Strona 3 z 31 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 330

Wątek: RF200-800mm F6.3-9 IS USM

Mieszany widok

  1. #1
    Coś już napisał Awatar NorthPole
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Kraków
    Posty
    66

    Domyślnie Odp: RF200-800mm F6.3-9 IS USM

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    jest jedna rzecz, dla której ten obiektyw naprawdę wymiata - Księżyc, zwłaszcza z TC 1.4
    Fakt, jeszcze lepiej z TC 2, ale nie wiem czy przy przysłonie F18 nie będzie za ciemno

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: RF200-800mm F6.3-9 IS USM

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    ok, testuję to szkło w necie i jest jedna rzecz, dla której ten obiektyw naprawdę wymiata - Księżyc, zwłaszcza z TC 1.4
    A jak z sarenką pod płotem po odszumianiu? Podobna czy bardziej kangur?

    --- Kolejny post ---

    Kilkanaście lat temu, do mojej pierwszej lustrzanki cyfrowej canon 40D, kupiłem lustrzanego nomen omen samyanga 500/6.3. Jeszcze dwie, trzy takie premiery canona, to przestanę się go wstydzić, podłączę do korpusu i zrobię jakieś zdjęcie.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 148

    Domyślnie Odp: RF200-800mm F6.3-9 IS USM

    nooo ISO 800 to już od 10 lat nie jest problemem, teraz to raczej okolice 5000
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  4. #4
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 708

    Domyślnie Odp: RF200-800mm F6.3-9 IS USM

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    nooo ISO 800 to już od 10 lat nie jest problemem, teraz to raczej okolice 5000
    Kto co lubi

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 484

    Domyślnie Odp: RF200-800mm F6.3-9 IS USM

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    nooo ISO 800 to już od 10 lat nie jest problemem, teraz to raczej okolice 5000
    Jeżeli dla Ciebie ISO 5000 jest akceptowalne przy f/6,3, to ten obiektyw za free zrobi ci z tego ISO 8000 przy f/9


    SONY FE 200-600 mm doskonale pracuje z TC x1,4 przy czym jest wewnętrznie ogniskowany i zoomowany, a ponadto jest tańszy razem z TC od obiektywu Canona, i razem z TC ma praktycznie te same wymiary, co złożony Canon, chociaż jest cięższy o pół kilo.

    Trudno z tak ciemnym obiektywem w całym zakresie ogniskowych uzyskać satysfakcjonujący poziom ISO, a nawet najlepsze odszumiaczki nie załatwią sprawy do końca, bo detale, kolory i kontrast zawsze na tym cierpią.

    Jest to szkło wybitnie do FF, a na APS-C czarno to widzę. Do obiektów w ruchu, kiedy trzeba szybkiej migawki, najwyższy akceptowalny poziom ISO osiąga się nawet w słoneczny, letni dzień, więc obiektyw prawie dwukrotnie ciemniejszy ten poziom przekraczałby notorycznie.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 148

    Domyślnie Odp: RF200-800mm F6.3-9 IS USM


    na razie nie widziałem fot animali z tego szkła żeby mnie zachęciły do kupna
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 148

    Domyślnie Odp: RF200-800mm F6.3-9 IS USM

    są już pierwsze "recki", Janine z safari też już po testach:
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: RF200-800mm F6.3-9 IS USM

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    są już pierwsze "recki", Janine z safari też już po testach:
    https://www.youtube.com/watch?v=dFBGjnviXjY
    właśnie obejrzałem i pomimo testu tego szkła, kobieta mówi też o wielu ważnych kwestiach min. jakie warunki atmosferyczne podczas fotografii przyrodniczej, zasadności zakupu itd. ale chyba nie wspomniała o maskowaniu obiektywu bo ruchomy tubus trochę to utrudnia.
    Czy wiele tańszy i jaśniejszy Tamron 150-600 nie jest lepszym wyborem nawet przez adapter?

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 148

    Domyślnie Odp: RF200-800mm F6.3-9 IS USM

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    właśnie obejrzałem i pomimo testu tego szkła, kobieta mówi też o wielu ważnych kwestiach min. jakie warunki atmosferyczne podczas fotografii przyrodniczej, zasadności zakupu itd. ale chyba nie wspomniała o maskowaniu obiektywu bo ruchomy tubus trochę to utrudnia.
    Czy wiele tańszy i jaśniejszy Tamron 150-600 nie jest lepszym wyborem nawet przez adapter?
    o tamronie słyszałem bardzo rozbieżne opinie o AF na korpusach R, dlatego też wziąłem Sigmę
    ale i tak ja tym szkłem nie jestem zainteresowany, bo nie ma internal zooma, a to jest bardzo istotne nawet nie tyle z pktu widzenia szczelności, ale przede wszystkim ze zbalansowania na głowicy fluidowej lub gimbalowej - internal zoomowe szkło ustawiasz raz i masz spokój
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    253

    Domyślnie Odp: RF200-800mm F6.3-9 IS USM

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    o tamronie słyszałem bardzo rozbieżne opinie o AF na korpusach R, dlatego też wziąłem Sigmę
    ale i tak ja tym szkłem nie jestem zainteresowany, bo nie ma internal zooma, a to jest bardzo istotne nawet nie tyle z pktu widzenia szczelności, ale przede wszystkim ze zbalansowania na głowicy fluidowej lub gimbalowej - internal zoomowe szkło ustawiasz raz i masz spokój
    Wszystko zależy od okoliczności w których robisz zdjęcia. Wiozą ciebie przez Masai Mara, w samochodzie prócz kierowcy i ciebie jest 6-7 osób, zwierzęta pojawiają się z każdej strony, co chwilę z ktoś z wycieczkowiczów trąca ciebie lub twój obiektyw, albo się "wkomponuje" w kadr, albo trzęsą budą auta, więc stojąc w jednym miejscu kiwasz się na wszystkie strony, by obiektyw naprowadzić tam gdzie potrzebujesz i żaden gimbal ci nie pomoże. Jak zatrzymaliśmy się na foto lamparcicy na drzewie z młodym (nic ciekawego, a przede wszystkim ostrego, do pokazania nie wyszło z powodu krótkiego zasięgu zestawu Panasonic GX7 z obiektywem Panasonic 100-300 i właściwości układ matryca i rozdzielczość końca obiektywu plus wolny i mało celny na tym zasięgu AF) podjechała pani w dwa samochody z Canonem jedynką i 800 na gimbalu, tyle, że zamiast 7 osób plus kierowca, była ona i kierowca, a w drugim samochodzie kierowca i na pace trzech panów z kałasznikowami. Ale zaprawdę powiadam - gdybym 6 lat temu zamiast Panasonic-ów miał w Masai Mara ten obiektyw w tej cenie i swoją R, to bym prezesa Canona w dowolne czoło pocałował! A światła nie brakowało, gdyż pod zwierzątka cię wiozą w jasny dzień dla twojego bezpieczeństwa, gdy drapieżniki nie są aktywne po porannym jedzonku (mam zdjęcie odpoczywającego stada lwów z odległości 5 m, a leżącej na skale hieny chyba jeszcze bliżej). I to szkło jest dla takich celów - nisko-średnio budżetowego non profi!

Strona 3 z 31 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •