Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Canon EOS R - przebieg migawki

  1. #11
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 759

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - przebieg migawki

    Cytat Zamieszczone przez Makudonarudo Zobacz posta
    W sumie ciekawe po co te pytania o przebieg. Z praktycznego punktu widzenia i tak nic to nie daje.
    Tym bardziej w bezlusterkowcu który na rynku jest od niedawna.

    No i po drugie - ja akurat 95% fot robię na migawce elektronicznej. (5% na mechanicznej jak muszę podpiąć lampę błyskową, lub mam za duży rolling shutter na elektronicznej)
    Więc tu mi migawka pracuje tylko przy zmianie baterii/obiektywu. A że w międzyczasie poleci 1k zdjęć na elektronicznej?
    To fakt. Mam krótko R8 i praktycznie mechanicznej nie używałem dotąd.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #12

    Dołączył
    May 2021
    Miasto
    OPOle
    Posty
    8

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - przebieg migawki

    cześć, zrobiłem sobie odczyt na R5 wedle podanego tu sposobu i mam taki wynik:
    <TotalShoot>56751</TotalShoot><TotalShutter>82994</TotalShutter>
    Więc zrobiłem 56751 zdjęć czy 82994?

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 260

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - przebieg migawki

    Pod podlinkowanym w tym poście https://www.canon-board.info/threads...=1#post1458046 filmikiem z YouTube można znaleźć taki komentarz:

    On my R6, "TotalShoot" matches the total of captures I made with my camera since I bought it, whether using MS or ES, but "TotalShutter" seems to match the mechanical shutter actuations, because its value increments by one everytime I turn my camera on, and everytime I take a picture using MS, but it does not change when I take a picture using ES, so I guess we can pretty much subtract "TotalShutter" from "TotalShoot" to get the amount of electronic actuations.
    Also, video recording doesn't change the value of "TotalShoot"

  4. #14

    Dołączył
    May 2021
    Miasto
    OPOle
    Posty
    8

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - przebieg migawki

    Widziałem ten komentarz i nie wiem co myśleć o wiarygodności tego odczytu, bo ani przez chwilę nie miałem włączonej elektronicznej migawki.

  5. #15
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 828

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - przebieg migawki

    Robiłem kilka dni temu skrypt na moim R i generalnie mam większą liczbę "totalshoot" niż "totalshutter". Ja to interpretuję tak, że "totalshoot" to liczba wszystkich fot, a "totalshutter" to użycie migawki, tylko, że Twój wynik burzy moją teorię... U mnie różnica nie jest duża a liczba "totalshoot" zgadza się mniej więcej z moimi szacunkami ile mogę mieć przebiegu.

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 104

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - przebieg migawki

    Ja dziś spróbuję z 5Mk2. Powinienem mieć kilkadziesiąt mechanicznych i kilka tysięcy elektronicznych - zobaczę jak to wygląda.

    p,paw
    https://pawel.online | R5mk2 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Recenzja R5mk2 | AirPower 2024

  7. #17
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 828

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - przebieg migawki

    Dodam, że Tornado EOS pokazuje, że powinien odczytać przebieg z R, ale jak odpinam do kompa R, to mi go Tornado w ogóle jakby nie czyta. Nie wiem czym to jest spowodowane, a można by mieć punkt odniesienia.

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 104

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - przebieg migawki

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Ja dziś spróbuję z 5Mk2. Powinienem mieć kilkadziesiąt mechanicznych i kilka tysięcy elektronicznych - zobaczę jak to wygląda.

    p,paw
    Niestety wygląda na to, że EOSCard nie działa na mk2.

    p,paw
    https://pawel.online | R5mk2 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Recenzja R5mk2 | AirPower 2024

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 057

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - przebieg migawki

    Czy używanie video nie wpływa na licznik tych klatek?

  10. #20
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 828

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - przebieg migawki

    Nie wiem. Ja generalnie video nie używałem. Max 10 minut na przestrzeni paru lat.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •