Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Problem z obracaniem papieru - Canon TR4550

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2024
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3

    Smile Problem z obracaniem papieru - Canon TR4550

    Dzień dobry,
    Od dłuższego czasu mam problem z drukarką Canon TR4550. Mianowicie, ostatnio po użyciu opcji "drukuj obustronnie" drukarka dochodzi do momentu w którym teoretycznie powinna obrócić stronę, po czym drukarka wygląda jakby się zawieszała i wysuwa lekko (nieobrócony), podniszczony, papier do wyjścia drukarki, wyświetlając "Błąd zaciętego papieru". Dodam że było już wykonywane każde czyszczenie dostępne zarówno z poziomu ustawień drukarki jak i z poziomu komputera.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 408

    Domyślnie Odp: Problem z obracaniem papieru - Canon TR4550

    Nie znam tej akurat drukarki, ale "czyszczenie z poziomu ustawień drukarki jak i z poziomu komputera" nie usunie zanieczyszczeń w drukarce, a jedynie przepłucze system podawania atramentu. Spróbuj normalnie, "z poziomu własnej ręki" otworzyć drukarkę i zajrzeć do jej wnętrza oraz wyczyścić/odkurzyć tor papieru. Jeśli nie masz doświadczenia, to zrób delikatnie to, na co pozwala instrukcja w dziale troubleshooting, bez nadmiernego grzebania w jej wnętrznościach.
    Może się uda.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  3. #3

    Dołączył
    Jan 2024
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Problem z obracaniem papieru - Canon TR4550

    Wyczyściłem rolki podawania papieru oraz prześledziłem czy gdzieś nie jest zanieczyszczony tor papieru na tyle na ile było to możliwe i jak podawała instrukcja ale problem dalej się pojawia. Oprócz tego drukarka zaczęła czasem za 3, czasem za 5 dokumentem zaczęła jednak poprawnie drukować obustronnie, po czym wrócić przy następnym dokumencie do opisanego błędu. Z mojego poziomu (gdyż drukarki nie rozbierałem) nie widzę aby jakaś mniejsza część papieru mogła gdzieś blokować rolki w środku. Przesyłam link na temat modelu drukarki jeśli to pomoże: https://www.canon.pl/printers/pixma-tr4550/
    Ostatnio edytowane przez Zahinisu ; 01-01-2024 o 23:07

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 408

    Domyślnie Odp: Problem z obracaniem papieru - Canon TR4550

    Jak zajrzałeś i poczyściłeś środek to może jeszcze ponowna instalacja sterowników. Usuń te, co masz czyli odinstaluj i zainstaluj najnowsze ze strony producenta. Nie nadpisuj. No chyba, że takie sztuczki zaczęły się dziać po jakiejś aktualizacji, to wtedy lepiej wrócić do początków czyli płyty, która była w pudełku.
    To tyle, co mogę doradzić ogólnie, bo nie znam tej drukarki (mówiłem) i też nie jestem serwisantem drukarek. Może ktoś inny wie lepiej.
    Ostatnio edytowane przez Leon007 ; 01-01-2024 o 23:25
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  5. #5

    Dołączył
    Jan 2024
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Problem z obracaniem papieru - Canon TR4550

    Instalacja sterowników z płyty też nic nie dała, niestety. Czyli prawdopodobnie jedynie co mi zostaje to odesłanie jej do serwisu?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •