Strona 12 z 16 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 154

Wątek: RF24-105mm F2.8 L IS USM Z

  1. #111
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    959

    Domyślnie Odp: RF24-105mm F2.8 L IS USM Z

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Naprawdę dziwne, że ten aparat daje d.py praktycznie każdemu, tylko nie Tobie.
    No to tym bardziej ponowię pytanie, po cholerę go trzymasz, skoro jest taki niedobry? Skoro to taki złom, to trzeba go było oddać lub pogonić!!! Ja nie wnikam, czy jakimś testerom działa, czy nie. Ja się spotkałem z wieloma pozytywnymi lub bardzo pozytywnymi komentarzami o tej puszce i mogę tylko je potwierdzić. Nie jest to puszka bez wad, bo w bardzo zapylonym otoczeniu drobinki piasku potrafiły mi unieruchomić cześć przycisków, co nie zdarzyło mi się nigdy wcześniej, w żadnym innym aparacie. Dopóki nie pozbyłem się ich na dobre, puszka potrafiła się też przez to przywiesić. To na pewno jest wada aparatu, który niby jest uszczelniony. Ale jeśli chodzi o walory użytkowe, to rewelacyjny sprzęt. Ale w sumie twoje ciągłe wynurzenia mnie nie dziwią, bo zawsze najgłośniej krzyczą Ci, którym coś nie działa. I to jest zrozumiałe. Zadowoleni użytkownicy po prostu robią zdjęcia.
    Inna sprawa, że Tobie zawsze coś nie pasuje i jeszcze nie czytałem, żebyś z czegokolwiek był naprawdę zadowolony dłużej, niż przez chwilę. Ja od dawna postrzegam Cię jako smerfa marudę
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  2. #112
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie Odp: RF24-105mm F2.8 L IS USM Z

    Może po prostu robisz mało wymagające jeśli chodzi o AF zdjęcia? Od kiedy zacząłem robić zdjęcia ptaków (tak jak kolega atsf) mam duże zastrzeżenia do AF w moim aparacie choć wcześniej zastrzeżeń nie miałem.

  3. #113
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie Odp: RF24-105mm F2.8 L IS USM Z

    @atsf Opyl tego R7 i kup sobie 5D Mark IV to będziesz miał większą frajdę a może i za x-lat na aukcji go sprzedasz za grubą kasę jakiemuś koneserowi. Ostatnie modele często po latach mają status kultowych.

  4. #114
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 484

    Domyślnie Odp: RF24-105mm F2.8 L IS USM Z

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Ja od dawna postrzegam Cię jako smerfa marudę
    A ja Cię od dawna postrzegam jako ktosia, który nie omieszkuje się do kogoś przypier..ć personalnie.

    Nic Ci do tego, czy ja jestem zadowolony z mojego sprzętu, ani tym bardziej, co ja mam zamiar z nim zrobić. Może mam zły setup w aparacie, ale jakoś nie widzę tu nikogo, kto by coś doradził w tej kwestii, a złote rady typu sprzedaj, jak Ci nie pasuje, możesz sobie wsadzić w dupę, bo musiałbym uprzedzić klienta, że sprzedaję mu coś, co w moim pojęciu jest złomem, albo najczęściej na taki wygląda.

    Jeśli ja narzekam na sprzęt, to ktoś, kto się do takowego przymierza, ma kompendium tego, na co może, lub nie może, liczyć, a z twojej propagandy dowiaduje się tylko, że to propaganda nie poparta żadnymi dowodami.

    Za chwilę wstawię coś, co żadnym narzekaniem nie będzie, a wręcz przeciwnie, tylko nie będzie miało żadnego związku z R7.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  5. #115
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 498

    Domyślnie Odp: RF24-105mm F2.8 L IS USM Z

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Naprawdę dziwne, że ten aparat daje d.py praktycznie każdemu, tylko nie Tobie. Nawet ci testerzy z Australii poświadczają, że AF w R7 jest daleki od dokładności i powtarzalności, i to z obiektywami RF 100-500 lub 200-800, a co dopiero z jakimś EF.
    Mój EF 100-400L II bezbłędnie działa z moimi lustrzankami, bo sobie mogę zrobić w nich mikrokalibrację, a z R7 nie działa właściwie. Jeśli odeślę obiektyw na Żytnią to co mi oni skalibrują, i pod co? Żeby tam jeszcze można było pogadać wstępnie z którymś z mechaników, a nie z dziunią nie mającą o niczym pojęcia poza odbieraniem telefonów, to może bym się zdecydował.
    Reasumując. Masz r7 i on dobrze współpracuje z tamronem ale źle z canonem. Ten sam obiektyw Canon dobrze współpracuje z lustrzanka (6d?). Dobrze to rozumiem?

    Na jakich ustawieniach H oraz migawka mechaniczna czy cyfrowa?
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 07-04-2024 o 13:50

  6. #116
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    466

    Domyślnie Odp: RF24-105mm F2.8 L IS USM Z

    Te problemy atsf wyglądają jak teorie spiskowe. Dorzucę jeszcze jedną:
    R6 + RF24-70/2,8 + EF85/1,4 + RF100/2,8 Wszystkie mają świetną ostrość. Lecz w zastosowaniu portretowym najlepiej sprawdza się EF gdyż najłatwiej wykrywa oko i najczęściej pozwala potem w DPP4 włączyć opcję Auto liftingu twarzy, co dla mnie jest najważniejszą obróbką. Jak to się dzieje że nowszy 24-70 czy 100 wyostrzy na oku ale nie zawsze pozwoli odpalić tą funkcję? Jakiś spisek Canona? bo do twarzy to tylko portretówka? czy jak.
    Ostatnio edytowane przez Nozanu ; 07-04-2024 o 21:01

  7. #117
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    965

    Domyślnie Odp: RF24-105mm F2.8 L IS USM Z

    Jak to działa w DPP4, co robi?
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  8. #118
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 437

    Domyślnie Odp: RF24-105mm F2.8 L IS USM Z

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    Te problemy atsf wyglądają jak teorie spiskowe. Dorzucę jeszcze jedną:
    R6 + RF24-70/2,8 + EF85/1,4 + RF100/2,8 Wszystkie mają świetną ostrość. Lecz w zastosowaniu portretowym najlepiej sprawdza się EF gdyż najłatwiej wykrywa oko i najczęściej pozwala potem w DPP4 włączyć opcję Auto liftingu twarzy, co dla mnie jest najważniejszą obróbką. Jak to się dzieje że nowszy 24-70 czy 100 wyostrzy na oku ale nie zawsze pozwoli odpalić tą funkcję? Jakiś spisek Canona? bo do twarzy to tylko portretówka? czy jak.
    Wydaje mi się, że o tym decyduje jasność obiektywu. Poza tym gdy GO jest nieco większa (pokrywa twarz) to po co ma pokazywać oko skoro GO pokryje tez nos ucho itd

  9. #119
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    959

    Domyślnie Odp: RF24-105mm F2.8 L IS USM Z

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    A ja Cię od dawna postrzegam jako ktosia, który nie omieszkuje się do kogoś przypier..ć personalnie.
    A postrzegaj sobie jak chcesz. Ani mnie to ziębi, ani parzy.
    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Nic Ci do tego, czy ja jestem zadowolony z mojego sprzętu, ani tym bardziej, co ja mam zamiar z nim zrobić.
    Oczywiście. To twój sprzęt i jak masz ochotę, to wbijaj sobie nim gwoździe. Tylko potem nie narzekaj w kółko, że nie działa. Albo jak narzekasz, to licz się z tym, że nie wszyscy podzielą twoje zdanie. Jesteś na publicznym forum a nie w twoim TWA.
    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    jak Ci nie pasuje, możesz sobie wsadzić w dupę
    Ale piękne sobie świadectwo wystawiasz. Aż serce się raduje
    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Może po prostu robisz mało wymagające jeśli chodzi o AF zdjęcia? Od kiedy zacząłem robić zdjęcia ptaków (tak jak kolega atsf) mam duże zastrzeżenia do AF w moim aparacie choć wcześniej zastrzeżeń nie miałem.
    Oj raczej strzał kulą w płot. Używam go głównie do fotografowania psów (zwłaszcza szalejących w ruchu) i trochę do ptactwa (ale to niszowo). 90% fot to bardzo dynamiczny ruch. Głównie używam śledzenia oka i AF trzyma się go jak przyklejony. Faktem jest, że fotografowane przeze mnie obiekty zajmują przeważnie znaczną część kadru, że nawet jeśli cropuję zdjęcie, to nie więcej, niż 20-30%.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  10. #120
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie Odp: RF24-105mm F2.8 L IS USM Z

    Ostatnie zdanie wiele wyjaśnia. A jakich ogniskowych używasz? U mnie problemy z AF pojawiają się na długich ogniskowych typu 600mm i małych ptakach typu sikorka czy wróbel ale już przy fotografowaniu gołębi w locie problemów z AF nie doświadczam.

Strona 12 z 16 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •