Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 43 z 43

Wątek: różnica w kartach

Mieszany widok

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 305

    Domyślnie Odp: różnica w kartach

    Cytat Zamieszczone przez adawro Zobacz posta
    Może czyta prosto z aparatu przez kabel USB.
    No właśnie o to pytam.

    IMHO trwałość gniazda USB-C w aparacie (plus zatyczka) jest niewiele większa (o ile w ogóle jest) od trwałości kart SD, poza tym pękniętą kartę zgrywasz, wyrzucasz, bierzesz kolejną i gitarra, a z uszkodzonym gniazdem USB w body co zrobisz? Jest też kwestia szybkości zgrywania - trzeba pilnować kabla USB (większość dostępnych u nas kabli chwali się mocą 20-50-100W, ale mało który pozwala na transmisję 10Gb/s czy nawet 5 Gb). Do tego gniazdo USB w laptopie/kompie - też nie wszystkie się nadają.

    Dlatego zgrywanie zdjęć po kablu traktuję raczej jako plan awaryjny, ewentualnie podpięcie serwisowe (kiedyś tylko przez USB dawało się ustawić/odczytać jakieś parametry w body, np. copyrighty) oraz - uwaga - tethering zdjęć (bardzo fajna sprawa), ale to nieco inna historia, kable i częstotliwość (przynajmniej u mnie), niż codzienne zgrywanie zdjęć.


    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Tylko raz czytnik (któryś tam stary SanDisk pro) popsuł mi kartę ale wina była moja bo nie zaktualizowałem w nim firmware a karta była zbyt nowa i zbyt duża.
    Tak, dokładnie. Tu chyba najbardziej widać dziejący się wciąż postęp w branży fotograficznej - karty i ich standardy transmisji wciąż idą do przodu. Także ten, trzeba niestety co jakiś czas zainwestować w nowy czytnik kart.

    W tej chwili korzystam z Lexar'a (tego trójkątnego) - jest w miarę nowy, ładnie pokazuje obecność karty i transmisję (LED normalnie jest czerwony, po włożeniu karty zmienia się na niebieski, który miga w trakcie ściągania, po ściągnięciu przestaje, i po odmontowaniu karty w kompie - jeszcze przed jej wyjęciem - zmienia się spowrotem na czerwony) - także polecam.
    Ale już myślę o kolejnym.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Zrzucam po kablu z aparatu. Poprzez EOS Utilities.
    O, to już właśnie odpisałem. Można tak, ale imho machanie kartami może być bezpieczniejsze (szczególnie przy SD, bo z CF faktycznie problemy były bardziej realne).
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 454

    Domyślnie Odp: różnica w kartach

    Cytat Zamieszczone przez mxw Zobacz posta
    trzeba niestety co jakiś czas zainwestować w nowy czytnik kart.
    Czytniki CFexpress nie są tanie.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 342

    Domyślnie Odp: różnica w kartach

    Używam czytnika cfexpress firmy sandisk usb-c 3.1 Gen 2, czytnika sd i cf firmy lexar usb 3.0 i czynika sd firmy sandisk usb 3.0 - nie miałem z nimi problemów
    EOS 3, 5D, R5

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •