Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Laptop

  1. #11
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    965

    Domyślnie Odp: Laptop

    Ja też mam pc z win11 a na wyjazdy mam już starenkiego 10letniego mac booka pro, na niewiele już się nadaje.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  2. #12
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    110

    Domyślnie Odp: Laptop

    Nie stać mnie na 2 laptopy. Dodatkowo preferuję ok 14 cali ze względu na różne wyjazdy. Przejrzałem kilka i zastanawiam się nad tymi:
    - https://www.x-kom.pl/p/1080826-noteb...512-win11.html
    - https://www.euro.com.pl/laptopy-i-ne...E&gclsrc=aw.ds

    Czy dobrze się orientuję, że czym wyższa jasność ekranu tym lepiej?
    Jedynie czego mi w nich brakuje to wejście na kartę SD.

  3. #13
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 704

    Domyślnie Odp: Laptop

    Cytat Zamieszczone przez ludwich Zobacz posta
    Nie stać mnie na 2 laptopy. Dodatkowo preferuję ok 14 cali ze względu na różne wyjazdy. Przejrzałem kilka i zastanawiam się nad tymi:
    - https://www.x-kom.pl/p/1080826-noteb...512-win11.html
    - https://www.euro.com.pl/laptopy-i-ne...E&gclsrc=aw.ds

    Czy dobrze się orientuję, że czym wyższa jasność ekranu tym lepiej?
    Jedynie czego mi w nich brakuje to wejście na kartę SD.
    Nie łudź się, że na ekranie laptopa zrobisz full prawidłową obróbkę.
    Jeśli chcesz tym się zajmować na poważanie, to musisz pomyśleć o zewnętrznym ekranie do fotografii.
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 03-11-2023 o 21:55

  4. #14
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie Odp: Laptop

    Cytat Zamieszczone przez ludwich Zobacz posta
    Nie stać mnie na 2 laptopy. Dodatkowo preferuję ok 14 cali ze względu na różne wyjazdy. Przejrzałem kilka i zastanawiam się nad tymi:
    - https://www.x-kom.pl/p/1080826-noteb...512-win11.html
    - https://www.euro.com.pl/laptopy-i-ne...E&gclsrc=aw.ds

    Czy dobrze się orientuję, że czym wyższa jasność ekranu tym lepiej?
    Jedynie czego mi w nich brakuje to wejście na kartę SD.
    Jeśli chodzi o jakość ekranu to zgadzam się z Bangi, że pewnego poziomu się nie osiągnie bez zewnetrznego monitora który jest predysponowany do prac graficznych.

    Co do samych przedstawionych komputerów na Twoim miejscu poczytałbym jak karty graficzne w tych konstrukcjach dogadują się z oprogramowaniem którego używasz do obróbki zdjęć, w tej chwili programy do wywoływania RAW w duży, stopniu wykorzystują obliczenia na kartach graficznych o ile oczywiście są to karty które wspierają takie obliczenia i działając z Twoja wywoływarka RAW

  5. #15
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    110

    Domyślnie Odp: Laptop

    Wszystko się zgadza tyle, że mi zależy na w miarę dobrym laptopie, który jak na potrzeby amatora się sprawdzi. Już sam sprzęt foto jest niesamowicie drogi. Fotografia to zabawa, pasja, dodatek. Fajnie po jakimś wyjeździe usiąść i obejrzeć foty. Zakupiony laptop ma być jedynym i trochę do wszystkiego. Pytałem bo być może ktoś z Was stał albo stoi przed podobnym dylematem. Dlatego w takim a nie innym budżecie i ograniczeniach szukam laptopa.

  6. #16
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: Laptop

    To ja bym szukał przede wszystkim ekranu w laptopie, a dopiero później reszty. Ogólnie mówiąc jak moja małżonka kupiła laptopa z oledem to to jest zupełna przepaść, na te stare mydliny nie da się patrzeć ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Laptop

    Cytat Zamieszczone przez ludwich Zobacz posta
    Hej

    Szukam laptopa.Nie wchodzą w grę Mcbooki. Lekki, przenośny 14, który najlepiej się nada do przeglądania i obróbki zdjęć. Wszystko dla pasjonata. Cena ok 4000-4500 zł
    Mam 14 calowego Lenovo Yoga Slim 7 Pro i zasadniczo wszystko mi w nim pasuje prócz tego, że do obróbki jednak jest za mały i bardziej pasował mi poprzedni (LG Gram 16). Wracając do 14 cali, pomijając rozmiar ekranu to do obróbki jest super, wszystko śmiga, nawet stary LR 6 całkiem sprawnie, ekran jak na IPS wzorowy, żadnego cloudingu czy wycieków światła przy ramce, rozdziałka odpowiednia (2240x1400) przy 16:10, 96% sRGB, no i brak PWM, co mnie akurat mocno irytuje w większości laptopów.

    PS. wcześniej miałem m.in. Yogę z ekranem pełnym 4K i jednak bardziej mi pasuje ten 2,2K który mam obecnie, przede wszystkim wszystko chodzi sprawniej i skalowanie jest jakby lepsze. Na 4K nie wszystkie programy dobrze się skalowały a tutaj nawet, jeśli program wyświetla się 1:1 bez skalowania, to jeszcze da się pracować, bo na 4K to było już zbyt malutkie.
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 04-11-2023 o 09:22
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #18
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    110

    Domyślnie Odp: Laptop

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Mam 14 calowego Lenovo Yoga Slim 7 Pro i zasadniczo wszystko mi w nim pasuje prócz tego, że do obróbki jednak jest za mały i bardziej pasował mi poprzedni (LG Gram 16). Wracając do 14 cali, pomijając rozmiar ekranu to do obróbki jest super, wszystko śmiga, nawet stary LR 6 całkiem sprawnie, ekran jak na IPS wzorowy, żadnego cloudingu czy wycieków światła przy ramce, rozdziałka odpowiednia (2240x1400) przy 16:10, 96% sRGB, no i brak PWM, co mnie akurat mocno irytuje w większości laptopów.

    PS. wcześniej miałem m.in. Yogę z ekranem pełnym 4K i jednak bardziej mi pasuje ten 2,2K który mam obecnie, przede wszystkim wszystko chodzi sprawniej i skalowanie jest jakby lepsze. Na 4K nie wszystkie programy dobrze się skalowały a tutaj nawet, jeśli program wyświetla się 1:1 bez skalowania, to jeszcze da się pracować, bo na 4K to było już zbyt malutkie.
    Dzięki!
    Bardzo przydatna podpowiedź.
    Masz sprawdzony czytnik kart?

  9. #19
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 704

    Domyślnie Odp: Laptop

    Ja używam takiego czytnika (kupiony parę lat temu na AliExpress) i nigdy nie było z nim żadnych problemów
    https://allegro.pl/oferta/czytnik-ka...-00b96ee42b20#

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Laptop

    Cytat Zamieszczone przez ludwich Zobacz posta
    Dzięki!
    Bardzo przydatna podpowiedź.
    Masz sprawdzony czytnik kart?
    Odradzam korzystanie z czytników w laptopie. W zasadzie z każdym miałem problemy, ostatnie 2 rysują karty micro SD. Poprzedni SD potrafił uwalić kartę przez wyładowanie podczas wkładania karty. Korzystam więc tylko z zewnętrznego, aktualnie mam polecanego Kingstona, ale oczywiście można korzystać z innych.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •