Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 102

Wątek: Sony przedstawia A9 III: pierwszy na świecie pełnoklatkowy aparat z globalną migawką

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 342

    Domyślnie Odp: Sony przedstawia a9 III: pierwszy na świecie pełnoklatkowy aparat z globalną mig

    oglądnąłem filmik - fajny jest ale podobne filmy można nakręcić o każdym współczesnym aparacie - gdyby ktoś pytał poważnie to rozumiem postęp jaki niesie za sobą ten aparat
    mniej powaznie - ilu amatorów z forum takim korpusem może być poważnie zainteresowanych?
    EOS 3, 5D, R5

  2. #12
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie Odp: Sony przedstawia a9 III: pierwszy na świecie pełnoklatkowy aparat z globalną mig

    Pewnie niewielu ale patrząc na historię branży to często technologia z topowych i dla amatorów niedostępnych w chwili debiutu aparatów przenika z czasem do konstrukcji szerzej dostępnych (choćby sensory typu stacked, czy bsi, czy sensory o szybkim odczycie - debiutowały w topowych aparatach by po kilku latach spowszednieć na rynku)


    Zgadzam się również w pełni z Pawłem, postęp jest duży i dobrze bo to zmusi innych graczy do reakcji.
    Ostatnio edytowane przez robcio ; 07-11-2023 o 20:29

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 342

    Domyślnie Odp: Sony przedstawia a9 III: pierwszy na świecie pełnoklatkowy aparat z globalną mig

    postęp i konkurencja jest istotna ponoć sony pod wpływem konkurencji dorobiło się 4K/120fps bez cropa - to naprawdę pierwsze 4K/120 bez cropa jest? bo nie jestem aż tak obeznany ze specyfikacją konkurencji.
    EOS 3, 5D, R5

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 286

    Domyślnie Odp: Sony przedstawia a9 III: pierwszy na świecie pełnoklatkowy aparat z globalną mig

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    postęp i konkurencja jest istotna ponoć sony pod wpływem konkurencji dorobiło się 4K/120fps bez cropa - to naprawdę pierwsze 4K/120 bez cropa jest? bo nie jestem aż tak obeznany ze specyfikacją konkurencji.
    Zgadza się, A9 III jest pierwszym modelem, który nie powoduje przycięcia filmów nagrywanych w formacie 4K 120p i zachowuje pełny kąt widzenia używanego obiektywu. Fajnym dodatkiem jest przycisk własny C5, który umieszczono z przodu korpusu. Można do niego przypisać między innymi funkcję zwiększania szybkości zdjęć seryjnych, a następnie błyskawicznie zmieniać tempo zdjęć bez zdejmowania palca z uchwytu. Jest też nowa funkcja Pre-Capture która pozwala zapisać obrazy z okresu poprzedzającego naciśnięcie spustu migawki — jak gdyby czas cofnął się nawet o 1 sekundę. Tak więc mnóstwo ułatwień i nowych rozwiązań łącznie z zaokrąglonym przednim gripem przy spuście. Krótko pisząc aparat idealny i wszystkomający
    Ostatnio edytowane przez candar ; 07-11-2023 o 21:20
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #15
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    479

    Domyślnie Odp: Sony przedstawia a9 III: pierwszy na świecie pełnoklatkowy aparat z globalną mig

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Już wiadomo, że jest to "najszybszy aparat na świecie" na Olimpiadę 2024 i w komplecie z jasnymi tele Sony
    będzie najczęściej używanym zestawem.

    -To jest cytat skądś

    [wróżbita Maciej -?]
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 07-11-2023 o 21:36

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 342

    Domyślnie Odp: Sony przedstawia a9 III: pierwszy na świecie pełnoklatkowy aparat z globalną mig

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Zgadza się, A9 III jest pierwszym modelem, który nie powoduje przycięcia filmów nagrywanych w formacie 4K 120p i zachowuje pełny kąt widzenia używanego obiektywu. Fajnym dodatkiem jest przycisk własny C5, który umieszczono z przodu korpusu. Można do niego przypisać między innymi funkcję zwiększania szybkości zdjęć seryjnych, a następnie błyskawicznie zmieniać tempo zdjęć bez zdejmowania palca z uchwytu. Jest też nowa funkcja Pre-Capture która pozwala zapisać obrazy z okresu poprzedzającego naciśnięcie spustu migawki — jak gdyby czas cofnął się nawet o 1 sekundę. Tak więc mnóstwo ułatwień i nowych rozwiązań łącznie z zaokrąglonym przednim gripem przy spuście. Krótko pisząc aparat idealny i wszystkomający
    lubię jak producenci muszą coś gonić to generuje postęp - ponad trzy lata trwało doganianie konkurencji w tym zakresie (4k/120fps bez cropa)

    trochę brakuje megapikseli żeby można było mówić o korpusie wszystkomającym

    przycisk fajny, ale w canonie też mozna powiesić (od dawna) co się chce na przycisku głębi ostrości, w 6D miałem tam servo na ten przykład, w korpusach R nawet w podobnym miejscu jest co w sony
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 07-11-2023 o 21:43
    EOS 3, 5D, R5

  7. #17
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 704

    Domyślnie Odp: Sony przedstawia a9 III: pierwszy na świecie pełnoklatkowy aparat z globalną mig

    Ja jeszcze bym oczekiwał takiej funkcji, że każdy piksel będzie mógł się naświetlać z własnym indywidulanym czasem - wtedy rozpiętość tonalna poleci w kosmos

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 408

    Domyślnie Odp: Sony przedstawia a9 III: pierwszy na świecie pełnoklatkowy aparat z globalną mig

    Te najjaśniejsze 1/8000, a najciemniejsze 30 sekund. Też mi coś, Akustyk już takie robi
    https://www.canon-board.info/threads...=1#post1456030
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  9. #19
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 605

    Domyślnie Odp: Sony przedstawia a9 III: pierwszy na świecie pełnoklatkowy aparat z globalną mig

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Ja jeszcze bym oczekiwał takiej funkcji, że każdy piksel będzie mógł się naświetlać z własnym indywidulanym czasem - wtedy rozpiętość tonalna poleci w kosmos
    Tylko, że to by sie nadawało do jedynie statycznych ujęć. I bez używania błyskowej.

    Aparat naprawde fajny. Czas 1/80.000 to bajer, ale bez aż takiego znaczenia jak sie sądzi (w błyskaniu nie pomoże za bardzo, bo jest krótszy od czasu błysku).
    Mi imponują fps w RAW, to bym chciał. Natomiast jak dla mnie za mało Mpx.
    Migawki globalne juz sa robione, ale ze względu na ograniczenia na razie miały mało Mpx. (Canon je tez robi, do urządzeń przemysłowych). Sony przesunęło granicę do 24 Mpx i chwała im za to. Wiadomo, że za jakiś czas będzie 45 mpx i więcej.

    EDIT - już są globalne o większej ilości Mpx.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 08-11-2023 o 20:02
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  10. #20
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 704

    Domyślnie Odp: Sony przedstawia a9 III: pierwszy na świecie pełnoklatkowy aparat z globalną mig

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Tylko, że to by sie nadawało do jedynie statycznych ujęć. I bez używania błyskowej.
    No właśnie głównie o krajobrazy mi chodzi. Zamiast kombinować z HDR, to takie od razu ultra HDR zdjęcie dostajesz.

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •