Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: R6 Mark II - nowy aparat z usterką?

  1. #11
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 704

    Domyślnie Odp: R6 Mark II - nowy aparat z usterką?

    Cytat Zamieszczone przez mr-blond Zobacz posta
    Podłączę się do pytania odnośnie usterek w R6 mk2. Problem odgłosów z puszki również mnie zaniepokoił, ale skoro to normalne to niech mu będzie... Mam problem z podłączeniem tamrona 24-70 G2 za pomocą redukcji commlite (ef -> rf)... po pierwsze jakby delikatny luz redukcji powodował rozłączanie obiektywu od puszki, a druga sprawa jest taka, że AF wybitnie działa gorzej niż z R6 pierwszej generacji (mam do porównania puszkę R6 mk1 w pracy).

    Obstawiacie, że to problem komunikacji z puszką, czy wymienić przejściówkę?... gorzej mi, że wydane więcej $$ na lepszą puchę a działa gorzej niż starszy egzemplarz...
    Zacząłbym od szukania przyczyn w niesystemowych akcesoriach.

  2. #12

    Domyślnie Odp: R6 Mark II - nowy aparat z usterką?

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Zacząłbym od szukania przyczyn w niesystemowych akcesoriach.

    Dzięki, też mam taki plan. Jutro ma przyjść przejściówka oryginalna canonowska. Zobaczymy co będzie.
    Pytam bo może ktoś z Was się spotkał już z takim tematem (choćby w necie) - ja szukam od soboty i nic jeszcze nie znalazłem poza kilkoma opiniami, że ta przejściówka ma luzy i nie zawsze łączy - to też potwierdzam na swoim przypadku.

    Najdziwniejsze jest to, że na MK1 nie ma żadnych problemów a z MK2 już coś mu się nie podobuje.

  3. #13
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 704

    Domyślnie Odp: R6 Mark II - nowy aparat z usterką?

    Kilka razy na FB widziałem opinie, że Commlite sprawa różne problemy, stąd taka sugestia na początek.

  4. #14

    Domyślnie Odp: R6 Mark II - nowy aparat z usterką?

    Problem rozwiązany. Kupiłem oryginał z dodatkowym pierścieniem.
    Widać różnicę w wykonaniu - zdecydowanie lepsze spasowanie i uszczelnienie.
    Obiektyw dostał kopa z oryginalną przejściówką. Ciągle dziwi mnie, że na MK1 zamiennik dawał radę a tutaj się poddał. No ale cóż...

  5. #15
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 704

    Domyślnie Odp: R6 Mark II - nowy aparat z usterką?

    Cytat Zamieszczone przez mr-blond Zobacz posta
    Problem rozwiązany. Kupiłem oryginał z dodatkowym pierścieniem.
    Widać różnicę w wykonaniu - zdecydowanie lepsze spasowanie i uszczelnienie.
    Obiektyw dostał kopa z oryginalną przejściówką. Ciągle dziwi mnie, że na MK1 zamiennik dawał radę a tutaj się poddał. No ale cóż...
    Pewnie jakieś mikroróżnice to powodowały, że w tym drugim body wszystko się stykało jak trzeba. Czasami tak się dzieje.

  6. #16
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    959

    Domyślnie Odp: R6 Mark II - nowy aparat z usterką?

    Taka ciekawostka. Ostatnio dokupiłem drugi adapter (oryginał z ringiem) i w porównaniu do podstawowego adaptera (oryginał bez ringu) jest wyraźnie ciaśniejszy od strony body (wpina się w bagnet RF z dużo większym oporem). Od strony bagnetu EF nie widzę różnic. Jeśli chodzi o poprawność działania, to obydwa sprawują się bez zarzutu.
    Ostatnio edytowane przez solti ; 31-01-2024 o 13:10
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie Odp: R6 Mark II - nowy aparat z usterką?

    Commlite to nie są dobre adaptery. Mam taki adapter EF-Sony E i działa różnie, zależnie od podpiętego obiektywu. Przykładowo 17-40 f4L nie ostrzy na szerokim, 70-200f4L nie ostrzy od 135mm i źle przekazuje dane do IBIS. 50 1.8 działa dobrze. Te same obiektywy przez adapter Sigmy MC-11 śmigają jakby do Canona były podpięte a do tego zyskały całkiem sprawną stabilizację.
    Omijać Commlite szerokim łukiem !!!

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 032

    Domyślnie Odp: R6 Mark II - nowy aparat z usterką?

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Taka ciekawostka. Ostatnio dokupiłem drugi adapter (oryginał z ringiem) i w porównaniu do podstawowego adaptera (oryginał bez ringu) jest wyraźnie ciaśniejszy od strony body (wpina się w bagnet RF z dużo większym oporem). Od strony bagnetu EF nie widzę różnic. Jeśli chodzi o poprawność działania, to obydwa sprawują się bez zarzutu.
    Mi taki z ringiem też ciasno wchodził, ale po kilku użyciach mu przeszło.
    1DX + 50L

  9. #19
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: R6 Mark II - nowy aparat z usterką?

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Omijać Commlite szerokim łukiem !!!
    Mój commelite RF->EF działa bez zarzutu. Jeśli są jakieś różnice to ja nie zauważam. Natomiast mechanicznie w stosunku do oryginału jest większy luz na bagnecie. Kosztował niewiele więc nie żałuję.
    Pomijam już że w chwili zakupu aparatu miałem alternatywę w postaci używania moich EFów przez commelite albo wywiercenie otworka w dekielku z wiadomym skutkiem ....
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 02-02-2024 o 23:45
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie Odp: R6 Mark II - nowy aparat z usterką?

    A na jakich obiektywach działa Ci bez zarzutu?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •