Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 133

Wątek: Samsung S24 Ultra

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 408

    Domyślnie Odp: Samsung S24 Ultra

    Jak już mamy wątek o telefonach. to może ktoś wie i wytłumaczy mnie głupiemu, dlaczego żeby korzystać z telefonu, trzeba koniecznie mieć konto w guglu? Przecież telefon to komputer o dość dużych możliwościach, a na komputerze nie trzeba mieć żadnych kont, żeby korzystać z internetu, sprawdzać pocztę w oprogramowaniu trzecich firm, korzystać z jakichś aplikacji. A konieczność posiadania konta (w guglu), żeby wystukać dziewięć cyfr i zadzwonić, to mistrzostwo świata.

    Kiedyś miałem telefon pod windą mobajl (nawiasem mówiąc szkoda, że to zdechło) i tam też Małymiękki wymuszał konto. Pamiętam też czasy, gdy powstawały komórki i wtedy nic nie trzeba było mieć oprócz telefonu i palca do naciskania.
    Pytam poważnie (na tyle, na ile ten wątek jest poważny), bo mnie to dręczy od jakiegoś czasu.

    Jak jest wartość dodana z konta, oprócz konieczności bycia szpiegowanym?

    Na miejscu adminów zawczasu przeniósłbym ten wątek do Hydeparku.
    Ostatnio edytowane przez Leon007 ; 23-01-2024 o 00:47
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 050

    Domyślnie Odp: Samsung S24 Ultra

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta

    Jak jest wartość dodana z konta, oprócz konieczności bycia szpiegowanym?
    Zawsze jakiś backup masz, a konto mozesz sobie założyć tylko pod tel.

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 408

    Domyślnie Odp: Samsung S24 Ultra

    Ale backup mogę sobie zrobić gdziekolwiek: na pendrive'ie, w stacjonarnym komputerze... Od strony informatyczno-technicznej konto nie jest potrzebne do takich i podobnych rzeczy.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 076

    Domyślnie Odp: Samsung S24 Ultra

    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta

    A pisz proszę za siebie i nie zarzucaj mi sięgania do używek bo sobie tego nie życzę ale jeśli masz coś mądrego do napisania to zapraszam do udziału w dyskusji bo na razie to kiepsko wyszło.
    Albo "uderz w stół, nożyce się odezwą", albo kompletny brak poczucia humoru. W jednym i w drugim przypadku - moje serdeczne wyrazy ubolewania.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 223

    Domyślnie Odp: Samsung S24 Ultra

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Jeśli chodzi o foto to ja polecam Pixel-e od Google, aktualnie mam 6 Pro i nie zamieniłbym na nic innego, no ewentualnie na 8 Pro Długo byłem fanem Samsunga, ale po zakupie Pixela nie ma wg mnie nic lepszego.
    To jest tak jak w świecie C, N, S klasycznych aparatów

    jp

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Zależy co rozumiemy przez obróbka

    W klasycznych aparatach obraz tworzony jest przez obiektyw, zapisywany na matrycy i teraz "wchodzi do pracy" klasycznie rozumiana obróbka i zapis w pamięci
    W fotografii obliczeniowej obróbka rozpoczyna się już przy tworzeniu obrazu, to składanie i wybór z wielu krótkich o różnych ustawieniach ekspozycji z dwu lub więcej matryc z obiektywami o różnej ogniskowej i po złożeniu klasycznie rozumiana obróbka i zapis w pamięci. To tworzenie obrazu może być (jest) optymalizowane przez AI zależności od treści i potrzeb

    jp
    AI w smartfonach szybko się rozwija od 2020-2021 i to w wielu warstawch : interfejsu użytkownika, ustawień do zdjęcia, tworzenia "zapisu na matrycy", dalszej obróbki i zapisu w plikach zdjęciowych (RAW, jpg) i następnie w oprogramowaniu do obróbki plików zdjęciowych.
    Jedną z funkcji AI działających w trakcie tworzenia "zapisu na matrycy" i dalszej obróbce (można w ustawieniach ON/OFF) jest Optymalizator Sceny, w S24 Ultra zawiera już 30 trybów.

    Optymalizator sceny to inteligentny asystent zdjęć, który automatycznie wykrywa zawartość kadru i dostosowuje ustawienia aparatu, aby pomóc Ci uchwycić najlepsze dostępne ujęcie. Optymalizator sceny może dostosować wiele ustawień, a także wybierać spośród około 30 trybów, aby znaleźć najbardziej odpowiedni dla Twojego obrazu.

    Zoptymalizowane sceny obejmują: jedzenie, zwierzęta, niebo, brzegi, śnieg, portrety, krajobrazy, góry, sceny uliczne, ptaki, kwiaty. Zieleń, Plaże, Sceny nocne, Podświetlane, Sceny wewnętrzne, Warkocze, Wschody i zachody słońca, Wodospady, Tekst, Odzież, Pojazd, Twarz, Napój, Ludzie, Kot, But, Pies, Scena i Dziecko.

    https://www.samsung.com/uk/support/m...do-i-use-them/

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 23-01-2024 o 10:23
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 050

    Domyślnie Odp: Samsung S24 Ultra

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Ale backup mogę sobie zrobić gdziekolwiek: na pendrive'ie, w stacjonarnym komputerze... Od strony informatyczno-technicznej konto nie jest potrzebne do takich i podobnych rzeczy.
    Ty nie bedziesz chciał a gruba baba z Wyoming będzie skarżyć guugla, bo nie miala domyślnie backupu.

    Jak powiedziałem, mozesz założyć sobie jakis nowy email i po sprawie.

  7. #27

    Domyślnie Odp: Samsung S24 Ultra

    Najlepszy był telefon z tarczą jednak. Jak ktoś się zgłaszał to nie trzeba było chociaż pytać gdzie jest
    Nie trzeba było go restartować, aktualizować, zakładać kont...

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Ja się dorobiłem aż siedmiu aparatów, więc ten szajsung jest jeszcze do tyłu
    I te wszystkie 7 aparatów cały czas nosisz przy sobie?

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Wczoraj córka zrobiła nam, dziadkom, prezent, ofiarowując nam wydrukowaną przez EMPiK książeczkę ze zdjęciami swoimi i wnucząt zrobionymi jej telefonem, w tym sporo w formacie zbliżonym do A4.

    Poczekaj dziecko, mówię, muszę wziąć okulary. Po chwili oglądania zdjąłem je i powiedziałem "Muszę zdjąć okulary, bo coś ujowo to wygląda". Taktownie nie spytałem o model telefonu
    Nie było przykro córce po tym jak w tak piękny sposób określiłeś wygląd Twoich wnuków w książeczce ze zdjęciami? Dobrze, że po tym taktownie nie spytałeś o model telefonu. To pewnie uratowało sytuację.

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Skupiłbym się na "lepszości" technicznej, a nie na wartości artystycznej, lub emocjonalnej. Po prostu ludzi obcujących na co dzień z fotografią wysokiej jakości krew zalewa na techniczną bylejakość wielu obrazów ze smartfonów.
    Czyli gdyby Twoja córka robiła zdjęcia 600D z podpiętym 18-55mm na automacie to nagle by jej zdjęcia stały się lepsze technicznie? Muszę Cię zmartwić, niechlujność i bylejakość w zdjęciach nie zależy od użytego sprzętu. To nie wina użytego aparatu, a Twojej córki.



    Niektórzy mogą tutaj tupać nóżkami, ale fakt jest taki, że telefony zrobiły potężny skok jakościowy w kwestii foto i video w ostatnich latach. Jasne, że w cropie 100% nie będzie tylu detali co z fizycznie większych matryc oraz wysokorozdzielczych obiektywów.



    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    Właśnie też mnie kusiło jakiś czas temu kupić tego Pixela 8 Pro ale u nas nie ma gdzie go kupić a ja nie chce telefonu bez wsparcia dlatego odrzucam takie firmy, które z góry mają na nas "wywalone".
    Jakiego dokładnie wsparcia brakuje? W sensie, że nie ma fizycznie u nas sklepu?

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Jak już mamy wątek o telefonach. to może ktoś wie i wytłumaczy mnie głupiemu, dlaczego żeby korzystać z telefonu, trzeba koniecznie mieć konto w guglu? Przecież telefon to komputer o dość dużych możliwościach, a na komputerze nie trzeba mieć żadnych kont, żeby korzystać z internetu, sprawdzać pocztę w oprogramowaniu trzecich firm, korzystać z jakichś aplikacji. A konieczność posiadania konta (w guglu), żeby wystukać dziewięć cyfr i zadzwonić, to mistrzostwo świata.

