Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Wątek: różnica w kartach

  1. #21
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 705

    Domyślnie Odp: różnica w kartach

    Cytat Zamieszczone przez jamto Zobacz posta
    Ile razy? Głównie focę w okresie wakacyjnym i od razu obrabiam by nie robić zaległości więc mogę przyjąć że przez 3 miesiące codziennie wyjmuję to da może jakieś 100 razy , no powiedzmy 150 dzieląc to na 12 miesięcy to ile wyjdzie na miesiąc. Karta nie ma 2 lat. A może coś w gnieździe ją uszkadza???
    Odnośnie mikro też słyszałem o awaryjności ale wynikającej z przegrzania. Mniejsza gorzej odprowadza ciepło. Ale to też niby podczas filmowania czy serii dużej ilości zdjęć.
    Skłaniam się na przesył kablem kosztem zaślepki która pewnie skruszeje, trudno. Jednak w okresie gwarancyjnym potraktuje ją tak jak poprzednie tak dla ciekawości, co z tą się stanie i będę bacznie się jej przyglądał.
    To ja nie wiem czy każda moja karta (a mam ich kilka) była łącznie 100 razy wyjmowana z aparatu. A ja też karty wyciągam.
    Jak dla mnie dużo, ale absolutnie nie usprawiedliwiam producenta.

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 048

    Domyślnie Odp: różnica w kartach

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Co łatwiej powyginać, na korkociąg przerobić? Papier toaletowy (karta SD), czy kartę z talii do gry (microSD)? Sorry za wypłycenie, ale karty microSD są małe, zwarte, nie mają mechanicznych przełączników zapisu. Wszystko co się może zepsuć to międzymordzie, czyli adapter. Ten łatwo wymienić. Nie piszę na podstawie historii zasłyszanych tylko własnych doświaczeń. Używam od lat Toshiby i Sandiska.
    https://youtube.com/shorts/kDo51LFZD...J6u9tWfQfVWIBe

    To elektronika, zepsuć się może wszystko.

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie Odp: różnica w kartach

    Kilka razy ratowałem z opresji znajomą, która używa w Canonie kart microSD z adapterem gdzie nagle znikały z karty wszystkie zrobione zdjęcia. Zdjęcia udawało się odzyskać ale nie prostymi metodami typu Recuva.

  4. #24
    Początki nałogu Awatar tomphoto
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    51°45'23 19°25'49
    Posty
    414

    Domyślnie Odp: różnica w kartach

    Sandisk Extrreme, egzemplarz z przed 10 lat, też się obudowa przy pinach rozpadła. Zużycie materiału tak to oceniam, nic wieczne nie jest
    http://www.tomphoto.pl Fotografujcie, jeżeli sprawia wam to radość.

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 305

    Domyślnie Odp: różnica w kartach

    Sandisk unikam (mam jedną) bo są zbyt popularne, czyli zbyt często podrabiane. Polecam Kingstony i Lexary - odpukać na razie żadnych problemów z oryginalnością i jakością.
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 409

    Domyślnie Odp: różnica w kartach

    Tak samo, z posiadanych kingstonów i sandisków tylko te drugie się psuły, kilka razy.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 498

    Domyślnie Odp: różnica w kartach

    Pamiętajcie, że obecny Lexar i stary Lexar (nawet po wykupieniu przez Micron) łączy tylko nazwa. Chińczycy wykupili prawa do marki w 2017 roku, to już inna technologia i szkoda pieniędzy na nią wg mnie... To ten sam przypadek co niektóre stare japońskie marki (nazwa wykupiona a produkcja tłuczona przez chińskie bądź tureckie firmy o całkowicie innej jakości).

    Ps. Ja obecnie testuje Samsungi Pro. Wcześniej nigdy nie miałem problemów z SanDisk Extreme, czy innymi markami. Każdy dysk i każda karta każdej firmy może paść. Nie ma rzeczy, które się nie psują
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 17-02-2024 o 10:37

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 048

    Domyślnie Odp: różnica w kartach

    Mam Lexara na CFexpress i przez Lexarowski czytnik niemiłosiernie muli. Tych osiągów z pudełka to chyba nigdy nie osiągnie. Nad zakupem następnej, karty mocno się zastanowię.

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 484

    Domyślnie Odp: różnica w kartach

    Problem polega na tym, że na rynku jest bez liku podróbek różnych artykułów, w tym kart pamięci, a nasi rodzimi handlowcy sprowadzają je od Chińczyków i sprzedają jako oryginały, a na to nie ma żadnej gwarancji, że to jest oryginał, a co najwyżej sklep przyjmie reklamację, z czego goowno wynika, bo po utracie danych otrzymanie- lub kupienie- nowej karty grożącej utratą danych wiele dobrego nie wnosi.

    Allegro ma wywalone na handel podróbkami, a krajowe przedstawicielstwa różnych firm chyba też.

    Kiedyś walczyłem na Allegro z podróbkami filtrów polaryzacyjnych B+W oraz manetek przerzutek Shimano i nic z tego nie wynikło, a kupno towaru w jakimś uznanym sklepie gwarantuje tylko wyższą cenę, a reszta się okaże.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie Odp: różnica w kartach

    Ktoś kupił na Aliexpress przenośny dysk Samsung SSD 1TB. Zaczął kopiować na niego dane i początkowo choć wolno jak na SSD jakoś szło ale po chwili się coś zatkało i ani rusz. Po otwarciu obudowy okazało się, że wewnątrz jest pendrive o pojemności 32GB udający 1TB.
    Podobne historie można przeczytać odnośnie kart SD. Karta o pojemności 32GB jest widziana jako 128GB tylko w miarę jej zapełniania kasowane są wcześniejsze dane.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •