Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 80

Wątek: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

  1. #61
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 353

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    Też mam najpewniej kartę z kopartki, tj GTX 1660Ti. Gość sprzedawał kilka różnych kart, wtedy okazyjnie bo dałem jakoś 750zł gdzie chodziły po 1000zł mniej więcej. Działa do dzisiaj. Jedyne co, to wiatrak mógłbym wymienić, bo wpada w jakiś rezonans niekiedy i buczy przez chwilę.
    Może wystarczy wyczyścić wiatrak, one lubią oblepić się kurzem po dłuższym używaniu, a to powoduje niewyważenie.
    Ostatnio edytowane przez Leon007 ; 31-01-2024 o 11:27
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  2. #62
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 413

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Zmierzyłem czas odszumiania RAW 24Mpx na karcie GTX 1070 i wraz z zapisem wyszło 51s. Obciążenie GPU 100% a CPU niewielkie.

  3. #63
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Mój RTX3070 jest z koparki, pracował przez rok czy dwa lata. Kupiony w zeszłym roku za £250 gdzie używki chodziły za £400.


    Co do mac'a, jeśli to ma tak działać jak w iPhone, gdzie każda opcją go jeden lub dwa więcej kroki to ja dziękuję.
    Ostatnio edytowane przez zdebik ; 31-01-2024 o 15:39

  4. #64
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 413

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Zmierzyłem czas odszumiania RAW 24Mpx na karcie GTX 1070 i wraz z zapisem wyszło 51s. Obciążenie GPU 100% a CPU niewielkie.
    Poprawka. Czas 29s.

  5. #65
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    695

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Zmieniłem komputer. Tj szukałem czegoś od jakiegoś czasu, a w weekend padł mi dysk twardy (na szczęście dzisiaj udało się go uratować, 400zł nie moje). Wkurzyłem się i w niedzielę kupiłem - myślę- całkiem niezły sprzęcior, tj:

    Płyta główna: MSI B550-A Pro
    Procesor: AMD Ryzen 7 5700x
    Karta graficzna: RX 7800XT 16GB VRAM
    Pamięć: 32GB DDR4 3200Mhz Fury
    Dysk: 2TB Lexar Nvme M.2

    Poleciałem już na grubo z przesiadką z poczciwego 4790K + GTX 1660Ti, ale kupiłem komputer na kolejne 10 lat w moim przypadku . Co do działania, to wcześniej jak miałem odpalonego YT (jakiś podcast w tle) + grałem w Football Manager 2021 + obrabiałem zdjęcia w PSie, to Football Manager... klatkował tj dałoby się policzyć klatki/sekundę, myślę. Tak na oko to było z 5fpsów. Dodatkowo zapis np 10 zdjęć w PSie do pełnowymiarowego JPEGa trwał z 2 minuty (mając YT i FM w tle). Aktualnie zapis zdjęć jest mega szybki tj. kilka sekund w stosunku do tych 2 minut. W Topaza jak wrzucałem zdjęcie do odszumiania, to chwilę musiał pomielić. Jak już odszumił, to musiałem jeszcze poczekać chwilę na podgląd zdjęcia (przed/po) co zrobił Topaz z zdjęciem. Aktualnie wrzucam zdjęcie i wszystko dzieje się na żywo, bez opóźnienia.

  6. #66
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 087

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Mówiłem - z nowym kompem nie ma co zwlekać. Zrobilem tak 2x i wiecej zwlekać nie bede. A jestem happy bo po dwóch latach mój sprzęt nadal jest UFO w benchmarkach
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  7. #67
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    695

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    No właśnie też robiłem wczoraj ten benchmark i też wyszło UFO. Wszędzie +200-300% od czegoś tam (może innych komputerów userów, którzy robili benchmark. Nie wiem). Dobry komputer dużo daje, to fakt, a myślę, że w Twoim przypadku i innych filmowców jeszcze więcej. Przy fotografii da się przeżyć, ale przy filmie chyba bym się wkurzał, jakby się miał np 10 minutowy film renderować z 2h.

    PS: co gorsza, to muszę pomyśleć jeszcze o jakimś monitorze 2K. Aktualnie mam 27 cali i... Full HD kupując go nie wiedziałem jak to będzie wyglądać, no i jak ktoś nie jest przyzwyczajony, to jest pikseloza na tak dużym ekranie w full HD. Ja już przywykłem, więc mi to nie przeszkadza, no ale fajnie byłoby mieć z czasem te 2K i 144Hz minimum.
    Ostatnio edytowane przez mystek ; 14-02-2024 o 09:41

  8. #68
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas


  9. #69
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    946

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Plik 32 MPx: i5 13600K + RTX 3060 - 15 s
    Duże znaczenie ma wielkość piku źródłowego i fajnie, jakbyście to tez podali. 20MPx pójdzie znacznie szybciej niż 32
    Mała aktualizacja. Miałem możliwość przetestowania mojego kompa z GeForce RTX 4070 Ti SUPER (zamiast RTX 3060). Cały czas zainstalowane jest w nim 32 GB RAM.
    Czas odszumiania dla pliku 32 MPx skrócił się z 15 do 5 sekund. Mocniejsza karta działa trzykrotnie szybciej. Pytanie tylko, czy to jest komuś potrzebne, gdyż i 15 s z RTX 3060 jest bardzo przyzwoitym wynikiem (jak dla mnie). Oczywiście, jeśli ktoś ma do odszumienia np. cały ślub, to może już robić różnicę. Zwłaszcza, jeśli ktoś często robi takie eventy. Przy pojedynczych fotach to bez większego znaczenia na ten moment. Zobaczymy, jak Adobe dokoksuje to za jakiś czas i jak będą wzrastać wymagania sprzętowe.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  10. #70
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 413

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Jak nie crypto to teraz SI. Ceny kart graficznych znów pójdą w górę

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •