 50 f1.8, 70-200 f4 L, 430 ex, oraz -=iii=<)
CZYTAĆ I PAMIĘTAĆ !!!!
Wada wzroku nie ma wpływu na złe ustawianie ostrości w sensie takim, ze takiej osobie będzie się źle wydawało w którym momencie obraz jest ostry. Obserwuje się przecież obraz na matówce. Wada wzroku może utrudnić pracę, ale mimo to osoba z wadą wzroku w tym samym momencie będzie widziała, że obraz na matówce jest najostrzejszy, co osoba bez wady wzroku, tyle że ze znacznie mniejszą pewnością i dokładnością.
Korekcja dioptri w body rozwiązuje problem. Półprzyciskasz spust migawki i kręcisz kółkiem tak, aby jak najostrzej widzieć wyświetlacz pod matówką. Jeśli zakres regulacji jest zbyt mały trzeba zastosować dodatkową soczewkę korekcyjną zakładaną zamiast muszli.
650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0
Ale dużo teorii.
W rzeczywistości to jest tak, że jak masz wadę wzroku, albo też źle ustawioną korekcje doioptrii w wizjerze, to nigdy nie zobaczysz ostro. Ale najostrzej z możliwych ustawiony obraz (ten co widzisz) będzie ostry na zdjęciu.