    Kiedyś miałem telefon pod windą mobajl (nawiasem mówiąc szkoda, że to zdechło) i tam też Małymiękki wymuszał konto. Pamiętam też czasy, gdy powstawały komórki i wtedy nic nie trzeba było mieć oprócz telefonu i palca do naciskania.
    Pytam poważnie (na tyle, na ile ten wątek jest poważny), bo mnie to dręczy od jakiegoś czasu.

    Jak jest wartość dodana z konta, oprócz konieczności bycia szpiegowanym?]
    Na komputerze nie trzeba mieć żadnych kont? Przespałeś ostatnie lata? Czasy się zmieniły troszkę od czasu Workbencha czy DOSa. Jest masa regulaminów, licencji i zgód które musisz zaakceptować. Teraz nawet nie zainstalujesz W11 bez Internetu (jakieś obejście to oobe\bypassnro).

  8. #28
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 704

    Domyślnie Odp: Samsung S24 Ultra

    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    Właśnie też mnie kusiło jakiś czas temu kupić tego Pixela 8 Pro ale u nas nie ma gdzie go kupić a ja nie chce telefonu bez wsparcia dlatego odrzucam takie firmy, które z góry mają na nas "wywalone".
    Nie ma żadnego problemu ze wsparciem gwarancyjnym. Akurat doświadczyłem tego, ponieważ w moim egzemplarzu w drugim tygodniu używania samoistnie strzeliło jakieś szkło w obiektywie (problem znany w tym modelu), odesłałem do sklepu, a ten do "ASO" Google w Niemczech i w ciągu niecałych 14 dniu telefon wrócił do mnie naprawiony. Mam go już prawie 2 lata i bez zastrzeżeń.

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Jak już mamy wątek o telefonach. to może ktoś wie i wytłumaczy mnie głupiemu, dlaczego żeby korzystać z telefonu, trzeba koniecznie mieć konto w guglu? Przecież telefon to komputer o dość dużych możliwościach, a na komputerze nie trzeba mieć żadnych kont, żeby korzystać z internetu, sprawdzać pocztę w oprogramowaniu trzecich firm, korzystać z jakichś aplikacji. A konieczność posiadania konta (w guglu), żeby wystukać dziewięć cyfr i zadzwonić, to mistrzostwo świata.

    Kiedyś miałem telefon pod windą mobajl (nawiasem mówiąc szkoda, że to zdechło) i tam też Małymiękki wymuszał konto. Pamiętam też czasy, gdy powstawały komórki i wtedy nic nie trzeba było mieć oprócz telefonu i palca do naciskania.
    Pytam poważnie (na tyle, na ile ten wątek jest poważny), bo mnie to dręczy od jakiegoś czasu.

    Jak jest wartość dodana z konta, oprócz konieczności bycia szpiegowanym?

    Na miejscu adminów zawczasu przeniósłbym ten wątek do Hydeparku.
    Z tego co kojarzę to chyba wcale nie ma konieczności dodawania konta, a jak coś to zawsze możesz podać "fejkowe" Ja intensywnie korzystam z backup-u zdjęć (nie muszę o tym pamiętać) i z dysku Google (mam nawet wykupiony pakiet 100 GB). Uważam, że jest to mega wygodne. Ponadto super istotnym narzędziem jest dla mnie menedżer haseł od Google.

    Co do kompa, to kilka dni temu składałem Młodemu PC i tam tez przy instalacji Windowsa w zasadzie tez trzeba założyć konto.

    Owszem szpiegują, ale jak akurat nie mam z tym aż takiego problemu, by się przejmować.
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 23-01-2024 o 11:56

  9. #29

    Domyślnie Odp: Samsung S24 Ultra

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Nie ma żadnego problemu ze wsparciem gwarancyjnym. Akurat doświadczyłem tego, ponieważ w moim egzemplarzu w drugim tygodniu używania samoistnie strzeliło jakieś szkło w obiektywie (problem znany w tym modelu), odesłałem do sklepu, a ten do "ASO" Google w Niemczech i w ciągu niecałych 14 dniu telefon wrócił do mnie naprawiony. Mam go już prawie 2 lata i bez zastrzeżeń.
    Ja mam 7 Pro. W tych pieniądzach ciężko kupić coś lepszego. Legendarna już płynność systemu plus wspaniała haptyka sprawia, że telefon zwyczajnie cieszy.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Owszem szpiegują, ale jak akurat nie mam z tym aż takiego problemu, by się przejmować.
    Trzeba rozróżnić chyba to szpiegowanie. To, że Google zbiera o nas informacje nie musi oznaczać, że jest to dla nas złe, a z całą pewnością nie wszystko. Dostosowanie reklam, podsyłanych treści, informacji czy nawet głupie uczenie się ładowania, słownika pod konkretnego użytkownika sprawia, że telefon jest bardziej funkcjonalny. Możliwość używania tego samego konta na TV, komputerze, tablecie, w samochodzie i telefonie sprawia, że wszędzie mam dostęp do tego samego - moich zdjęć, filmów, ulubionej muzyki, dokumentów, wiem co przeczytałem, obejrzałem, przeglądałem, skasowałem. Dla niektórych to żadna wartość, inni to doceniają.
    Zaraz Leon007 napisze, że Netflix czy Amazon Prime Video to zło, bo trzeba mieć konto, zbierają do tego o nas informacje, aby podpowiadać nam filmy/seriale/programy o interesującej nas treści i tematyce. Lepsze rozwiązanie to "Szczęki" na VHS. Jaka jest wartość dodana z konta na Netfixie? Przecież i tu i tu coś sobie obejrzysz.
    Dziwię się, że i tak takie osoby używają jakiegokolwiek telefonu komórkowego. Przecież nawet kilkanaście lat temu spółki telekomunikacyjne zbierały o nas różne informacje w tym o naszej lokalizacji.

    Inny model szpiegowania mogą mieć chińskie telefony. Huawei zapewne pod presją dyktatorskiego rządu odwalił w grudniu 2022 taką akcję, że powinien być skreślony przez nas wszystkich z list zakupów. Zresztą przy budowaniu 5G Huawei i ZTE zostali określeni jak dostawcy wysokiego ryzyka. Niemieckie MSW do 2025, natomiast Brytole do 2027 chcą usunąć z sieci krytyczne komponenty Huawei ze względów bezpieczeństwa. Domyślam się, że swoją cegiełkę w tym dorzuciły Stany.
    Uprzedzając - wiem, że iPhony i Pixele są tam składane.
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 23-01-2024 o 14:02

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 408

    Domyślnie Odp: Samsung S24 Ultra

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Zaraz Leon007 napisze, że Netflix czy Amazon Prime Video to zło, bo trzeba mieć konto, zbierają do tego o nas informacje, aby podpowiadać nam filmy/seriale/programy o interesującej nas treści i tematyce. Lepsze rozwiązanie to "Szczęki" na VHS. Jaka jest wartość dodana z konta na Netfixie? Przecież i tu i tu coś sobie obejrzysz.
    Dziwię się, że i tak takie osoby używają jakiegokolwiek telefonu komórkowego. Przecież nawet kilkanaście lat temu spółki telekomunikacyjne zbierały o nas różne informacje w tym o naszej lokalizacji.
    Nie musisz leczyć moich kompleksów, bo ich nie mam, a telefonu używam intensywnie, zaś komputerów osobistych od początku ich istnienia - pisałem o tym w innym miejscu. Wiadomo, że jak ktoś, jak MstrG, od urodzenia chodzi w kajdanach, to po ich zdjęciu czuje się głupio lekko i bez problemu uzasadni ich konieczność.
    Pierwsze telefony nie zbierały innych informacji niż lokalizacja przybliżona, bo musiały łączyć się z nadajnikiem. I tyle. Nie wmawiaj sobie, że zawsze było tak jak teraz.

    Dedykuję tym, którzy potrzebują
    https://pl.wikisource.org/wiki/Pies_...kiewicz,_1910)

    Bangi - da się zainstalować Windę bez konta, a nawet jak masz preinstalowaną (jak to teraz w nowych kompach), to po instalacji można zlikwidować konto i dalej wszystko działa. Zrób to w telefonie. Połączenie z netem jest potrzebne tylko do zalegalizowania produktu.

    Ale nie o tym miało być, dyskusja poszła w złym kierunku, bo te wszystkie rzeczy o których piszecie są wiadome i jest to dobry temat na drugą część wątku, gdy będziemy pobijać rekord 3000 postów.
    Chodzi mi o zrozumienie jak to się stało, że duże możliwości komputerów zwanych smartfonami, nie zostały użyte do przedstawienia uczciwej propozycji techniczno-informatycznej. Za to dwie firmy zmonopolizowały rynek z wiadomymi propozycjami nie do odrzucenia.
    Nokia próbowała stworzyć system dobrowolny, ale nie udało się. Dlaczego? Bo nie tworzyła bańki reklamowej, a gruba baba z USA sobie nie poradziła?
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •