Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 73

Wątek: Cała prawda o Canon Polska (...)

  1. #11
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    567

    Domyślnie Odp: Cała prawda o Canon Polska (...)

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Czyli z tą soczewką to była jego wina czy nie ? Tego pewnie się nie dowiemy? Czy wiemy? Bo to że DE uznało to inna dla mnie sprawa.
    Mysle, ze skoro nawet dwa serwisy maja dwie różne wersje to my tym bardziej nie jesteśmy w stanie tego ocenić. Nie mam powodu żeby mu nie wierzyc, ale tez wiem, ze to jest internet i każdy może napisać wszystko.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 143

    Domyślnie Odp: Cała prawda o Canon Polska (...)

    przykra sprawa dla użytkownika
    ALE:
    1. to już bodajże 3cia RF 400 2.8 o jakiej słyszę, że ma problemy. W poście w komentarzach wypowiadał się też inny użytkownik, że miał dokładnie ten sam problem. Jakiś rok temu był tu na forum user, któremu szkło parowało od środka, nie wiem na czym się skończyło.
    2. to też kolejna sprawa, która pokazuje, że nie warto liczyć na oddział w PL, tylko od razu uderzać do centrali EU.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 408

    Domyślnie Odp: Cała prawda o Canon Polska (...)

    W zeszłym roku miałem prawie identyczną sprawę w swojej istocie.
    Zepsuł mi się aparat EOS 5Ds, kupiony w USA, już po gwarancji (naprawa odpłatna - chciałem dać niemałe pieniądze), więc w naturalnym odruchu, lekceważąc ogólną opinię o autoryzowanym serwisie w Polsce, wysłałem aparat do Warszawy. Po informacjach stamtąd i moim coraz większym wqurwieniu, skontaktowałem się z Canonem Polska, nic nie uzyskałem i wycofałem aparat z rozpoczętej naprawy. Pozytywne zachowanie serwisu było takie, ze przywrócili go do stanu wyjściowego i oddali pieniądze.
    Skorzystałem z serwisu niemieckiego. Aparat został naprawiony szybko, z pełną informacją co się działo oraz możliwością bezpośredniego kontaktu z właściwym technikiem. Nie jestem członkiem Pro, nic nie musiałem udowadniać, po prostu wysłałem aparat. Prawie po prostu, bo jak się okazało, wysyłka z Polski odpowiednio ubezpieczonej paczki jest idiotycznie droga, ale mam syna w Berlinie i przy okazji odwiedzin załatwiłem całą sprawę po niemiecku.

    Też miałem myśli o Japonii, ale dałem sobie spokój po wzorowym serwisie z Niemiec. Jakby ktoś potrzebował, to centrali Canon Europe należy szukać w Londynie, na tyle spenetrowałem światową sieć. Lądek Zdrój to zły kierunek. Nie uderzałem do Londynu, lecz bezpośrednio do Canon Deutschland GmbH w Krefeld.
    Ostatnio edytowane przez Leon007 ; 07-02-2024 o 13:10
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  4. #14
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    479

    Domyślnie Odp: Cała prawda o Canon Polska (...)

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    I oczywiście oni od razu przeanalizowali soczewkę i przyznali się, że była to wada fabryczna, a nie uszkodzenie spowodowane przez moją osobę.
    Problem w tym, że Canon Polska próbuje ukryć wadę fabryczną
    i wyłudzić pieniądze na naprawę.

    Patryk Kurc Photography powinien zgłosić to do stosownych urzędów,
    bo lepiej w tym polskim handelku nie będzie.


    Na internetach są opisy złażących powłok z obiektywów Canon RF.
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 07-02-2024 o 14:11

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 342

    Domyślnie Odp: Cała prawda o Canon Polska (...)

    problem filtra UV jest bezprzedmiotowy - jedni używają inni nie - ja nie używam gdyby ktoś pytał - i mam wrażenie że przy takim sprzęcie jak opisywany tych używających będzie zdecydowana mniejszość

    myślę że głównym problemem jest podejście serwisu i ogólnie sprzedawcy do klienta i niestety to podejście jest drastycznie inne w cywilizacji zachodniej
    EOS 3, 5D, R5

  6. #16
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    479

    Domyślnie Odp: Cała prawda o Canon Polska (...)

    https://kameratrollet.se/canon-lens-...g-falling-off/

    https://www.dpreview.com/forums/thre...-post-65790929

    https://www.reddit.com/r/canon/comme..._2870_and_was/

    https://community.usa.canon.com/t5/E...sue/m-p/423438

    https://community.usa.canon.com/t5/E...way/m-p/440048

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    Mysle, ze skoro nawet dwa serwisy maja dwie różne wersje to my tym bardziej nie jesteśmy w stanie tego ocenić.
    Jeżeli polski serwis Canon nie jest dość kompetentny, żeby stwierdzić wadę fabryczną,
    a jej usunięciem obciąża klienta, to wam szczerze współczuję.

    O wykrytych mogących wystąpić wadach fabrycznych serwisy są informowane przez producenta -bo to on w tym niemieckim przypadku zgadza się ponieść koszta ich usunięcia.

  7. #17
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    567

    Domyślnie Odp: Cała prawda o Canon Polska (...)

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    O wykrytych mogących wystąpić wadach fabrycznych serwisy są informowane przez producenta -bo to on w tym niemieckim przypadku zgadza się ponieść koszta ich usunięcia.
    Nie wiem jak Ty, ale ja nie jestem pracownikiem serwisu i nie mam w to wglądu. Popraw mnie jeśli się mylę, ale Ty tez chyba nie jesteś.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  8. #18
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    479

    Domyślnie Odp: Cała prawda o Canon Polska (...)

    Kiedyś pracowałem w firmie prowadzącej serwis foto.

    Dramat.
    Nie udało się wyciągnąć grubej kasy za usunięcie wady fabrycznej.
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 07-02-2024 o 14:53

  9. #19
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 704

    Domyślnie Odp: Cała prawda o Canon Polska (...)

    Ja nie mogę dalej jednego zrozumieć - przecież czy to będzie serwis w PL, czy to będzie serwis w DE czy w CHGW to przecież finalnie CANON zapłaci za naprawę... Zaryzykowałbym wręcz twierdzenie, że w PL zapłaci mniej niż w DE... No to w czym problem ma serwis w PL???
    Bo skoro serwis DE (autoryzowany) naprawił w ramach gwarancji to z punktu widzenia klienta CANON przyznał, że jest problem.

    No chyba, że jest tak, że serwis w PL więcej zarobi jak naprawi komercyjnie i zapłaci za to klient, niż jak naprawi w ramach gwarancji i zapłaci za to CANON, ale jeśli tak jest o jest to zwykłe sku... które tak naprawdę w dłuższej perspektywie jest mało opłacalne. Takie moje skromne zdanie.

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 454

    Domyślnie Odp: Cała prawda o Canon Polska (...)

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Ja nie mogę dalej jednego zrozumieć - przecież czy to będzie serwis w PL, czy to będzie serwis w DE czy w CHGW to przecież finalnie CANON zapłaci za naprawę... Zaryzykowałbym wręcz twierdzenie, że w PL zapłaci mniej niż w DE... No to w czym problem ma serwis w PL???
    Moim zdaniem serwis w Polsce widzi, że gościu zniszczył powłokę i próbuje wyłudzić naprawę a niemiecki nie bierze pod uwagę, że ktoś kto zniszczył powłokę zgłasza to jako usterkę na gwarancji.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •