Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: R6 vs R8 vs R6 mark II - porównanie po kilku miesiącach użytkowania

  1. #11
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    466

    Domyślnie Odp: R6 vs R8 vs R6 mark II - porównanie po kilku miesiącach użytkowania

    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    Mnie raz jedyny pokusiło aby włączyć film Huberta i po minucie wyłączyłem. Sorry nie mój klimat i nie mam nic do autora tylko...no właśnie, sprytnie omijane, że np. filmy są bardziej pod wideo a mnie to kompletnie nie obchodzi. Kilka argumentów jeszcze bym znalazł ale nie o tym
    No, a dlaczego ja nigdy nawet nie rozważam oglądania takich linków? Czy może moje życie jest bez tego gorsze?

  2. #12
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    828

    Domyślnie Odp: R6 vs R8 vs R6 mark II - porównanie po kilku miesiącach użytkowania

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    No, a dlaczego ja nigdy nawet nie rozważam oglądania takich linków? Czy może moje życie jest bez tego gorsze?
    Tego nie wiem Jeśli masz ochotę to śmiało oglądaj ja nie mam nic do tego. Ja wolę inną tematykę i jeśli już coś oglądam z tematów foto to filmy związane z widełoo omijam szeroko.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 050

    Domyślnie Odp: R6 vs R8 vs R6 mark II - porównanie po kilku miesiącach użytkowania

    Tez włączyłem, ale siły brakło żeby na to patrzeć.

    Z innej beczki wybrałem 5D4 jako zamiennik mk3. Mam R5 ale lustrem się jakoś mi się lepiej pracuje. No i czasem trzeba wbić jakiegoś gwoździa.

  4. #14
    Początki nałogu Awatar tomphoto
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    51°45'23 19°25'49
    Posty
    414

    Domyślnie Odp: R6 vs R8 vs R6 mark II - porównanie po kilku miesiącach użytkowania

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Tez włączyłem, ale siły brakło żeby na to patrzeć.

    Z innej beczki wybrałem 5D4 jako zamiennik mk3. Mam R5 ale lustrem się jakoś mi się lepiej pracuje. No i czasem trzeba wbić jakiegoś gwoździa.
    Dlaczego lepiej się pracuje lustrem ? rozwiń prosze
    http://www.tomphoto.pl Fotografujcie, jeżeli sprawia wam to radość.

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 050

    Domyślnie Odp: R6 vs R8 vs R6 mark II - porównanie po kilku miesiącach użytkowania

    Cytat Zamieszczone przez tomphoto Zobacz posta
    Dlaczego lepiej się pracuje lustrem ? rozwiń prosze
    W 80% to AF, 20% bateria.

    Jeśli chodzi o baterię to spawa wiadoma, nowsze puszki szybciej padają. Gdy pracuje aparat jest włączony nawet 10h, ostatnio fotografowałem dwa dni, było chyba 18h zdjęć. Dwie baterie w gripie wystarczyły w 5D3. Nawet nie chcę myśleć jak długo pociągnąłby mój R5.

    Auto Focus to to co w produktach sprawdza się lepiej. Wiadomo Dual Pixel jest super jeśli chodzi o ludzi, jednak czasem gdy mam stolik i ta textura jest nijaka, DP się wykłada a faza łapie bez problemu.
    Śmieszne to, ponieważ 600D złapie ścieg na portfelu a DP w R6M2 się wyłoży.

    Teraz żebym nie był gołosłowny pracuje, pracowałem na 600D, 60D, M50, 5D3, R5, R6M2 i u mnie fazowy lepiej się sprawdza w tym co robię. DP super ale jeśli chodzi o ludzi, produkty faza...

  6. #16
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    567

    Domyślnie Odp: R6 vs R8 vs R6 mark II - porównanie po kilku miesiącach użytkowania

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Tez włączyłem, ale siły brakło żeby na to patrzeć.
    No proszę, a według statystyk jest to najlepiej oglądany film na kanale, przykuwający uwagę widza na najdłużej, generujący wyświetlenia a najkrótszym czasie. W myśl zasady, ze wszystkim się nie dogodzi statystycznie jesteś wyjątkiem
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 484

    Domyślnie Odp: R6 vs R8 vs R6 mark II - porównanie po kilku miesiącach użytkowania

    Ja moim R7 ostatnio jedynie kameruję filmy dla Chińczyków, aby im udowodnić, co mi spier..lili, i- muszę przyznać- że jakoś to idzie, ale ja niczego nie ustawiam, przekręcam tylko wajchę, naciskam guzik, i goowno mnie obchodzi, jak ten film wyjdzie, a jego jedyną zaletą jest gotowy format MP4, którego nie muszę konwertować

    Co do DP to też stwierdziłem, najpierw na M5, a potem na R7, że to jest kompletna DooPa w wielu sytuacjach, w których DSLR radzą sobie wyśmienicie.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 050

    Domyślnie Odp: R6 vs R8 vs R6 mark II - porównanie po kilku miesiącach użytkowania

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Co do DP to też stwierdziłem, najpierw na M5, a potem na R7, że to jest kompletna DooPa w wielu sytuacjach, w których DSLR radzą sobie wyśmienicie.
    Właśnie tak to wygląda, w dodatku punkt ostrości jest jakiś duży. Często szuka i znaleźć nie może, a faza łapie od kopa.

  9. #19
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 704

    Domyślnie Odp: R6 vs R8 vs R6 mark II - porównanie po kilku miesiącach użytkowania

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    No proszę, a według statystyk jest to najlepiej oglądany film na kanale, przykuwający uwagę widza na najdłużej, generujący wyświetlenia a najkrótszym czasie. W myśl zasady, ze wszystkim się nie dogodzi statystycznie jesteś wyjątkiem
    Bo tacy starzy wyjadacze jak tutaj ogólnie już się nie nabierają na youtubowe produkcje, a wciąż dochodzą nowi, potencjalni użytkownicy - wg mnie tak to działa.
    Podkreślam jednak, że to moja osobista opinia i nie odnosi się konkretnie do Twoich filmów, a ogólnie do tego co jest na YT.

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 050

    Domyślnie Odp: R6 vs R8 vs R6 mark II - porównanie po kilku miesiącach użytkowania

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Bo tacy starzy wyjadacze jak tutaj ogólnie już się nie nabierają na youtubowe produkcje, a wciąż dochodzą nowi, potencjalni użytkownicy - wg mnie tak to działa.
    Podkreślam jednak, że to moja osobista opinia i nie odnosi się konkretnie do Twoich filmów, a ogólnie do tego co jest na YT.
    Na dzień dzisiejszy YT to szambo. Nowe filmy to w większości "recenzje". A te co mają nauczyć niedomagają.
    Ostatnio edytowane przez zdebik ; 12-01-2024 o 18:53

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •