Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Sprzęt amatorski na imprezach sportowych

  1. #11
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 704

    Domyślnie Odp: Sprzęt amatorski na imprezach sportowych

    Cytat Zamieszczone przez baracuda Zobacz posta
    Konto zakładasz bez żadnego płacenia, organizatorzy imprez płacą,
    za obsługę i coś tam jeszcze.
    Jak zakładałem, coś tam pisało o tym, lecz nie dotyczy to dziennikarzy,
    konto masz free.
    Ok, dzięki za wyjaśnienie. Mnie akurat sport pod kątem fotografowania nie interesuje (choć raz byłem na żużlu i to było spoko), ale byłem ciekawy jak działa ten portal.

  2. #12

    Domyślnie Odp: Sprzęt amatorski na imprezach sportowych

    No to byłem wczoraj na meczu Polska-Łotwa i mnie z Canonem 6D + EF 100mm f/2 nie chcieli wpuścić. Wyszło że kluczem jest wymienna optyka. Ale wcześniej na inny mecz z tym samym obiektywem ale Canonem 550D mnie wpuścili. Specjalnie zacząłem od niepozornego 550D, widać 6D wygląda już zbyt profesjonalnie.
    Następnym razem wezmę coś z niewymiennym obiektywem i zobaczymy.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 032

    Domyślnie Odp: Sprzęt amatorski na imprezach sportowych

    Z tymi kluczami różnie może być. Wymienna optyka - to już wiele razy gdzieś słyszałem. Parę razy kluczem było posiadanie statywu (należało dokupić specjalny bilet - np. w kopalni Wieliczka). Innym razem posiadanie przyłączanej lampy błyskowej.
    1DX + 50L

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Sprzęt amatorski na imprezach sportowych

    Cytat Zamieszczone przez Poozon Zobacz posta
    No to byłem wczoraj na meczu Polska-Łotwa
    Podziwiam za poświęcenie!

  5. #15

    Domyślnie Odp: Sprzęt amatorski na imprezach sportowych

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Podziwiam za poświęcenie!
    Eee tam, paru piłkarzy naprawdę świetnie grało, np. Slisz, Bednarek, a największe wrażenie zrobił na mnie bramkarz Bułka. Po prostu "boss".
    Siedziałem w pierwszym rzędzie, zdjęcia wyszłyby super ale miałem tylko telefon.

    No i mocno zastanawiam się aby kupić aparat ze stałym i w miarę jasnym obiektywem, i z w miarę dużą matrycą.
    Wybór jest dosyć wąski, z sensownych i dostępnych w sprzedaży propozycji znalazłem np. Ricoh GR III. Nie znam tej firmy, na Optycznych bardzo dobrze ocenili ten aparat.
    Może mi coś doradzicie? Leica odpada, za droga. FujiFilm X100V wygląda bardzo dobrze ale jest dosyć drogi.

  6. #16

    Domyślnie Odp: Sprzęt amatorski na imprezach sportowych

    No to znalazłem rozwiązanie w postaci używanego Sony RX1.
    Wygląda jak "małpka" a robi zdjęcia jak dobre fufu z bardzo dobrym obiektywem.

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 286

    Domyślnie Odp: Sprzęt amatorski na imprezach sportowych

    Cytat Zamieszczone przez Poozon Zobacz posta
    No to znalazłem rozwiązanie w postaci używanego Sony RX1.
    Wygląda jak "małpka" a robi zdjęcia jak dobre fufu z bardzo dobrym obiektywem.
    Bez sensu ten RX1 z lamusa do fot na imprezach sportowych (konstrukcja z 2013 roku z dospawanym ob. 35mm) wizualnie bardziej jak "małpka" to wygląda pełnoklatkowy ZV-E1 z matryca 12 Mpix i wymienną optyką oraz najnowszym AF-em z AI, ale Ty raczej szukasz czegoś jak RX10 IV z matrycą 1 calową oraz obiektywem o ekwiwalencie 24–600 mm f/2.4-4 i FPS 24 kl./s

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Poozon Zobacz posta
    Cześć Wam,

    Regulamin na tych meczach piłkarskich nie jest w 100% jasny, w regulaminie jest np. przekreślona ikonka aparatu ze znakiem "> 10 cm". Co by wskazywało że coś w tych aparatach nie może być dłuższe niż 10 cm. Myślałem że chodzi o ogniskową większą niż 10 cm, ale widać same osoby kontrolujące wejście tego nie wiedzą. Raz na obiektyw 100 mm nie zwracają uwagi, innym razem 100 mm to za długo.
    Ciekawe, czy potrafiliby rozkmninić zakres zooma w RX10 IV Wymiary: 133 x 94 x 145 mm

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rx10.JPG
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	69,3 KB
ID:	15602
    Ostatnio edytowane przez candar ; 29-11-2023 o 16:14
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #18

    Domyślnie Odp: Sprzęt amatorski na imprezach sportowych

    Założyłem że ma być niewymienny obiektyw i że podejdę blisko. Niebawem testy będę robił. To ma być zabawa a nie na poważnie więc się nie napinam że każde zdjęcie wyjdzie dobre.

  9. #19
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2023
    Miasto
    Bełchatów
    Posty
    29

    Domyślnie Odp: Sprzęt amatorski na imprezach sportowych

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Bez sensu ten RX1 z lamusa do fot na imprezach sportowych (konstrukcja z 2013 roku z dospawanym ob. 35mm) wizualnie bardziej jak "małpka" to wygląda pełnoklatkowy ZV-E1 z matryca 12 Mpix i wymienną optyką oraz najnowszym AF-em z AI, ale Ty raczej szukasz czegoś jak RX10 IV z matrycą 1 calową oraz obiektywem o ekwiwalencie 24–600 mm f/2.4-4 i FPS 24 kl./s

    --- Kolejny post ---



    Ciekawe, czy potrafiliby rozkmninić zakres zooma w RX10 IV Wymiary: 133 x 94 x 145 mm
    Jak zobaczą takiego klocka, to na bank nabiorą podejrzeń.
    To wielki i ciężki aparat z szerokim szkłem z przodu.
    Kiedyś się napaliłem na niego, ale jak wziąłem do ręki to mi przeszło.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •