Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 133

Wątek: Samsung S24 Ultra

  1. #1
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    828

    Domyślnie Samsung S24 Ultra

    Chciałem założyć jakże ciekawy wątek o całkiem nowym i rewolucyjnym telefonie od Samsunga czyli najnowszym modelu S24 Ultra. Macie zamiar wymieniać swoje telefony na to cudo? Jak kupię to zrobię testy i pokaże jak cudowne zdjęcia robi ten telefon a obróbka odbywa się przez AI czyli wszystko się samo robi, zapewne żaden Canon tego nie potrafi. Może są tacy co wymienią stare zużyte Canony na ten świetny aparat z internetem?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 454

    Domyślnie Odp: Samsung S24 Ultra

    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    Może są tacy co wymienią stare zużyte Canony na ten świetny aparat z internetem?
    To nie jest "świetny aparat" tylko 5 świetnych aparatów, każdy z inną matrycą i innym obiektywem. Nie każdy Canonier dorobił się takiego zestawu
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 484

    Domyślnie Odp: Samsung S24 Ultra

    Ja się dorobiłem aż siedmiu aparatów, więc ten szajsung jest jeszcze do tyłu

    Wczoraj córka zrobiła nam, dziadkom, prezent, ofiarowując nam wydrukowaną przez EMPiK książeczkę ze zdjęciami swoimi i wnucząt zrobionymi jej telefonem, w tym sporo w formacie zbliżonym do A4.

    Poczekaj dziecko, mówię, muszę wziąć okulary. Po chwili oglądania zdjąłem je i powiedziałem "Muszę zdjąć okulary, bo coś ujowo to wygląda". Taktownie nie spytałem o model telefonu
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #4
    Początki nałogu Awatar janhalb
    Dołączył
    Dec 2008
    Wiek
    53
    Posty
    305

    Domyślnie Odp: Samsung S24 Ultra

    Serio podniecacie się faktem, że Wasze profesjonalne lub półprofesjonalne aparaty fotograficzne z wymienną optyką robią lepsze zdęcia niż komórka?… :-)
    Amator, po prostu amator*

    *Słownik Języka Polskiego PWN: AMATOR: 1. 'osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności' https://500px.com/janhalb

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 454

    Domyślnie Odp: Samsung S24 Ultra

    Cytat Zamieszczone przez janhalb Zobacz posta
    Serio podniecacie się faktem, że Wasze profesjonalne lub półprofesjonalne aparaty fotograficzne z wymienną optyką robią lepsze zdęcia niż komórka?… :-)
    Może bardziej podniecamy się faktem, że tymi aparatami robimy lepsze zdjęcia niż komórką, którą też mamy na co dzień.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 408

    Domyślnie Odp: Samsung S24 Ultra

    Poprzednik potrafił Księżyc. Co ten nam przynosi?

    --- Kolejny post ---

    Moja córka maluje (amatorsko) i robię jej dokumentację fotograficzną wykonanych prac. Wczoraj chciała zrobić zdjęcie swoim telefonem, a ma huawei'a serii P pro, czyli jakby specjalizowanego na photo. Po jakichś 10 minutach prób stwierdziła, że jednak telefonem nie da się zrobić zadowalającego zdjęcia i powiedziała "Jednak ty zrób".
    Taka historyjka.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 484

    Domyślnie Odp: Samsung S24 Ultra

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Może bardziej podniecamy się faktem, że tymi aparatami robimy lepsze zdjęcia niż komórką, którą też mamy na co dzień.
    Skupiłbym się na "lepszości" technicznej, a nie na wartości artystycznej, lub emocjonalnej. Po prostu ludzi obcujących na co dzień z fotografią wysokiej jakości krew zalewa na techniczną bylejakość wielu obrazów ze smartfonów.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  8. #8
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    828

    Domyślnie Odp: Samsung S24 Ultra

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Może bardziej podniecamy się faktem, że tymi aparatami robimy lepsze zdjęcia niż komórką, którą też mamy na co dzień.
    O właśnie, i to jest sedno sprawy. Podniecamy się tym, że nie ważne czy to Canon czy Nikon czy Sony jeśli umiesz w foto to zrobisz każdym z tych aparatów lepsze jakościowo zdjęcie niż nawet najlepszy Samsung czy iPhone. A to, że obecnie już mało kogo jakość obchodzi to inna sprawa...

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    To nie jest "świetny aparat" tylko 5 świetnych aparatów, każdy z inną matrycą i innym obiektywem. Nie każdy Canonier dorobił się takiego zestawu
    To też prawda, ciekaw jestem jak Samsung sobie obecnie radzi w foto.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Ja się dorobiłem aż siedmiu aparatów, więc ten szajsung jest jeszcze do tyłu

    Wczoraj córka zrobiła nam, dziadkom, prezent, ofiarowując nam wydrukowaną przez EMPiK książeczkę ze zdjęciami swoimi i wnucząt zrobionymi jej telefonem, w tym sporo w formacie zbliżonym do A4.

    Poczekaj dziecko, mówię, muszę wziąć okulary. Po chwili oglądania zdjąłem je i powiedziałem "Muszę zdjąć okulary, bo coś ujowo to wygląda". Taktownie nie spytałem o model telefonu
    Nie mam niestety porównania do wydrukowanych zdjęć z telefonu ale mam kilka swoich albumów i nawet te z Canona M50 czy później Sony A6400 wyglądają bardzo dobrze. Może w przyszłości coś "druknę" dla porównania a niebawem szykuje się mam nadzieję ciekawy wypad to będzie co robić

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Poprzednik potrafił Księżyc. Co ten nam przynosi?

    --- Kolejny post ---

    Moja córka maluje (amatorsko) i robię jej dokumentację fotograficzną wykonanych prac. Wczoraj chciała zrobić zdjęcie swoim telefonem, a ma huawei'a serii P pro, czyli jakby specjalizowanego na photo. Po jakichś 10 minutach prób stwierdziła, że jednak telefonem nie da się zrobić zadowalającego zdjęcia i powiedziała "Jednak ty zrób".
    Taka historyjka.
    Ten już raczej w księżyc nie będzie umiał bo mu zmniejszyli zooma

  9. #9

  10. #10
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 605

    Domyślnie Odp: Samsung S24 Ultra

    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    ..obróbka odbywa się przez AI czyli wszystko się samo robi, zapewne żaden Canon tego nie potrafi. ....
    Trzeba tu dopisać słowo: jeszcze. To kwestia kilku lat.
    Ja nie wartościuje. Ja pisze o swoich przypuszczeniach. Opcja do ustawienia w menu, więc żaden 'dinozaur' nie powinien narzekać.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •