Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Wątek: różnica w kartach

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 032

    Domyślnie Odp: różnica w kartach

    Moim zdaniem ogólnie sama koncepcja budowy kart SD jest bardzo wrażliwa mechanicznie. Zdecydowanie lepiej wypadają pod tym względem MicroSD, niestety pojemności i szybkości trochę z tyłu.
    Nie bez powodu profesjonaliści trzymali się bardzo długo starych CompactFlash, na krótko zastąpionych spóźnionym CFast. Obecnie niejako CFexpress jest następcą, ale cenowo nie bardzo.
    1DX + 50L

  2. #12

    Domyślnie Odp: różnica w kartach

    Nie nie używam kart jakoś ekstremalnie, nie wystawiam na słońce z reguły mam w aparacie czy w futerale. Myślę sobie, że częste wyciąganie do czytnika a potem do gniazda aparatu może to powodować. Ale to tylko domysł. Przerzuciłem się na czytniki bo w starym 400d kiedy zgrywałem kablem po prostu skruszyła się osłona usb. Nie mogłem uwierzyć że Japończyki taką lichą gumę dali. Dlatego w 80d nie używam usb na rzecz czytników ale chyba zmienię nawyk. W 400d ale tam były pancerne CF nie było sprężyny tu w 80d jest i daje to jakiś opór bo w czytniki wkłada się lekko...
    Kolejne pytanie bo... ja raczej słucham mądrzejszych ode mnie. Powiedziano mi bym kupił właśnie dobre sandika i koniecznie dużą nie mini. Niby że miniaturyzacja wpływa na jakość kart a dobra Sandisc to lepsze wykonanie. No właśnie się przekonuję, psia mać. Czy zatem może iść w kierunku mini. Adapterek to kilka zł, nawet jak się połamie karta zostaje. Może mam źle wpojone myślenie o mini SD?
    @adawro, napisałem nie czytając Twojego posta więc i ja dołączę się do tego co napisałeś, w sensie że pytam.
    Ostatnio edytowane przez jamto ; 10-01-2024 o 18:06

  3. #13

    Domyślnie Odp: różnica w kartach

    EDIT. Dodam, że praktycznie nie kręcę filmów (czasem jakiś tam krótki) jak tez bardzo rzadko robię serię sportowych

  4. #14
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 705

    Domyślnie Odp: różnica w kartach

    Pisząc o mini chodzi Ci o microSD?
    Jeśli tak to PRZENIGDY nie idź w tym kierunku. Takie rozwiązanie jest mocno nierekomendowane, znam kilka przypadku z kręgu moich znajomych, że przez to stracili zdjęcia, a także o wiele podobnych historii czytałem na różnych grupach na FB. Po prostu jest to mocno awaryjne rozwiązanie.
    Ja stosuję metodę, że używam kilku kart zamiast jednej dużej, ale w kontekście pojemności, tzn. nigdy bym nie kupił 128 GB, wolałbym 2 x 64 lub 4 x 32.

    A tak z ciekowości jak często zgrywałeś, w sensie ile operacji wyjmowania/wkładania miesięcznie? Tak mniej więcej oczywiście.

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 077

    Domyślnie Odp: różnica w kartach

    Demonizowanie z tym microSD. Używam na R, R10, wcześniej na 6D i zero problemów.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  6. #16
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 705

    Domyślnie Odp: różnica w kartach

    Może miałeś szczęcie, ja akurat nie demonizuję. Znam kilka przypadków jak pisałem, że był problem.

  7. #17
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    723

    Domyślnie Odp: różnica w kartach

    Nigdy nie wyciągałem karty z aparatu, ciągne zdjęcia przez kabel. Zero problemów.

  8. #18
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    xyz
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: różnica w kartach

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Ja stosuję metodę, że używam kilku kart zamiast jednej dużej, ale w kontekście pojemności, tzn. nigdy bym nie kupił 128 GB, wolałbym 2 x 64 lub 4 x 32.
    Tego właśnie nauczyłem się z tego forum Jest to dużo bezpieczniejsze. A co do samego problemu kart SD , to pierwszy raz widzę takie uszkodzenia przy normalnej pracy z kartą. Sam używam karty firmy Sandisk i nie miałem takich problemów. Może trafiła się jakaś walnięta seria , albo podróbka ?!

  9. #19

    Domyślnie Odp: różnica w kartach

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Pisząc o mini chodzi Ci o microSD?
    Jeśli tak to PRZENIGDY nie idź w tym kierunku. Takie rozwiązanie jest mocno nierekomendowane, znam kilka przypadku z kręgu moich znajomych, że przez to stracili zdjęcia, a także o wiele podobnych historii czytałem na różnych grupach na FB. Po prostu jest to mocno awaryjne rozwiązanie.
    Ja stosuję metodę, że używam kilku kart zamiast jednej dużej, ale w kontekście pojemności, tzn. nigdy bym nie kupił 128 GB, wolałbym 2 x 64 lub 4 x 32.

    A tak z ciekowości jak często zgrywałeś, w sensie ile operacji wyjmowania/wkładania miesięcznie? Tak mniej więcej oczywiście.
    Ile razy? Głównie focę w okresie wakacyjnym i od razu obrabiam by nie robić zaległości więc mogę przyjąć że przez 3 miesiące codziennie wyjmuję to da może jakieś 100 razy , no powiedzmy 150 dzieląc to na 12 miesięcy to ile wyjdzie na miesiąc. Karta nie ma 2 lat. A może coś w gnieździe ją uszkadza???
    Odnośnie mikro też słyszałem o awaryjności ale wynikającej z przegrzania. Mniejsza gorzej odprowadza ciepło. Ale to też niby podczas filmowania czy serii dużej ilości zdjęć.
    Skłaniam się na przesył kablem kosztem zaślepki która pewnie skruszeje, trudno. Jednak w okresie gwarancyjnym potraktuje ją tak jak poprzednie tak dla ciekawości, co z tą się stanie i będę bacznie się jej przyglądał.
    Ostatnio edytowane przez jamto ; 11-01-2024 o 15:42

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 077

    Domyślnie Odp: różnica w kartach

    Co łatwiej powyginać, na korkociąg przerobić? Papier toaletowy (karta SD), czy kartę z talii do gry (microSD)? Sorry za wypłycenie, ale karty microSD są małe, zwarte, nie mają mechanicznych przełączników zapisu. Wszystko co się może zepsuć to międzymordzie, czyli adapter. Ten łatwo wymienić. Nie piszę na podstawie historii zasłyszanych tylko własnych doświaczeń. Używam od lat Toshiby i Sandiska.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •