Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Andora, a sprzęt foto

  1. #1
    Uzależniony Awatar mungo
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    A, A
    Wiek
    33
    Posty
    535

    Domyślnie Andora, a sprzęt foto

    Doszły mnie sluchy, że Andora to strefa bezcłowa. Podobno elektronika jest tam tańsza niż w innych częściach Europy. Czy to prawda? Ktoś z was był w Andorze, a może słyszał coś z bardziej pewnego źródła? Jak tam jest ze sprzętem foto? Być może w wakacje będę miał okazje odwiedzić to państewko, a od dawna mam zamiar zakupić 100 mm Canona. Czy tam będzie tańszy? Wielkie dzięki za odpowiedzi
    No i zbiera się chmura. Czarna. Canon/Velbon DF 50/Svierdlovsk 4/Lubitel 166B/Ami 66/Zorka 5
    Mówcie, bo kiedyś będę robił takie zdjęcia i takie, i takie, i takie, i takie, a to wszystko tylko kwestia czasu, bo póki co robię takie zdjęcia.
    Zaczątek portfolio: link

  2. #2
    Zablokowany Awatar mmsza
    Dołączył
    Feb 2005
    Posty
    514

    Domyślnie

    Byłem za czasów gdy nowością był 300D.
    I dla porównania w helmutowie kosztował 519 euro a w andorze 500 euro.
    Tanie to tam były fajki i gorzała

  3. #3
    Uzależniony Awatar mungo
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    A, A
    Wiek
    33
    Posty
    535

    Domyślnie

    Zawsze te 100 zł taniej Mówiąc helmutowo masz na myśli Niemcy?
    No i zbiera się chmura. Czarna. Canon/Velbon DF 50/Svierdlovsk 4/Lubitel 166B/Ami 66/Zorka 5
    Mówcie, bo kiedyś będę robił takie zdjęcia i takie, i takie, i takie, i takie, a to wszystko tylko kwestia czasu, bo póki co robię takie zdjęcia.
    Zaczątek portfolio: link

  4. #4
    Zablokowany Awatar mmsza
    Dołączył
    Feb 2005
    Posty
    514

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mungo
    Z Mówiąc helmutowo masz na myśli Niemcy?
    Raczej tak ;-)

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Parteq
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    47
    Posty
    1 159

    Wink

    Cytat Zamieszczone przez mungo
    Doszły mnie sluchy, że Andora to strefa bezcłowa. Podobno elektronika jest tam tańsza niż w innych częściach Europy.
    W zeszle wakacje bylem przejazdem,
    potwierdzam - roznica w cenie na drogiej elektronice niewielka.
    Drogiej - laptopy, aparaty, szkla.

    Super miejsce na zakup fajek i mocnych trunkow.
    1 L Ginu 2 euro.
    1 L Wyborowej 11 euro..

    ;-)

    Polecam - bo Pireneje sa piekne, jesli nie wybierzesz dojazdu z Francji przez tunel, tylko pojedziesz gorami to - (poza rozgrzanymi do czerownosci hamulcami przy zjazdach) widoki beda niezapomniane

    Pozdrawiam,

    Parteq

  6. #6
    Uzależniony Awatar mungo
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    A, A
    Wiek
    33
    Posty
    535

    Domyślnie

    Daawno temu przejeżdżałem przez Andorę, starą Toyotą-co chwila postój, bo się woda zaczynała gotować Przeżycie niesamowite rzeczywiście. O alkoholu nie wspominajcie, bo jestem niepijący(1. mam 15 lat, 2. nie kręci mnie to;p), z fajkami tak samo;p Kurczę... A nastawiałem się, że kupię sobie jakoś obiektyw po przystępnej cenie... Czy mimo wszystko obiektyw, który w Polsce kosztuje 2 300 zł, tam w normalnym sklepie będzie go można kupić poniżej 2000 zł? Wiem, że dużo zależy od kursu złoty-euro, ale załóżmy, że euro jest po 4 zł.
    No i zbiera się chmura. Czarna. Canon/Velbon DF 50/Svierdlovsk 4/Lubitel 166B/Ami 66/Zorka 5
    Mówcie, bo kiedyś będę robił takie zdjęcia i takie, i takie, i takie, i takie, a to wszystko tylko kwestia czasu, bo póki co robię takie zdjęcia.
    Zaczątek portfolio: link

  7. #7

    Domyślnie

    Jedyne co mogę, to potwierdzić przedmówców - zabawiłem tam 2 dni zeszłych wakacji i elektronika dużo tańsza nie jest - jest różnie, w zależności od sklepu. Ale na duże przeceny nie masz co liczyć, podejrzewam że dziś taniej kupisz na allegro, niż w andorze.
    Popatrz tutaj: http://www.andorramania.com/electronic_shops.htm

  8. #8
    Uzależniony Awatar mungo
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    A, A
    Wiek
    33
    Posty
    535

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za ten link
    No i zbiera się chmura. Czarna. Canon/Velbon DF 50/Svierdlovsk 4/Lubitel 166B/Ami 66/Zorka 5
    Mówcie, bo kiedyś będę robił takie zdjęcia i takie, i takie, i takie, i takie, a to wszystko tylko kwestia czasu, bo póki co robię takie zdjęcia.
    Zaczątek portfolio: link

  9. #9

    Domyślnie Odp: Andora, a sprzęt foto

    Witam, planuję wyjazd do Andory, a w zasadzie przejazd przez nią i przypadkiem trafiłam na ten temat w Google. Jest bardzo stary więc może zapytam jak to teraz wygląda? Może się ktoś orientuje? Czy jest sens kupowania tam sprzętu foto? Jeżeli tak to bym musiała się przygotować - wziąć więcej kasy, ale z tego co tu czytam, chyba już nie ma to sensu. Przy obecnych cenach dolara i euro to chyba już nic nie opłaca się kupować.

    Ewentualnie na początku lutego będę przelatywać przez Dubaj, tam podobno jest tania elektronika i sprzęt foto. Przy czym nie będę opuszczać lotniska. Ktoś się orientuje jak obecnie wyglądają tam ceny uwzględniając kurs dolara, a w Andorze to Euro. U nas pewnie też ceny zaraz skoczą, więc nie wiem czy czekanie ma jakikolwiek sens.

    W USA niby zawsze były tańsze aparaty i obiektywy, jeden obiektyw nawet mam z USA, ale teraz to bym musiała przez internet kupić w jakimś sklepie internetowym, a to nie ma sensu, bo mi oclą.
    Ostatnio edytowane przez Nanmi ; 23-11-2021 o 11:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •